Formátování disku

Jak formátovat pevný disk, USB flash disk a další disková média. Možnosti formátování, druhy souborových systémů.

Co je formátování

Při formátování probíhá vytvoření souborového systému (filesystému) na disku nebo jeho části, tedy diskovém oddílu (partition). Disk, na kterém není žádný diskový oddíl, se chová jako volné neorganizované místo, na které se nedá zapsat žádný soubor ani nainstalovat žádný systém, proto při instalaci Windows se vždy nejprve disk zformátuje a pak teprve probíhá samotná instalace systému.

Druhy souborových systémů

Souborových systémů je více typů a nejsou pro všechny druhy médií univerzální. Přinášíme zde přehled nejčastěji používaných filesystémů a jejich použití:

 • FAT – souborový systém používaný na starších Windows, dnes používán pro USB disky
 • NTFS – souborový systém používaný na Windows NT, Windows 2000, XP a novějších
 • ISO 9660 – standard využívaný k ukládání dat na CD a DVD
 • EXT 2,3,4 – linuxový souborový systém

FAT a NTFS bohužel podléhají nehezké vlastnosti zvané fragmentace. To znamená, že když ukládáte a ukládáte a pak zas něco kopírujete a pak třeba mažete, data se ukládají nesouvisle, přístup k nim se zpomaluje a prostě celkově se k nim dostáváte pomaleji a pomaleji. Čas od času proto využijte některý z fragmentačních nástrojů, buď nástroj určený k defragmentaci integrovaný přímo ve Windows, nebo některý z alternativních programů.

Jak formátovat disk

Formátování disku se dá provádět řadou způsobů, záleží o jaký disk určený k formátování se jedná a v jaké fázi práce se soubory se právě ve chvíli, kdy hodláme formátovat, nacházíme. První formátování se provádí při instalaci systému. Instalační průvodce nabízí buď využití celého disku, nebo ho rozdělit manuálně na více oddílů.

Formátování disku spustíme ve Windows nejjednodušeji přes volbu (Tento) počítač > vybereme disk > pravým tlačítkem myši pak v nabídce vybereme Naformátovat… Objeví se okno konfigurace formátování vybraného disku, kde vybereme souborový systém, rychlost formátu případně další upřesňující informace. Naformátovat systémový disk nebo diskový oddíl na kterém je Windows tímto způsobem možné není, k tomu se dá ale použít instalační disk Windows nebo specializovaný program pro správu disků (například Acronis Disk Director Suite).

5/5 - (1 vote)

87 komentářů k Formátování disku

 1. Dobrý den, jak velký zvolit při formátování Cluster? „velikost alokační jednotky“? a jaký to má potom důsledek na rychlost disku

  děkuji

 2. Pokud zvolíte menší velikost clusteru, lépe využijete místo, to znamená využijete kapacitu disku efektivněji, ovšem za cenu menší rychlosti zápisu a čtení z disku.
  Když zvolíte větší clustery, malé soubory budou zabírat řádově větší místo, na druhou stranu disk bude rychlejší, tato možnost je vhodnější pro práci s většími soubory.
  Rozumným kompromisem je velikost clusteru 16 kB.

 3. Dobrý den, píšete , že „Rozumným kompromisem je velikost clusteru 16 kB.“ ale já mám systém na disku s clustery 4kb, mám takový dojem, že když jsem poprvé instaloval XP a zvolil formátovat disk na NTFS, tak že se mě na nic jiného instalace neptala a začala formátovat disk a až teď jsem zjistil, že mám clustery 4 kb, ale otázka je následující, myslíte , když udělám systém na clustery 16 kb, že se práce s diskem také zrychlí? mám tam velmi mnoho malých souborů, sice místa je dost, takže by sice soubor zabíral při větším clusteru více, ale když by se disk zrychlil, ale někde jsem slyšel, že disk musí přečíst celý cluster a když soubor je menší než cluster, takže disk čte i to prázdné místo a tím se čtení malých souborů také zpomaluje, nemáte nějaké statistiky? kde je dobré mít systém 4k nebo těch Vašich 16 nebo ?

  děkuji za další odpověď

 4. Formát flash disku jsem měl 512B, chtěl jsem šetřit místem, ale jak jsem předělal to formátování flash disku na 4kb cluster, tak se podstatně zrychlil, skoro 2krát., původně jsem myslel, že velikost clusteru u flash disku nehraje roli pro jeho rychlost, myslel jsem, že ta rychlost je v závislosti na mechanických vlastnostech disků ale flash není mechanický ale jak to, že se zrychlil při větších clusterech?

  s pozdravem

 5. nene to není jen o tom, jak moc se bude disk otáčet, ale o přístupu k systému souborů na disku, jak moc velká oblast se na zapsání určitého souboru použije atd. což se samozřejmě projeví i na nemechanickém médiu.
  Také samozřejmě záleží na velikosti disku, viz tato tabulka výchozích velikostí clusterů http://www.ntfs.com/ntfs_optimization.htm Těch 16kb bylo myšleno pro disk naformátovaný na NFTS, který má velikost v řádech stovek GB a jsou na něm ukládány soubory větší velikosti.

 6. Je dobré mít ve windows XP zapnutou funkci na disku „indexovat obsah disku a umožnit tak rychlejší vyhledávání“ , je to k něčemu, nebo to sice rychleji vyhledává ale zase zabírá systémové prostředky?

  děkuji

 7. s indexováním je to přesně tak, jak jste řekl 🙂

 8. Dobrý den, v poslední době mám problém s flash disky (mám 2). Když vložím flash disk do pracovního PC, provedu nějakou změnu a chci disk vyjmout, na obrazovce se objeví okno s nadpisem „Při vysunování Velkokapacitní paměťové zařízení USB došlo k potížím“. Uprostřed okna se objeví varování “ Činnost zařízení Obecný svazek nelze v tomto okamžiku ukončit. Pokuste se ukončit činnost později.“ Stalo se mi to nezávisle na sobě u obou flash disků. Přitom jednou jde vysunout bez problémů a příště se mi ho nepodaří vyjmout. Už jsem zkoušela disk ukončit přes správce souborů, ale on tam nikdy otevřený není. Kolega mi radil, abych otevřela třeba náhodně úplně jiný program na pevném disku a pak to zkusila znovu. Vždy flash disk vytáhnu i přes varování, ale mám strach, aby se mi data neztratily. Doma se mi to ještě nikdy nestalo. Jsem z toho dost vedle, protože zálohuji věci z počítače na flash disk a zase z flash disku do počítače, protože mám strach, že o ta data příjdu. Pokud víte, jestli dělám někde chybu, tak, prosím, poraďte. Děkuji.

 9. Před vyjmutím disku vám doporučuji nejdříve ukončit všechny programy, které s ním pracují, včetně Průzkumníka Windows, Total Commanderu atd. Pak je nejlepší odebrat svazek softwarově a poté ho teprve odpojit. To se dá udělat přes ikonku USB zařízení v pravé části lišty > zde pravým klikem > a zde dále ukončit činnost a odebrat svazek. Pokud odebrání disku není možné nebo hlásí chybu, je to způsobeno tím, že některý program pořád disk prochází nebo ho jinak používá. Pokud nemůžete zjistit, který program disk používá a chcete disk bezpečně odpojit, je nejbezpečnější možností vypnout pc a flash disk vypojit, protože při vypínání se automaticky odpojí jak všechny pevné tak i připojené USB disky.

 10. Mám pevný disk 120GB omezený propojkou na 32GB. Windows XP SP2 jsem přiměl k přerozdělení disku (disk nešel vůbec naformátovat) a k následnému formátu. Disk sice prošel formátováním až ke konci, ale Windows vyhodily hlášku že nejde dokončit formátování. Ani při 32 GB, ani při 1GB. Základní deska je Asus P2-99. Poraďte mi někdo, prosím.

 11. Jaký souborový systém pro formát volíte? Neformátujete náhodou systémový oddíl s Windows?

 12. Souborový systém jsem chtěl NTFS. Na tom oddílu byl nainstalovaný systém Win XP. Nyní ale spouštím systém z jiného disku. To se opravdu může Win XP bránit i po „smrti“? Jak se toho zbavím??

 13. čau mam problem s naformatovanim.Když dam mistni disk (c) a naformatovat objjeví se mi tam tabulka vše vyplnim tak mi to napise ze že to nemuzu naformatovat.Zkoušel sem i přes cd windows to mi radil kamoš ale naformatovat tam nikde nemam .poradite mi prosim?

 14. c: – je to jediný oddíl, kde je i windows, a chcete je přemazat, nebo je na disku oddílů víc?

 15. ja napisu jeste jak to delam du na tento počítač -místni disk c pravym tlacitkem kliknu- naformatovat tam se mi objev tabulka vse vyplnim dam ok objevy se mi tam upozorneni dam ok a pak se mi tam napise system wandows nemohl dokončit formatovani.

 16. no to je jasné proč to nejde, protože sám sebe vymazat windows neumí.. dá se to ale udělat přes instalační dvd, před každou instalací systému nejdřív probíhá formát disku

 17. ale kdyz instaluju windows tak se mi pak objevy tabulka za je požadován soubor nvenetfd.inf z diskunvidia network bus installation disk 1 ale ja toto cd nemam

 18. ted driver mi moc nepomohl formatovani furt nejde muzete mi sel napsat navod na formatovani?treba delam neco spatne

 19. ja kdyz dam cd do ram a restartuji nabehne mi plocha jako by sem zapinal pc bez cd

 20. to je tím, že v biosu je jako primární disk nastavený hdd, musí se tam změnit priorita a posunout cd rom na první místo

 21. jenomze co kdyz tam neco pokazim je to risk skusimto

 22. uz sem to nastavil v biosu kdyz dal cd do ram a restartuju pc nabehnemi cd spustite libovolnou klavesou pak mi nabehne medra plocha apise ze to pripravuju soubory nebo nak tak tak cekam pak se restartuje pc az to nabehne uz bezi instalace necelych 40 min pak se to znovu restartuje a je nastaveni pc kdyz nastavim nabehne mi plocha zase se vsema vecmama co mam nic se nevymazalo a formatovat taky nemam 🙁

 23. Mám dvě 64GB flashky, jedna sony a druhá kingston. Nyní se mi stalo, že ni přestaly fungovat na XP. Mám tam soubory, které nejdou v žádném případě vymazat. Flashky nejdou ani naformátovat a přitom na Windows 7 Pracují bez problému a dají se naformátovat. To jsem zkusil na exFAT a nyní se mi nezobrazí na XP vůbec, že nejsou zformátovaný. Nevím co s tím aby pracovaly bez problému i na XP. Původně tak bylo. Pomůže zformátovat na NTFS? Co s tím?

 24. Perfektní- díky-problem mám vyřešen

 25. Zdravím, prosím, jak se zbavím v počítači verze OEM Microsoft Windows 7, která byla součástí PC. Potřeboval bych tam pouze Win XP a když je dám do mechaniky a bootování z cd, tak mi novou instalaci ani formát nedovolují. Mám dam jeden disk(C) + oddíl s Win7(D). Rád bych se jich úplně zbavil, nejsem odpůrce ale nepotřebuji je. Stačí mi koplentní formát ale nevím jak.
  Díky.

 26. Nejprve doporučuji provést zálohu a pak vložit instalační disk Windows XP( pokud se nezobrazí instalační průvodce, je nejprve potřeba změnit nastavení bootování disku v biosu – více o tom je v druhém odstavci tohoto článku: https://www.radirna.cz/windows/instalace-win-7.html)

  Pak stačí jít v instalačním průvodci až do kroku o rozdělení disku. Nejlepší bude smazat celý oddíl D s Windows a pak vytvořit nový, na který se pak nové Windows nainstalují.

 27. Dobrý den,

  mám velký problém s formátováním disku. V biosu mám normálně nastaveno primárně spouštění z CD mechaniky. Při restartu PC a zobrazení na obrazovce vzkazu: „po stisknutí libovolné klávesy spustíte systém z disku“ mi PC nereaguje na žádnou klávesu. Formátovala jsem takto PC už hodněkrát, ale ještě nikdy se mi toto nestalo.

  Napadlo mě, zda bych nemohla přes Správu počítače >> Správa disků vymazat takto všechny oddíly. Kdybych to udělala, nevím, zda se mi tím pádem po odstranění všeho nevypne PC, protože v něm nebude žádný systém a jestli, když budu mít v PC vloženo instalační CD s windowsem, po zapnutí PC mi naběhne nabídka instalace systému.

  Žádám Vás o jakoukoli radu. Kamarádi také nechápou, proč mi PC nereaguje na žádné stisknutí klávesy.

  V poslední době se mi stavá hodně často, že se mi zničeho nic vypne sám počítač, klidně i pětkrát během dne.

  Prosím o radu. Předem děkuji

 28. Takže váš problém je v tom, že chcete přemazat celý obsah disku, ale bojíte se, že z cd pak nová instalace nenaběhne? Při kompletním přeformátování se samozřejmě smažou všechna data, včetně původního systému.. Jestli nefunguje naběhnutí z cd, napadlo mě, že byste mohla zkusit spustit instalaci windows z usb disku, návod je ale poměrně složitý zde http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176

 29. Mám nový Flash disk 16 GB a najednou se stalo že se nejde k tomuto disku připojit Zkoušel jsem ho naformátovat ale to nejde ani s HP USB Disk Storage Format Tool
  Co s tím

 30. Mohlo by to být vadným USB konektorem, to by se dalo snad vyřešit propojením k počítači přes USB hub.. Ovšem může to být i někde trošku jinde.. záleží, jak se na disk dívají jiné počítače

 31. Ta flashka je 3 dny stará na PC je vidět i na jiném PC při zasunutí hlásí že by se měla zformátovat ale když spustím formátování tak to hlásí že formátování nejde dokončit

 32. Pingback:

 33. Pingback:

 34. Můžete mi poradit. Mám flash disk 32GB a mám s ní takový to problém. Buď ji naformátuji v NTFS ale pak tam mohu nahrávat pouze malé soubory (např.) do velikosti cca 700 MB. Ale když pak tam chci nahrát např hru, která má 8GB a ikdyž mám volno na disku cca 20GB, zahlásí mi win, že je disk plný. A když naformátuji disk např. exFAT, nebo FAT tak to jde, ale zase mám problém u mého DVD přehrávače, který flash disk pak nepřečte. Jde najít nějaký kompromis?

 35. Těch 8GB je nějak moc, to je nějaký obraz BlueRay disku? Nešlo by to spíš rozdělit na pár archivů nebo něco takového.. jinak, určitě bych preferoval NTFS pro tuhle velikost disku je to asi nejlepší souborový systém

 36. je to např. image soubor (ISO) hry. a co je špatně, že to tam nedám?

 37. Asi tu bude problém v tom, že každý souborový systém má maximální velikost souboru, kterou ještě snese.. a jestli není nezbytně nutné mít to jako jeden soubor, stačilo by ho prostě rozdělit na několik menších a bude po problému.. Fat má maximum velikosti souboru tuším někde na 4GB, NTFS na 16TB a exFat 512 TB (takže tam u těch posledních dvou je to z tohodle pohledu v pohodě)..

 38. tak to jsem chtěl vědět a znát. děkuji.

 39. Ahojte. Mam problém ktorí neviem sam vyriešiť. Keď chcem preinštalovať Win, tak pri hľadaní predchádzajúcej verzie sa inštalácia zastaví a ďalej sa nič nedeje. Nechal som to bežať okolo dvoch hodín a nič. Kto vie, prosím Vás poradte my. Vopred ďakujem.

 40. Dobrý den, mám problém s flashkou. Včera jsem s ní pracovala, ukládala data (flashku mám již asi 1 rok) a když ji dnes zasunu do PC, tak mi to hlásí, že mám flashku naformátovat, ale že při formátování ztratím data na ní uložená. Nevíte, jak mám postupovat, aniž bych ztratila data, protože všechny nemám zálohované. Děkuji za odpověď.

 41. Není to tím, že fleška nebyla při odebírání nejdřív odebrána z disků (vpravo dole na liště je taková ikonka na to vždycky)? To pak může způsobit, že se neodpojí správně a může se poškodit souborový systém… Zkusil bych to ještě třeba v jiném USB konektoru a nebo jiném počítači, jestli se tam neobjeví správně

 42. Dobry den
  omylem jsem vypojit externi disk z eletriky disk po pripojeni bezproblemu nactu ale hlkasi mi ze je treba naformatovat.kamarad rikal neco o tom ze spadlamasterboot tabulka ze to musim naformatovat…poukousel jsem se o to a naformatovat se mi to nedari..jde s tim neco udelat?

 43. Někdy nesmí být otevřeno žádné jiné okno s diskem, aby nebyl používán – pak by to systém mohl odmítat naformátovat a bylo by to tím. Jinak, pomoct by mohl pokud by to přesto nešlo, třeba gparted – formátovací nástroj z linuxu, který je třeba v Ubuntu nebo se dá stáhnout jako iso nebo live usb tady http://gparted.sourceforge.net/download.php

 44. DOBRY DEN JSEM ZACATECNIK A POTREBOVAL BYCH SFORMATOVAT POCITAC ALE NEVYM JAK NA TO.TO CO TADY PISETE JSEM SKOSEL ALE NEUSPESNE.MUZETE MI TO POPSAT PRESNE JAK NA TO DEKUJI

 45. Ok, jaký máte operační systém a co všechno chcete vymazat?

 46. Dobrý den potřebovala bych poradit, chci dělat formát disku, nastavila jsem v biosu aby bootování bylo jako první cd-rom, pak hard disk, dala jsem F10 pro uložení počítač se restartnul ale jakmile nabíhá tak najede znovu do systému z hard disku a vůbec to nechce najet z instalačního CD ani mi tam nenaskočí hláška že libolnou klávesou spustím instalaci z CD, nevím v čem může být chyba, CD je win XP je to originálka, a CD-ROMka je úplně nová

 47. Chci naformatovat DISK C at se smaze vse co nepotrebuji at zustane jen WINDOUWS a muzu zacit od zacatku proste at smaze vsechny programy registry proste vse a zustane jen WINDOUS (XP).Protože se mi seka cely počitač a načita dloho slozky newim co s tim tak prosim poradte a napište na EMAIL——–Warafe@seznam.cz…… Predem Diky

 48. tak pokud jsou dva disky tak to půjde, jestli je tam ale jeden disk c, tak se smaže i windows samozřejmě.. nejlepší asi bude dát tam instalační cd windows a tam je první krok formát disku, a nainstalovat tam čistý systém v tomhle případě

 49. dobry den mam esterni hdd WD 1 terabit kdyz ho chci naformatovat tak me to hodi hlasku system windows nemohl dokoncit formatovani skousel sem vetsinu programu u programu hp toolls nejak tak se to pise my hodil hlasku write-protected,prosim o radu,dekuji exteterni hd je pozaruce PS:psal sem na 4 fora a nikde my nidko neporadil dekuji za odpoved.

 50. Podle mě je to tím, že jsou tam nějaké skryté soubory nebo celý oddíl od výrobce s pomocným softwarem, není to možné? Jinak funguje disk správně?

 51. Softwer tam je nejakej,sice ne na tom odilu ale mymo cd na uzamceni a pak na ten wd ale to je spise vedlejsi protoze je to jakoby zamrzle,a mezi mym laborenim asi cca 10 hodin se mi nejak podarilo vytvorit odily o velikosti 6 mb a 5 g z 930 gyga a v tomto pocitaci se mi ukaze jen ten 6mb,ale to byl omyl chtel bych to mit jako drive proste 930gyga 1 odidl a nevim jak na zpet tak sem stahl program na chybne sectory restore 2000:vice foto:http://leteckaposta.cz/773923742 podle me to bude hledat hodne dlouho a po sectorech uvidm co stim no,pokud by byla nejaka rada???? jinak ten externi hd byl prazdnej o data me nejde de mi jen o to aby to slapalo a nahral nove.dekuji za odpoved

 52. Tenhle program neznám takže přesně nevím co to hlásí je ale možné že tam třeba došlo už v minulosti k překřížení clusterů.. Možná bych to prostě zkusil před manipulací s partitionama defragmentovat a projet scandiskem, a pak buď zkusit zase přes tenhle program nebo přes ten nástroj pro dělení disků co je ve windows (někde v ovládacích panelech pod Systém tuším to je ukryto)

 53. dobrý den koupil sem si Hdd 1 terabit můžu ho dát zformátovat na rychlý formát, anebo pomalý děkuji za odpověď.

 54. dej raději pomalý když máš dost času na to 🙂

 55. Dobry den

  Chcem preinstalovat z windows vista na windows 7 ale chcem to preinstalovat tak aby bol disk ulne na novo čisty preformatovany aby tam neostali nejake stare zlosky z visty.
  Ako si ho mam preformatovat aky je postup.
  1…….
  2…….
  3……..
  chcel by som konkretny postup aby vsetko bolo ok aby som daco nepokašlal… prosim pekne dakujem vopred

 56. Dobrý večer,mám nový externí hdd Verbatim 2,5 ´´ , 500GB,
  měl jsem tam fotky a omylem jsem kliknul na formátování. Fotky se samozřejmě ztratily , ale s nimi i tři ikony HDD, které tam byly – setup instalace , Nero a ještě nějaký program na úsporu energie + výrobní čísla atd. Je možná nějaká náprava?
  A bude mít ztráta těch tří ikon z výroby nějaký vliv na funkčnost
  tohoto externího disku? Děkuji za Vaši odpověď.

 57. Dobrý den, mám problém s externím diskem. Při připojení k jakému koliv počítači mi hlási že ho musím naformátovat ale mám na něm data která nechci ztratit a disk mi půl roku předtím fungoval úplně normálně, kde se stala chyba a jak problém vyřešit?

 58. mohlo dojít k překřížení sektorů nebo poškození dat… zkusil bych ho projet checkdiskem jestli se to nepodaří opravit, případně defragmentovat, snad se to nebude muset celé formátovat

 59. Zdravím,
  Mel bych dotaz. Mam 16GB flash disk, ktery jsem normalne pouzival na prehravani filmu, nikdy s nim pri kopirovani dat nebyly problemy. Normalne treba 700MB film jsem kopiroval cca 1 min. Nyní se mi vsak rychlost kopirovani dat rapidně zpomalila. Zkoušel jsem samozrejme formatovat na všechny ruzne zpusoby, u NTFS se mi rychlost trochu zvysila ale ani zdaleka nedosahuje rychlosti predchozi. Alokační vyber ruznych hodnot rovnez nepomaha. Dokonce jsem se nekde dočet ze v TC mam nastavit kopirovani na klíčenkovy disk a tako to nezabíra. Zkousel jsem rovnez i na jinem pocitaci. na mem PC jsem vyzkousel i vsechny USB vstupy a nic.

 60. a není problém třeba v tom počítači že je tam menší operační paměť tak se to přesouvá dýl spíš?

 61. pamet je dobra, ale pise mi to pri vsunutí ze nejsou nainstalovane jakesi hostitelské radiče.

 62. čau admine, mám stejný problém jako milan, kterýmu si radil 21.2.2010…jak nastavim v biosu aby byl na 1. místě cd? v biosu jsem nikdy nedělal… díky

 63. Do těchto nastavení se dostanete stiskem klávesy DEL nebo F2 (případně jiné klávesy, o které je na startovací obrazovce psáno press __ to run setup). Následně pak pokračujte přes volby:
  Boot > Boot Device Priority a zde nastavte 1st Boot Device na CD-ROM;
  na jiném typu biosu (Phoenix) se nastaví výchozí disk takto:
  Advanced BIOS Features > a zde upravte First Boot Device na CDROM a Second Boot Device na HDD.

 64. prosím já tuším že to tady nepatří, ale mám problém s Externím diskem a nevím si rady…..do nedávna jsem na něm hrál a bylo všechno v pohodě, ale jak příjdu domů a zapnu PC tak mi nechce najít ten externí disk a mě to štve, tak prosím o radu

 65. nevychodil se ten usb port jak to tam přes něj dáváš?

 66. Vazeni!
  Mam dotaz ohledne naformatovani usb flesh kde jsou soubory v NTFS. POTREBUJI sformatovat flesku tak,abych na ni mohl
  ztahovat z tablwtu,ktery pouziva os ANDROID.
  Dekuji
  Jiri Malek

 67. Dobý den. Dá se zfomátovat hdd bez systému,když píše bootmgr is missing. Zkoušel jsem i instalační cd a dvd i s usb a záchaná cd a pořád nic. Nevím si ady

 68. Zdravím,může mi někdo poradit ja naformátovat USB disk který má velikost 8GB avšak jsem jej nechl formátovat v HDD rekordéru který běží pod Linuxem a ten jej naformátoval na 1GB a ted s tím nemůžu hnout …víte někdo jak na to .Díky předem za info.Petr

 69. měl určitě předtím těch 8 GB? na 100% to není 1 GB disk?

 70. Zdravím, mám problém, z mého USB disku Adata C008 32GB jsem chtěl smazat nějaké soubory, disk se seknul a už nekomunikoval, nejde naformátovat ve windows, ani přes další programy, které jsem si k tomu sehnal. Máte nějakou radu, jak USB disk rozjet třeba ve správci zařízení. USB je skoro nový. Dík Petr

 71. osobně se domnívám, že to bude asi hardwarová chyba, reklamoval bych ho

 72. DOBRÝ EČER JSEM TAKOVEJ PC ANALFABET POTŘEBUJI PORADIT NEJAKÁ PROGRÁMEK NA UPRAVU FILMU.(FORMÁTOVÁNÍ FILMU) díky za radu MONZA

 73. Dobrý den, potřebuji poradit. Mám doma 500 gb HDD disk s rozhraním usb 3.0 a nejde mi načíst na playstation 3. V systému souborů je jako výchozí nastaveno NTFS nebo lze přeformátovat na exfat, ale ani v jednom případě to na PS3 nejde. Můžete mi prosím poradit, co udělat, aby to fungovalo? Moc děkuji

 74. Dobry deň. Mám maly problem, mam ext. disk WD kapacita 1T a potrebujem ho preformátovať na používanie pre satelitný prijímač na nahravanie , len ten vyžaduje format ext. a ked som to nechal formatovať cez prijimač , trvalo to cez týždeň a aj tak to nešlo, nie je nejaký program že by sa to dalo naformátovať cez PC? Ten sat. prijimač je HUMAX hd 5100S. Dakujem za odpoved.

 75. zdravím,potřebuju přeinstalovat Win7 ale naběhne mi jen modrá obrazovka Spouštění instalačního programu a tak je to už 8 hodin,není možné že by odešel HDD?
  Díky

 76. Dobrý den, mám 2 ssd disky. Jeden 256 GB ( C ) kde je windovs 10 ), druhý 128 GB ( D ) na data. Potřeboval bych systém přeinstalovat ( čistá instalace ) na menší disk 128GB.
  Otázka zní, jestli půjde při instalaci systému původní disk D přejmenovat na C a původní disk C naformátovat ( odstranit systém ) přejmenovat na D. Moc děkuji za radu.

 77. Dobrý den.
  Mám ext. HDD Samsung a stala se mi taková nepříjemnost, že z ničeho nic se do něho nešlo dostat. Proto jsem HDD znovu naformátoval na NTFC, Ale při nahrávání na něj se brutálně snížila přenosová rychlost cca do 1Mb/s. Dříve to běželo kolem 35Mb/s. Nevíte jak to opravit? Moc děkuji za odpověď.

 78. Dobrý den, dá se rozjet USB flash disk Transced16Gb, když hlásí vlastnosti 0 bitů. Nejde zformátovat.

 79. jak zformátovat disk wd 500gb užívaný na humax 5100s na fat32

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *