Jak upravit PDF

Jak upravit PDF

Praktická ukázka práce s pdf souborem a editací jeho obsahu, bez potřeby jakýchkoliv konverzí nebo tvorby nového dokumentu.

 1. Stáhněte a nainstalujte si (například z tohoto odkazu) Open Office. Jedná se o komplexní kancelářský balík s podobnými programy, jakými disponuje Microsoft Office – s tím rozdílem, že tento balík je zcela zdarma.
  openoffice
 2. Spusťte aplikaci Open Office Writer.
  writer
 3. Přes menu Soubor > Otevřít najděte na disku pdf dokument, jehož editaci hodláte provést.
  otevrit
 4. Pokud není zdrojový soubor nějakým způsobem poškozen, mělo by dojít k otevření souboru a jeho rozčlenění na stránky.
  otevrene
 5. Kombinací držení klávesy Ctrl a otáčení kolečka myši si přibližte dokument v části, kterou potřebujete upravit nebo přepsat. Poklepáním na text ho můžete v tomto režimu přepisovat nebo měnit dle potřeby.
  uprava-formular
 6. Nemusíte být ovšem svázáni pouze tím, co už v otevřeném souboru existuje, můžete vkládat i úplně nové vzhledové prvky. Například obrázek z externího souboru vložíte skrze volbu Vložit > Obrázek > Ze souboru…
  vlozit-obrazek
 7. K úpravám můžete využít také jednoduchých grafických prvků, které jsou k dispozici na panelu ve spodní části okna. Jsou zde k dispozici nástroje pro přidání nového textového pole, koleček a obdélníků, šipek, bublin, kruhů a dalších automatických tvarů.
  nastroje
 8. Hotový soubor uložíte přes menu Soubor > Exportovat do PDF.
  exportovat
 9. Při exportu můžete nastavit kvalitu a kompatibilitu výsledného PDF dokumentu. V záložce Bezpečnost lze také nastavit takové věci, jako je heslo pro otevření souboru, zákaz kopírování textu nebo oprávnění k tisku.
  metoda-exportu

2 komentářů k Jak upravit PDF

 1. Editace PDF v Open Office. Přestože postupuji dle Vašeho návodu, nefunguje to, bohužel. Po otevření jakéhokoli PDF dokumentu se mi objeví na dvaceti stránkách rozsypaný čaj, u některých PDF to je řeč kyberprostoru. Vyzkoušel jsem všechny možné dokumenty PDF, i ty, které jsem si sám vytvořil, prostě to nefunguje.
  Nebo mi něco uniklo ?
  Zdravím, Jarda

 2. Zkuste stáhnout novější verzi Open Office, v součastnosti se to dá úplně stejně provést v Libre Office, nástupci openofficu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *