Jak si zaregistrovat doménu tk zdarma

Návod jak si zdarma zaregistrovat adresu na doméně druhého řádu zdarma. Registrace domény tk.

Jak si zaregistrovat doménu

Registrovat doménu druhého řádu typu adresa.cz, .com, .net, .eu, . biz, .info a další si můžete celkem bezproblémově zaregistrovat u řady registrátorů domén, jakým je třeba forpsi. U těchto domén však musíte počítat s tím, že za roční pronájem zaplatíte pevnou částku lišící se od jednotlivé tld domény, ale mimo speciální akce se pohybující kolem 250 Kč a výše. Tento poplatek musíte obnovovat, pokud chcete držet doménu a provozovat na ní své stránky každoročně.

Jak si zaregistrovat doménu zdarma

Ovšem, jako už to na internetu bývá, i zde najdeme bezplatnou variantu, jak adresu ve formátu něco.xx získat. Toto řešení spočívá v přesměrování z adresy adresawebu.tk na libovolnou jinou adresu. Takže pokud jste si například dříve vytvořili vlastní web (viz náš článek o tom, jak si vytvořit webovou stránku zdarma), můžete na něj přistupovat z této nové adresy a místo např. můjwebík.webzdarma.cz z adresy webík.tk. Tuto adresu získáváte naprosto zdarma, jedinou podmínkou je určitá minimální návštěvnost webu. Možnost zaregistrovat si přesměrování z domény tk najdete na webu www.zkratka.tk, který nabízí i možnost zkrátit si sáhodlouhé webové adresy, nás však zajímá jen zaregistrování hezké a jednoduché adresy pro náš web, a tento formulář je zcela dole, stačí vyplnit původní adresu a pak případně upravit novou adresu s koncovkou tk.

Co je vlastně .tk

TK je doménou ostrova Tokelau, který se nachází kdesi v Polynésii. Protože má jen nějakých 1500 obyvatel, vznikl projekt, který má za úkol využít naplno potenciál poměrně dobře zapamatovatelné domény a k tomu ve světě zpopularizovat jinak neznámý ostrůvek. Závěrem podotkněme, že správa dns záznamů zdarma není, zadarmo je k dispozici pouze výše zmíněná forma přesměrování, řešená přes iframe.

Rate this post

2 komentářů k Jak si zaregistrovat doménu tk zdarma

  1. V navodu ovsem chybi zminka o tom, ze adresa pak neni ve vasem vlastnictvi narozdil od tech placenych … Takze az budete mit nejakej .tk web s vysokou navstevnosti a jednoho krasneho dne zjistite, ze na webu nejsou vase stranky a misto nich je jakasi stranka s reklama a ze vase domena byla ukradena mate smulu ! … na mail vam nikdo neodpovi, a telefon nezvedne … Mluvim o vlastni zkusenosti o tom jak sem o domenu s navstevnosti 20 tisic navstev denne prisel … .tk rulez !

  2. 20000 návštěv denně? 😀 To bych chtěl teda vidět! S takovou návštěvností bych si raději zaplatil kvalitní hosting. Ikdyž pro někoho je i 19,- měsíčně moc. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *