Zlato a stříbro představují výhodnou investiční příležitost

Zlato a stříbro představují výhodnou investiční příležitost

Ve chvíli, kdy máte naspořené určité množství peněz a nechcete, aby se vám finanční prostředky pouze hromadily na účtu v bance, kde by postupně ztrácely svoji hodnotu, je dobré uvažovat o nějaké formě investice. Jednou z dobrých možností je nákup investičního zlata a stříbra.

Investice bez rizika

Pořídíte-li si investiční zlato, případně stříbro, přinese vám to hned několik výhod. Zatímco například při investici do akcií jdete do rizika, že o vložené peníze časem přijdete v důsledku jejich pádu na burze, v případě, že si pořídíte stříbrné či zlaté mince a slitky, tato starost odpadá. Obě komodity mají totiž dlouhodobě velmi stabilní hodnotu. Nejde sice o typ investice, kdy se vám peníze nějak výrazně zhodnocují, ale neztrácejí na své reálné ceně. Nepodléhají totiž inflaci a dalším nepříznivým ekonomickým jevům, jež běžně ohrožují jiné typy investic a peníze samotné.

Snadná směnitelnost

Investiční stříbro a zlato je vhodné i z toho důvodu, že se dá poměrně snadno směnit, a to prakticky kdekoliv na světě a kdykoliv. Stačí si jen zvolit vhodného kupce. Velkou předností je rovněž fakt, že nákup investičního zlata nepodléhá DPH.

V tuzemsku patří k nejvýznamnějším prodejcům investičního zlata a stříbra společnost AuPortal. Jde o přímého partnera České mincovny, České národní banky, ale třeba i zahraničních dodavatelů, mezi něž se řadí Banco de Mexico a další.

Lunární série mincí právě v prodeji

V současné době mincovna nabízí poslední kusy z oblíbené Lunární série. Jedná se o zlaté a stříbrné mince Year of Pig, které vydala australská mincovna v Perthu. Jsou inspirovány čínským kalendářem. Jejich nákup lze provést přímo prostřednictvím webových stránek společnosti AuPortal.

Firma kromě prodeje zajišťuje i výkup. Pakliže si zlaté a stříbrné mince, potažmo cihly koupíte přímo u ní, pak máte garanci následného výkupu, budete-li mít zájem je v budoucnu prodat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *