Nejlepší místa pro stahování programů

Existuje několik možností, kde můžeme najít a stáhnout si program. Většina aplikací je dnes dostupná zadarmo, takže pokud nemáte na programy nějaké speciální nároky, dost často se obejdete bez nutnosti vytáhnout peněženku. Kde ale hledat?

Na internetu najdeme velké množství stránek, které nabízí stahování, ať zadarmo či za poplatek, ale osvědčenými a spolehlivými stránkami jsou například www.stahuj.cz.

Stačí zadat do pole „Hledat“ název programu a ve sloupci Vám vyjede obvykle velký počet různých programů. Stačí jen kliknout na vybraný program a přečíst si o něm více informací- například, jestli bude fungovat na Vašem počítači co umí a jak je kvalitní(tuto informaci nám poskytne hodnocení u programu). Dozvíte se, zda jazykem programu je také čeština, jak velký je soubor, který si chcete stáhnout. Pokud Vám nejde soubor stáhnout nebo je poškozený, máte možnost v dolní oblasti stránky daný problém ihned nahlásit přes emailovou adresu.

Při rozkliknutí programu se Vám naskytne stahovací link „Stáhnout(a název programu)“ Jakmile kliknete na tento link, webový prohlížeč se zeptá, co chcete udělat- spustit,uložit,zrušit atd. Vyberete si svoji možnost a už stahujete program. Poté musíte program do svého počítače naistalovat tím, že spustíte instalaci kliknutím na instalační ikonku například na vaší ploše(nebo jinde,záleží,kam jste si soubor uložili a jak máte nastavený počítač).

Další stěžejní stránkou pro stahování, a hlavně bezpečnou, je www.slunecnice.cz, kde také najdete nepřeberné množství programů a rad. Na úvodní stránce najdeme rubriky, které uvádějí doporučené programy, novinky programů, nové verze programů, které si můžeme stáhnout. Další možností, když si nejsme jistí, který program je lepší, je přečíst si recenzi nebo přejít do diskuze a nadhodit téma, které vás trápí. Najdeme zde i eshop, kde si můžete koupit nepřeberné množství doplňků a programů pro váš počítač. Postup stahování z tohoto serveru je obdobný jako u www.stahuj.cz. Přejeme úspěšné a snadné stahování.

Lucie Nyklesová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *