Tímto způsobem si doma zajistíte teplo a snížíte potřebu po vytápění

Tímto způsobem si doma zajistíte teplo a snížíte potřebu po vytápění

Pravdou je, že tento způsob nebude efektivní jako zateplení domu, ale pořád můžete doma vytvořit útulné prostředí, ve kterém nebudete muset tolik utrácet za vytápění. A pokud začnete šetřit ještě více, třeba našetříte i na menší vánoční dárky pro děti. I když v této době, kdo ví.

Spočtěte si náklady

Vždy když chceme na něčem ušetřit a přesunout peníze jinam, musíme si spočítat náklady a výdaje. A nyní více než kdy dříve záleží na tom, jak moc budete doma topit. Dále je důležité si uvědomit, že spousta tepla uniká okny a samozřejmě i zdmi. Proto se dělá těsnění a zateplování. Pokud nemůžete topit dřevem (které je nyní považováno za nejlevnější topení), pak se musíte snažit udržet teplo a peníze jinak.

Zprávy o energiích a plynu jsou stále horší a horší a vláda se situací nedělá nic jiného než, že veškeré problémy shazují na jediného člověka. Proto, pokud se nestane zázrak, musíme si pomoci sami, byť jen teplým kobercem. Nic jiného nám nezbývá, přátelé. Pokud nemáte peníze na zateplení domu, nebo bydlíte v nájmu, kupte si alespoň běhouny, které vám zahřejí cestu na záchod nebo uličku v kuchyni. Naštěstí koberce dnes nestojí moc peněz, takže si můžete byt zútulnit.

Naučte se netopit

Ano, jedině takto uspoříte dost peněz na jídlo a na děti. Aby bylo dětem alespoň trochu teplo, můžete na zem položit dětské koberce, ale máme pocit, že je zahřeje spíše něco jiného. Tím neříkám, že dětské koberce nepomohou. Každá izolace je lepší než nic. Když už se rozhodnete pro koberce, zkuste se zamyslet nad nástěnnými koberci, které vám na zimu mohou také pomoci udržet teplo a odizolovat studené zdi.

Ale nespoléhejte se pouze na koberce. V kutilských obchodech existují levnější izolace na okna. Utřete prach z radiátorů, snažte se je mít čisté a nesušte na nich prádlo, protože i takto snížíte spotřebu. Taktéž na ně a ani před ně nedávejte záclony a závěsy, nábytek nebo jiné předměty. Snažte se bez topení vydržet co nejdéle, a nakonec ještě jedna rada. Lidé si sice dělají srandu z chovatelů koček, ale pokud máte doma 2-3 kočky, pak vězte, že vám zima jen tak není. Jejich přítomnost vás zahřeje nejen u srdce.

Zdroj obrázku: ImageFlow / Shutterstock.com

Rate this post

2 komentářů k Tímto způsobem si doma zajistíte teplo a snížíte potřebu po vytápění

  1. Do našeho domu jsme si pořídili s manželem nedávno tepelné čerpadlo, abychom ušetřili finance za vytápění. Ještě předtím jsme vytápěli plynem, a ještě před dvěma lety si objednali firmu, která nabízí klimatizace s montáží zdarma. Teď šetříme energie díky čerpadlu, které v zimě vytápí a v letních měsících ochlazuje vzduch.

  2. My jsme si nechali vyměnit okna a dům jsme zateplili fasádu, abychom ušetřili za vytápění domu přes zimu. Používali jsme plynový kotel, ale po zdražení energií jsme se s manželem rozhodli pro koupi komínové sestavy a kamen, díky nimž budeme letos vytápět dům dřevem. Na příští rok uvažujeme ještě o instalaci tepelného čerpadla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.