Google Docs: Jak jednoduše vložit snímky z Powerpointu

Pokud používáte k týmové správě dokumentů v Google Prezentacích a potřebujete jednoduše do online prezentace převést hotové slidy z programu PowerPoint, mohl by se vám hodit následující tip.


Pokud máte rozpracovanou prezentaci online prezentaci a chcete následně vložit nějaké hotové snímky z Powerpointu, klasický postup kopírování nadpisů slide po slide, a pak zas obrázek po obrázků je poměrně nepohodlný prezentace čítající třeba až desítky snímků takto převádět je opravdu úkol nadměrně náročný, hraničící, jak nám asi dáte zapravdu, s masochismem. Co tedy s tím, když chcete vložit nějakou hotovou práci z Powerpointu od Microsoftu do googlích docsů a nezbláznit se při tom? Pomůže vám tento jednoduchý trik, který jsme pro řešení tohoto zdánlivě složitého úkolu pripravili.

Import snímků z ppt

První možností je přímo importovat hotové snímky z powerpointího souboru. Pokud máte prezentaci uloženou v novějším formátu pptx, převeďte ji nebo uložte nově ve verzi starších Officů, tedy s koncovkou ppt.

Nyní otevřete soubor s prezentací v Docsech a vlevo v přehledu snímků klepněte na místo, kam si přejete vložit snímky z microsoftího dokumentu – zde klepněte pravým tlačítkem myši. Z nabídky co se vám v tomto okamžiku zobrazí pak vyberte možnost Importovat snímky a pak klepněte na tlačítko Vybrat soubor. Otevře se známé okno pro procházení obsahu vašeho počítače, nyní stačí najít dotyčný soubor ppt a nechat si ho převést, respektive Nahrát přes stejnojmenné tlačítko.

Pak už jen stačí vybrat z převedeného souboru ty snímky, které se vám hodí a vložit je přesně tam, kam patří.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *