Tyto dárky by vaše maminka určitě ocenila

Tyto dárky by vaše maminka určitě ocenila

Není nikoho, s kým bychom si byli (alespoň biologicky) bližší než žena, která nám dala život. Pro většinu lidí zůstává matka po celý život nejbližší a nejdražší osobou. Výběr dokonalého dárku pro maminku se právě proto děje vždy pod určitým tlakem. Mnozí berou výběr dárků pro ně velmi vážně, protože je opravdu chtějí překvapit a potěšit.Koneckonců, když jste byli mladí, tvrdě pracovala na tom, aby byli vaše svátky výjimečné – je hezké opětovat její lásku a potěšit pečlivě vybraným dárkem! Maminku samozřejmě potěší každý dárek od jejího dítěte, protože jí ani nezáleží na dárku samotném, ale na péči a pozornosti, které za ním stojí. A přesto … jak vybrat dokonalý dárek pro maminku?

zdroj: VGstockstudio/shutterstock.com

Buďte investigativní

Nenasměřujte si to do obchodu koupit „nějaký“ parfém – rozhlédněte se kolem a zjistěte, co teď používá. Ve které lahvičce chybí nejvíce parfému? To je ta, kterou pravidelně používá. Můžete ji překvapit lahví její oblíbené vůně, když víte, co má ráda. Kolem Dne matek a Vánoc budou mit prodejci kompletní sady vůní. Nebo hledejte pleťové vody a koupelové sady stejné značky.

Ženy někdy řeknou: „Ach! Tohle miluji!“ když jdete na procházky nebo nakupujete Poslouchejte, co říká, kdykoli jste spolu, pokud se na něco dívá a říká, jak moc se jí to líbí. To vše jsou stopy, které nechává a pokud budete pečlivě naslouchat, dokážete ji překvapit. Tipy na dárek pro maminku jsou všude kolem, jen je nutné být vnímavým.

Kapesní průvodce koupí dárku pro maminku

 • koupě tak speciálního dárku na poslední chvíli obvykle nefunguje
 • věnujte pozornost tomu, co má vaše maminka ráda – a vyberte dárek, který k tomu patří.
 • osobitost je pro mnoho žen velmi důležitá. S dárkem přizpůsobeným preferencím příjemce nemůžete nic zkazit.
 • ženy vždy potěší šperk – i zde je důležité znát a zohledňovat jejich preference.
 • samotný dar je u maminek spíše druhořadá otázka, co se počítá je „poselství“

DIY dárky zahřejí u srdce

Nejvzácnější dárek pro maminku je samozřejmě ten, do kterého vložíte vlastní úsilí.. Pokud víte, jak plést, upleťte teplou šálu nebo pléd, který zahřeje během chladných zimních večerů, nebo ubrus a sadu krajkových ubrousků, které ozdobí stůl, kde strávíte rodinnou věčeři. Pokud umíte kreslit, nakreslete mamince portréty její vnoučat nebo krásnou krajinku.

Drobnosti které potěší

Stejně jako většina žen, i vaše maminka bude potěšena doplňkem, který může zdobit interiér domu. Darujte jí sadu pěkných polštářů, vázu nebo figurku, která se jí kdysi líbila, ale neodvážila se je koupit, protože nechtěla utrácet peníze za takové „zbytečnosti“.

Hýčkejte ji

Život může být stresující! Dejte jí dar relaxace a rozmazlování. Zaslouží si to! Ženy, které pečují o své manžely a děti, na sebe často úplně zapomenou. Napravte tuto nespravedlnost a dejte své mamince drahý parfém, krásné šaty nebo sadu kosmetiky. Skvělým překvapením je poukaz do salonu krásy. Můžete také rezervovat stůl v drahé restauraci pro dva, kde mohou vaši rodiče trávit čas společně, protože s příchodem dětí a vnoučat v rodině na to mnoho času pravděpodobně nezbývá.

Zvažte:

 • Masáž
 • Manikúru
 • Pedikúru
 • Oblíbený kadeřnický salon
 • Relaxační koupelové výrobky například vonné koupelové soli / oleje

Mezi další dárky uvolňující stres patří:

 • Stroj na spánek s bílým šumem
 • Luxusní, měkký župan nebo ručník
 • Pedi kámen na nohy
 • Aromaterapeutické svíčky

zdroj: aliasemma/shutterstock.com

Když rozpočet nehraje roli

Pokud jste v té situaci, že finance neznamenají problém,  kupte pro maminku pobyt v lázních, nebo dovolenku v zahraničí. Odpočine si, nabere sílu a na chvíli unikne každodenním starostem.

Když má vaše maminka své hobby

Pokud má vaše maminka nějaké koníčky, dejte jí něco souvisejícího. Například pokud ráda zahradničí nebo zdobí exteriér, darujte jí krásnou zahradní sochu nebo malou fontánu, originální květináče, když ráda čte, její milovaná autorská sbírka knih je skvělým dárkem. Zjistěte zda:

 • Potřebuje pro své koníčky více potřeb?
 • Má nějaké staré vybavení, které je třeba vyměnit?
 • Můžete s ní sdílet její koníček? (naplánujte čas na zahradu, výlet atd.)

Okořeňte její život něčím zábavným a zajímavým! Inspirujte ji novým koníčkem a nikdy nezapomene na váš dárek. Je zábavné a vzrušující zkoušet nové věci!  Často najdete nárazové kurzy nebo zkušební semináře pro:

 • řemesla
 • kreslení
 • zpracování dřeva
 • pletení…

Darujte jí váš čas

Dejte jí svůj čas, šťastně a uvolněně. Naslouchejte jí. Oceňte ji. Bude milovat váš dárek.

 • Setkejte se na kávu
 • Naplánujte si oběd
 • Naplánujte si společné pravidelné odpoledne (řekněme jednou za měsíc)
 • Naplánujte aktivity – dlouhé procházky přírodou, hodiny jógy, jízdu na kole
 • Kupte 2 stejné knihy a naplánujte si čas, abyste se setkali a mluvili o nich

zdroj: Ruslan Huzau/shutterstock.com

Darujte delikatesy, které má ráda

Jídlo je skvělý dárek. Klíčem je vědět, jaké jsou její oblíbené. Vezměte v úvahu také eventuální zdravotní problémy.

Mezi skvělé možnosti patří:

 • Oblíbené jídlo, pití, sladkosti
 • Nechte doručit oběd z jejích oblíbených lahůdek
 • Káva z její oblíbené kavárny
 • Krabička s jejími oblíbenými bonbóny

Darujte řešení problémů

Jednou z největších chyb, které děláme při nákupu dárků pro, je myšlenka, že když dáme více věcí, budou lidé šťastnější. To je mylné. Štěstí nepochází z přidávání pozitiv. Vychází z odstranění negativ.

Takže pokud jde o to, jak dárek pro vaši maminku (i kohokoliv jiného), najděte problém v životě příjemce a vyřešte ho svou štědrostí.

Příklady:

 • Opravte věci, které jsou otravné: nechte naostřit nože, kupte zatemňovací rolety nebo si zajistěte údržbáře, který opraví drobnosti, jako jsou vrzající dveře, rozbité vypínače a prosakující dřezy.
 • Nuda (nechceme říct osamělost): Naplánujte večírek nebo výlet s maminkou, rodinou a přáteli.
 • Předcházejte bolesti: Pokud si stěžuje na bolavý krk, rezervujte sedění u fyzioterapeuta.
 • Redukujte domácí práce: Darujte dárkový poukaz na donášku obědů nebo úklidovou službu.

… a nezapomeňte na prezentaci

I když to, co dáváte, není nijak zvlášť promyšlené (alespoň ve vaší mysli), můžete z toho, jak to dáváte, udělat něco zvláštního. Speciální prezentace vašeho daru vyvolává emoce a vytváří vzpomínky, které se k daru přidávají, aby mu poskytly extra hodnotu.

Příklady:

 • dopis – napište přemýšlivý dopis plný sentimentů, které jsou v běžném životě banální, ale při zvláštních příležitostech nabývají jiný smysl
 • krásné balení – v roce 1992 provedli zajímavou psychologickou studii, která měla otestovat, zda dárkové balení ovlivňuje příjemce, aby měli příznivější vztah k dárkovému předmětu. Výsledkem bylo „ANO“, což dokazuje, že balení dárků má na příjemce vliv. Příjemci zabalených dárků hodnotili své dárky příznivěji a pěkně zabalené dárky byly upřednostňovány před nezabalenými dárky. Díky očekávání otevření ozdobného boxu svázaného krásnou stuhou bude zážitek slavnostnější pro každého, kdo dostane dárek. Odlepením pásky a roztrháním krásného balicího papíru je zážitek z přijímání dárků ještě zvláštnější a vzrušující.

Maminky jsou obzvláště známé tím, že říkají: „Mám všechno, co potřebuji. Stačí, když tě mám u sebe ke svátku. “ A my jsme nechvalně známí tím, že si to mylně vykládáme jako: „Raději buď mimořádně velkorysý a kreativní s mým darem, abys mi ukázal, jak moc mě miluješ, chlapče.“ A tomu tak vůbec není. Nekupujte jí nový iPad, nebude vědět přijít na to, jak hrát kanastu. Pokud chcete být mimořádně velkorysí, dejte jí více, než o co žádala: SEBE, A NEJEN O SVÁTCÍCH.

Zdroj informací:

Rate this post

7 komentářů k Tyto dárky by vaše maminka určitě ocenila

 1. Moje maminka letos dostala galvanickou žehličku Nuskin. Už dlouho si jí přála. Dlouhou dobu byla bez vrásek, ale v poslední pětiletce v obličeji hodně „zestárla“, což samozřejmě nelze takhle říct, ale tak už má taky svůj věk. Tak doufám, že jí ta žehlička pak pomůže. Ani nevím, jestli ji už vyzkoušela. Já jí mám tedy kvůli boji s akné a funguje perfektně, tak uvidíme, jestli to bude fungovat i na vrásky. 🙂 Výrobce udává, že by měla. 🙂

 2. Osobně bych pro svou maminku udělala cokoliv, ale protože jí v poslední době trápí zdravíčko, tak jsou většinou dárky zaměřené na podporu imunity a celkově zlepšení jejího zdravotního stavu. Třeba teď jsem jí dávala Cibdol, respektive jejich kapsle plné CBD. Fungují jako podpora imunity, snižují vysoký tlak, mají antioxidanční účinky… Za mě ideální volba vše v jednom. Až je dojí, tak jí je dám zas.

 3. Moje maminka si tedy letos přála něco neobvyklého. Chtěla mít možnost opékat buřty s vnoučaty aniž by měla zohizděnou zahradu. A tak si přála nějaké elegantní variantu ohniště. Ohniště jsme vyřešili tak, že jsme ji koupili přenosné ohniště. Je to praktické, dá se to pak uklidit, nezůstane vám na pozemku díra, vypadá to pěkně a nemusím mít strach, že mi do toho zahučí děti.

 4. Jestli je tu některá z vás mladých slečen a přemýšlíte co koupit své mamince, mám tu pro vás můj tip. Já osobně miluji všechny doplňky a kosmetiku, se kterými si připadám jako v lázních. Takže to mohou být pěny do koupele, příjemné župany , mýdýlka, olejíčky a podobně. Ze zkušeností vím, že tohle neodmítne jen tak někdo. 🙂

 5. Zajímavé tipy. Moje maminka miluje aromatické svíčky. Odjakživa měla blíž k přírodě a trochu i k ezoterice, takže volba je jasná. Mně osobně voní spíše jednoduché přírodní vůně, jako je například vůně ovoce, květin či vanilky. Naopak vánoční svíčky mi přijdou až moc aromatické. Každé mu se ale líbí něco jiného, takže s tím nemám problém.

 6. Já jsem letos dala mamince k narozeninám náramek spojení. 🙂 Jsou to takové náramky podle horoskopu a znamení. Vlastně moc nevím, jak moc to mám popsat. Takže pokud nevíte co dát vaší mamce, která si sama všechno koupí, tak to „investujte“ do společného vztahu s ní. 😉 Já si totiž koupila taky jeden. Jsme narozené ve stejném znamení, tak máme úplně stejné náramky. 😉

 7. Já si myslím, že fajn dárek pro maminku je třeba sada háčků na háčkování. Teda samozřejmě za předpokladu, že to vaši maminku baví a umí to. Ale třeba by ji to možná bavilo, jenom o tom vy nevíte. 🙂 Prostě nejlepší jsou takové ty dárky na míru. Každý máme přeci rádi něco zcela jiného. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.