Jak na zařízení restaurace, kterou budou lidé zbožňovat

Jedním z faktorů, který vytváří oblíbenou restauraci, je útulné, příjemné a stylové prostředí. Zařizování restaurace je klíčovým okamžikem, který může velmi výrazně ovlivnit budoucí úspěchy. Správně a vhodně zařízená restaurace dokáže pomocí vytvořené příjemné atmosféry zvýšit úspěšnost až o několik desítek procent. Stejně tak to může být naopak. Co sledovat při zařizování nové restaurace, na co si dát pozor a jak na to? To se dozvíte v tomto článku.

Útulné prostředí

Základem je samozřejmé útulné prostředí. Optimálně velké prostory s dostatečným přístupem světla nebo možností, jak interiér upravit tak, aby bylo dosaženo dostatečně příjemné atmosféry, kam se budou lidé vracet. Prvním krokem je vytvoření vize, která bude vycházet z dostupných možností daného místa a zohlední všechny výhody a naopak zakryje nedostatky.

Odpovídající styl

Záleží na tom, o jakou restauraci se jedná. Podle určení základní vize je dobré rozhodnout, jestli bude probíhat snaha o vytvoření neotřelého a originálního prostředí nebo se vsadí na klasické zařízení. Volba první možnosti a snaha o co nejvíce originální prostředí je poměrně riskantní, ale když se to povede, může znamenat velký úspěch. Sázka na klasiku naopak nikoho jistě neurazí a může sloužit jako dobrý odrazový můstek pro budoucí specifické úpravy, které vytvoří jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru dané restaurace.

957_2s

Stylový nábytek

To, co návštěvníka na první pohled zaujme, je restaurační nábytek. Jídelní stoly, moderní jídelní židle a další vybavení, se kterým přímo přijde do styku hraje obrovskou roli. Při pořízení kvalitního a moderního nábytku do restaurace se celá úroveň hned zvedá a výsledný dojem je mnohem lepší, než při použití starého a dokonce poškozeného nábytku. Je jasné, že vybraný nábytek by měl stylem odpovídat zbývajícímu prostředí, měl by vytvářet jasný doplněk, který pomáhá s utvářením příjemné atmosféry a měl by sloužit pro pohodlí zákazníků.

Ladící barvy

Krásně malované stěny, vhodná výzdoba a kvalitní nábytek do restaurace mají vytvářet jeden ladící celek. Ať už se jedná o hledisko stylu, ale také barvy. Někdy je vhodné pustit se do odvážnějších barevných kombinací, které pomohou s optickým zvětšením prostoru, jindy je lepší sáhnout po podobných barvách, které dohromady vytvořený jeden dokonalý celek, který bude patřit k sobě. Záleží na konkrétním záměru a prostředí.

Dostatečný prostor

Při zařizování restaurace dávejte pozor, aby stoly a židle nebyly příliš namačkané u sebe a aby byl ponechán dostatečný volný prostor pro pohodlný pohyb zákazníků. Jde o to vytvořit co možná nejlepší atmosféru, i když to bude znamenat, že snížíte kapacitu o několik míst. Jde totiž hlavně o kvalitu.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Ahoj, chceme trochu zrekonstruovat naši restauraci a potřebujeme i nové židle a stoly. Určitě chceme masiv a aby měly čaulonění. Máte s něčím zkušenost, aby to něco vydrželo, hned se to neprosedělo a zároveň aby to hezky vypadalo?

  2. My jsme rekonstrukci nedávno dodělali. Nábytek jsme objednávali na strakos.eu. Máme totiž i pár pokojů na ubytování, takže jsme chtěli i nové postele. Všechno máme sladěné a dělané z masivu. Doporučila nám to švagrová, má penzionek a židle od nich má několil let a čalounění není vůbec prosezené. Je s nima taky max spokojená.

  3. Na tyhle stránky jsem koukala, lidi si to docela chválí. Mají tam opravdu hezký nábytek.Něco by se mi hodilo i domů. Nevíš jak to tam mají s dopravou? Jestli by nám to dovezli? Přeci jenom těch židlí bude docela dost.

  4. Oni ti to dovezou za pár korun a je jedno kolik toho budeš mít, S dopravou nemusíš mít starosti. Nám to taky vše dovezli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *