Víte, jak vybrat regály do skladu, které by zajistily vaše potřeby?

Víte, jak vybrat regály do skladu, které by zajistily vaše potřeby?

Velké a pevné regály, které disponují vyšší nosností, jsou nedílnou součástí našich skladů. Řekněme, že nehraje roli, zda máte malý nebo větší sklad, protože ukládat věci potřebuje každý. Rozměry skladu vás budou zajímat pouze v tehdy, až budete chtít montovat regály. Bez regálového systému se opravdu neobejdete, jak jinak chcete dát věcem řád?

Jak ale vybrat správný regál, který by mohl splnit vaše plány a potřeby? Musíte počítat s tím, že je třeba si určit parametry a držet se jich. Díky tomu rychle najdete to, co hledáte a váš sklad získá více než jen nový vzhled!

Nejdůležitější parametry u skladových regálů

Opravdu důležitým parametrem je velikost regálů. Tento parametr zahrnuje výšku, šířku a hloubku. Pokud si vyberete malou hloubku, lze problém vyřešit lehce – nákupem druhého regálu, ale pokud netrefíte výšku regálu nebo šířku, pak musíte výrobek vrátit a vybrat jiný. Mnohdy prodejci výrobky ani neumožňují vyměnit nebo vrátit. Nejlepší je, když si prostory vyměříte a objednáte si regály do skladu na míru.

Abyste byli schopni využít celý potenciál úložného prostoru, který vám regál nabízí, musíte počítat i s rezervou. Existují i tzv. nekonečné regály, které jsou výborným řešením do rozšiřujících se skladů, které neustále rostou. Tím si zajistíte, že budete moci průběžně dodávat nové a nové segmenty — vytvoříte si tak nekonečný regál, který během chvilky rozšíříte.

Počítejte i s tímto…

Nikdy nepodceňujte danou nosnost regálů. Doporučujeme, abyste si napsali na papír seznam věcí k uložení a jejich váhu. Buď si koupíte ty samé regály o vyšší nosnosti, než potřebujete, nebo si koupíte různé regály dle daných produktů. Pokud budete potřebovat s určitou částí manipulovat, pak si pořiďte lehce přenosné regály. Každopádně se můžete těšit na uspořádaný sklad a systém, který sebou nese značné výhody.

Rate this post

2 komentářů k Víte, jak vybrat regály do skladu, které by zajistily vaše potřeby?

  1. Dělal jsem výběrové řízení na regálový systém do skladové haly a musím teda říct, že to nebylo nic příjemného. Těch nabídek je spousta, všechny jsou relativně stejně naceněné, až na výjimky samozřejmě, ale zároveň je na vás vyvíjený tlak vedení firmy na to, aby to bylo co nejlevnější, ale zároveň co nejkvalitnější. No, takový ten klasický bizárek. 🙂

  2. Taky jsme řešili nedávno regály do skladu u nás v práci. Byl jsem tím pověřený já, tak jsem z toho byl trochu nervozní. Ale nakonec jsme to poměrně snadno, rychle a bez nějakých cavyků absolvovali. Hodně nám teda pomohla půjčovna stavebních strojů Praha, kde jsme brali nářadí na sestavování. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *