Jak poslat balík

Jak poslat balík

 

Dopravci, přes které je aktuálně možné poslat balík

 • Česká pošta – není zřejmě potřeba dále představovat, všichni ji známe 🙂
 • Zaslat.cz – zajímavá alternativa ke klasické poště: kombinuje služby několika dopravců a na svém webu uvádí, že zaručuje tu nejlepší cenu za poslání balíku po Čechách i do zahraničí. Zásilku buď doručíte k dopravci sami, anebo ji vyzvedne přímo u vás v dohodnutý čas.

Postup, jak předmět správně zabalit a poslat

Předmět

Musíme mít předmět, který chceme poslat. Například prodáme v internetovém obchodě mobilní telefon, který už nepoužíváme. Předmětem bude tedy telefon.

Krabice

Krabici na předmět, který chcete poslat, můžete sehnat kdekoliv. Buďto doma (například krabice od bot, do domácích spotřebičů, od mobilního telefonu…), nebo někde v obchodním domě, supermarketu, hypermarketu – například v hypermarketu Kaufland nebo v supermarketu Norma můžete blízko pokladen najít krabice vyřazené pracovníky obchodního domu pro účely nakupujících. Krabice si berete zadarmo a dle vlastní libosti – kolik chcete a jakýchkoliv velikostí. Krabici je možné zakoupit i na poště, v ceně kolem 10 Kč.

Protinárazová obálka

Nemusíme posílat zboží vždy v krabici, ale pokud se jedná o něco menšího (například řetízek, časopis, sluchátka k mobilnímu telefonu…) můžeme použít bublinkovou obálku, kterou najdeme určitě v každém papírnictví. Je mnoho různých velikostí. Obálky stojí pár korun, průměrně 5 – 10 Kč a jsou dobré v tom, že se v nich předmět neponičí.

Předmět do krabice

Předmět vložíme do krabice, kde ho pečlivě zabezpečím proti nárazu či poškození (například vložím do krabice, kde je volné místo, zmuchlané noviny, kousky polystyrenu, vatu apod.), v bublinkové obálce je poškození již zabezpečeno bublinkami (zevnitř), takže toto opatření děláme převážně u předmětů, které posíláme v krabici.

Zabalení krabice

Jakmile předmět v krabici pečlivě zabezpečím, obalím krabici do jakéhokoliv balicího papíru. Klidně i vánočního, ale nejlépe bílého. Pokud nemáte balicí papír, můžete rozstříhat igelitovou tašku a použít ji místo papíru – pošta takový způsob zabalení balíku toleruje.

Adresy

Nutné však je nalepit potom na krabici dva štítky (pokud jsme použili bílý papír, štítky lepit nemusíme, ale pouze napíšeme na papír adresy) – jedem do pravého dolního rohu a druhý do levého horního rohu. V levém horním rohu bude naše adresa, kterou mírně přeškrtneme křížem. Přímo pod tuto adresu, pokud se jedná o dobírku, napíšeme slovo „DOBRÍKA: 324 Kč“ s vámi uvedenou částkou (324 Kč slouží pouze jako příklad) a pod toto slovo dobírka napíšeme ještě „Slovy: třistadvacetčtyři“, na to nezapomínejte.
Petr Novák
Palackého 564
232 65 PZEŇ
DOBÍRKA: 542 Kč
Slovy: pětsetdvacetčtyři

Pokud posíláte však balíček doporučeně, slovo „DOBRÍKA…“ ani „Slovy…“ na balík nepíšeme. Do pravého dolního rohu napíšeme adresu příjemce balíku (popř. kupujícího). Bude v normálním tvaru, v kterém se adresy píší.
Jana Nová
Pražská 198
987 65  NOVÝ KNÍN

Podací lístek

Při poslání balíčku musíme vyplnit podací lístek, což znamená, že balíček posíláme doporučeně. Je to klasický postup. Podací lístek je jednoduché vyplnit – napíšete na něj vaši adresu a adresu příjemce a v případě dobírky napíšete cenu Kč. Pokud posíláte dobírkou, musíte vyplnit ještě poštovní dobírkovou složenku C – je to jednoduché, opět napsat pouze adresy a částku Kč. Složenky či podací lístky si můžeme zdarma vzít, jakýkoliv počet chceme, a doma si je nadepsat a na poště pouze podat paní za přepážkou, abychom se s vyplňováním nemuseli zdržovat na poště. Pokud posíláte balíky častěji, doporučujeme zvážit zřízení tzv. zákaznické karty České pošty – její vlastníci nemusí podací lístky vyplňovat a navíc při vyšších objemech zásilek ušetříte na poštovném.

Poštovné

Poštovné je různé. Závisí na hmotnosti a rozměru balíčku. U oblečení je výše poštovného většinou okolo 50 Kč (při zaslání dobírkou cca 80 Kč), u těžších a větších věcí je cena vyšší.

Pokud předmět, který je v balíčku prodáváme, základem a cílem je dostat od kupujícího peníze. Jaké jsou možnosti?

Kupující zašle peníze na náš bankovní účet

Kupujícího informujeme o tom, kdy balíček pošleme, domluvíme se na ceně poštovného a sdělíme kupujícímu číslo našeho bankovního účtu, aby nám na něj mohl peníze za předmět poslat. Popř. je dobré domluvit se na variabilním či konstantním symbolu, který slouží pro identifikaci platby. Nejlepší je pro prodávajícího počkat, dokud peníze na účet nepřijdou. Ihned, jak naše banka zaznamená připsání částky na náš bankovní účet, můžeme balíček bez starostí odeslat, jelikož peníze jsme za něj už dostali. Dojdeme tedy na poštu, kde vyplníme pouze podací lístek a balíček pošleme. Tímto pro nás je obchod uzavřen a jen čekáme na zprávu od kupujícího, zdali balíček dorazil, a jak je spokojen.

Kupující platí dobírkou

S kupujícím jsme se domluvili na tom, že balíček zašleme na dobírku. Co to tedy znamená? Kupující nám dá informaci o jeho adrese – to nám postačí k poslání balíčku. My připravený balíček doneseme na poštu, kde vyplníme poštovní dobírkovou složenku C a podací lístek. Dobírkovou složenku máme ve dvou formách – buďto chceme peníze, který příjemce balíčku zaplatí, poslat na naší adresu a nebo na náš bankovní účet – to si vybere podle sebe. Pošta balík odešle na adresu kupujícího, kterou uvádíme ve složence a v podacím lístku, a ihned jak dorazí balík na adresu kupujícího, kupující pošťačce zaplatí částku předmětu a poštovného. Pošta nám po té dodá do poštovní schránky útržek ze složenky, ve které je žádost na vyzvednutí peněz na poště – postačí k tomu tento útržek, který dostaneme do schránky a náš občanský průkaz (pokud ho osoba nemá, postačí jiný průkaz totožnosti). Peníze nám pošta vyplatí a je to. Více najdete v článku o posílání na dobírku.

Posílání do zahraničí

Při posílání do zahraničí platí vše výše uvedené. Navíc si ale dejte pozor na tyto záležitosti, které by vás mohly zmást, nebo které by vám mohly způsobit problém.

 • Nezapomeňte uvést kompletní adresu včetně cílové země, kam balíček posíláte. Zemi, pokud se nejedná o Slovensko, uveďte pro jistotu anglicky (např. místo Německo napište Germany, apod.)
 • Při posílání do zahraničí nelze poslat balíček na dobírku. Možné to je pouze na Slovensko přes speciální formulář, pro to určený (velkoformátový formulář, odlišný od poukázky využívané při posílání na dobírku po České republice).
 • Tarify České pošty při posílání do zahraničí nejsou příliš výhodné, často se vyplatí využít jiné dopravní služby. Vyzkoušet můžete například služby jako Zaslat.cz které využívají kombinací vnitrostátních tarifů a díky tomu umožňují zejména ve vyšších objemech zásilek dosáhnout výrazné úspory

Balíčky posílám už několik let a ani jednou se mi nestalo, že by mi pošta nějaký ztratila nebo mi dodala poškozenou věc. Samozřejmě, takové případy jsou, ale jsou to výjimky. Pokud něčemu nebudete rozumět, nebo Vám bude chybět v tomto článku nějaká informace, napište pod článek komentář a já Vám velice ráda poradím, popř. chybějící informaci doplním. Další možností je zeptat se pracovnic v pobočkách pošty, které jsou velice milé a vždy rády pomohou a poradí. Přeji mnoho štěstí při poslání balíčku!

Poznámka: K odeslání balíčků si můžeme připlatit za různé služby, jako je například cenný balík, pojištění balíčku apod. To už je pouze na nás. Například když posíláme něco cenného, jako například videopřehrávač nebo drahý telefon, je lepší si balíček pojistit na cenu, kterou předmět v balíku má (cena pojištění může být i vyšší) – to je dobré k tomu, kdyby se balík ztratil, že vám pošta pojistnou částku vyplatí.

3.2/5 - (4 votes)

82 komentářů k Jak poslat balík

 1. dobrý den mám prozbu chci poslat balíček na ukrajinu jak mám nadepsat na krabičku aby to bylo v pořádku a zda můžu přelepit adresu aby to bylo zabalené děkuji Barbora

 2. Určitě tam musí být že je to na UKRAINE pod adresou + zpáteční adresa v mezinárodním formátu (česká adresa Czech Republic).

 3. a mam neco psat na krabici

 4. na krabici adresu adresáta a svojí 🙂

 5. Dobrý večer, prosím o radu, potřebuji poslat střelnou zbraň od 18. let na občanský průkaz. Jde to? Jak na to? Děkuji

 6. Děkuji za článek. Moc mi pomohl.

 7. Dobrý den, chtěla bych poděkovat za článek a zeptat se jakou lhůtu má pošta na odeslání financí na můj účet pokud jsem balíček posílala dobírkou a přála si peníze poslat na účet. Děkuji předem

 8. Nedávno jsem využil firmu GlobKurýr pro zaslání balíku do 20kg. Vše proběhlo rychle a v pohodě, hlavně jsem nemusel na poštu 🙂

 9. chtel bych se zeptat jak to mam poslat do Irska a kolik by to tak stalo ?
  Dekuji

 10. Dobrý den,při odesílaní balíku musí být i balík převázaný provázkem ,nebo stači jen zabalit do balícího papíru ,děkuji za odpověď

 11. dobry den. mam dotaz.,je povoleno posilat cigarety do Irska poštou? dekuji

 12. dobry den. bude mi do irska poslán baliček o váze 1KG,, bude cena poštovneho stejná jako za 2 kg tj asi 800kč? dekuji

 13. a jak je to když posilam balík reklamaci adresy jsou jasne a co dale bude to doporučene nebo jak.

 14. Nějak jsem nepochopil Váš dotaz.

 15. mám dotaz na podací lístek se píče prodejní částka nebo částka s poštovným? Děkuji

 16. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je s poštovným, když to poštovné je zahrnuté už v ceně. Předem děkuji

 17. Poštovné se již nehradí. Nebo máte na mysli něco jiného?

 18. No, já se třeba chystám prodat boty a dotyčné osobě jsem řekla, že boty budou stát 600 Kč + poštovné bude 70 Kč, ale četla jsem na netu, že poštovné bude zahrnuto až do ceny podle toho, kolik bude balík vážit. Je to pravda?

 19. Dobírku si můžete stanovit jakoukoliv. Měli by Vám sdělit dopředu kolik stojí zaslání + služba doběrečného a Vy pak navýšíte cenu tzn. 600 + třeba 120 Kč = 720 Kč které Vám pošlou na účet. U nás dopředu víte kolik stojí přeprava a dobírka, a o tolik můžete dobírku navýšit.

 20. Takže to mám chápat tak, že když je moje cena za boty 600 a třeba poštovné 120, že na poštovní poukázku napíšu 720 Kč ? A já něco při odeslání balíku budu platit?

 21. Ano zaplatíte oněch 120 Kč za přepravu a 720 zaplatí odběratel při převzetí balíku. Vám pak přijde tato částka formou složenky, nebo na účet.

 22. Ještě dotaz. Takže tu cenu na ten balík musím napsat až budu vědět cenu poštovného?

 23. Na balík psát cenu nemusíte. Stačí na podací lístek v případě pošty.

 24. Dobrý den, chystám se prodat boty a budu je posílat ve staré krabici od bot, tak bych se chtěla zeptat, jak je mám zabalit. Zkoušela jsem je zabalit papírem A4, který se používá do tiskárny, ale tím mi to nejde. Papír se mi trhá. Tak jaký papír nebo jaký způsob mám na to použít. Děkuji za odpověď

 25. Krabici stačí oblepit lepící páskou. Některé pracovnice na poště vyžadují obvázat provázkem .)

 26. A můžu tu krabici od bot zabalit aj do balícího papíru?

 27. Prosim vas,chtela bych postou poslat detske kolo ,ale nevim jak jej spravne zabalit.Jestli v krabici,nebo staci pohyblive casti omotat.treba folii!

 28. Dobrý den,

  mám dotaz, jak lze zaslat kolo jako balík, aniž by se muselo rozebírat na součástky?
  Děkuji

 29. Dobrý den,
  dá se je poslat, ale jako nadrozměrný balík tzn. již je potřeba využít jiné přepravy, která je o proti klasické balíkové přepravě o dost dražší. Zašlete mi prosím okresy odkud kam by se přepravovalo, spočítám Vám cenu.
  Snad jsem Vám poradil.

  Bogdan Jadamus

 30. Dobrý den,ráda bych se zeptala zda jde poslat balík o váze 40kg,jednalo by se o komodu,která by byla rozmontovaná.
  Děkuji.

 31. Dobrý den, není problém poslat balík o váze 40 kg. Je nutno aby rozmontovaná komoda byla dobře zabalená. Pak je potřeba uvézt rozměry balíku.

  S pozdravem

  Dariusz Carbol

 32. Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jak dlouho je pošta schopna doručit balík? Paní mi tvrdí, že mi balík zaslala 3.10.2013. Pořád nic nepřišlo, balík váží asi 8kg, kolik dní má ČP na doručení? A je možné zjistit na poště podle mého jména jestli byl balík vůbec někdy odeslán? Děkuji

 33. Dá se to dohledat podle čísla zásilky na webu ceskaposta.cz takže pokud ho opravdu poslala, měla by mít na podacím lístku toto číslo a podle něj to můžete dohledat. Většinou dorazí balík za 1-2 dny, občas ale může dojít k nějakým komplikacím, a nebo vám nedají do schránky upozornění

 34. Dobrý den, dnes jsem se byla zeptat na poště co a jak ohledně posílání balíku. Posílám bundu a paní mi potvrdila, že ji můžu poslat i v igelitce/tašce. A mluvila o nějakém pojištění balíku. Je nutné? nebo ho platit nemusím?

 35. Dobrý den. Měla bych takový dotaz. Potřebovala bych poslat rozložený psací stůl s otočnou židlí o rozměrech cca 105 x 80 x 50 cm a hmotností asi 20kg. Mohu takovýto balík poslat poštou nebo už musím využít jinou přepravu a kolik by to asi stálo? Ještě jsem takovýto balík neposílala,tak nemám žádné zkušenosti. Děkuji

 36. Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli se za podací lístek něco doplácí. Nedávno jsem posílala balík a paní za přepážkou mi řekla, že s podacím lístkem je to o 30 korun dražší. Děkuji za odpověď.

 37. Dobrý den v pondělí mám posílat balík na dobírku ,ale chci aby peníze které zaplatí na poště šli na můj účet v bance ,jak to mám udělat?
  Prosím o radu

 38. Dobrý den chci se zeptat když posilam balicek doporucene, tak na krabici nadepisu pouze do praveho dolniho rohu kupujiciho? A nic vic?:)
  A take kdyz mi poslal penize predem tak mam vyplnit jen podaci listek, na ktery nenapisu cenu?:)?
  Moc dekuju za odpoved!:)

 39. Na balíček napíšeš: do pravého dolního rohu (resp. někam na prostředek) jeho adresu + do levého horního rohu svou zpáteční adresu
  A k tomu vyplníš podací lístek a je hotovo. Udaná cena se tam píše kvůli pojištění na podací lístek, ale složenka vzhledem k tomu, že to není dobírka, se nevyplňuje

 40. Dobrý den, chci poslat malou pěnovou obálku, ale nic neplatit. Nechat za službu pošty zaplatit druhou stranu. Je to možné?

 41. obávám se, že to možné není, na tyhle služby je potřeba mít speciální smlouvu s poštou, tj. adresát s ní musí mít uzavřenou smlouvu, aby takhle nemohlo komukoliv chodit nezaplacené psaní. Pokud ta smlouva uzavřena je, označí se pak zásilka takto: „ODPOVĚDNÍ ZÁSILKA – CENU HRADÍ ADRESÁT“ nebo „ODPOVĚDNÍ ZÁSILKA – CENU HRADÍ PŘÍJEMCE“ a „ČÍSLO DOHODY“ o poskytování služby odpovědní zásilka.

 42. jelikož mě už služby pošty štvaly, zejména čekání ve frontách a fakt, že jsem se s balíkem musel tahat na poštu, zkusil jsem alternativu, pro balík si přijeli a doručili následující den, za rozumné peníze. Můžu doporučit

 43. Dobrý den
  Lze poslat balík bez uvedení adresy odesílatele? děkuji.

 44. nejde, nebylo by pak kam ho vrátit, když by poštovní doručovatelka nezastihla adresáta

 45. Nevadí,když místo pravého jména a příjmení napíši přezdívku? Dojde balíček i tak na danou adresu?

 46. Dobrý den,chtěla bych poslat do Ameriky cukroví. je to možné?a kolik stojí balík do 2kg?Díky A.

 47. Pro zasílání zásilek vám mohu nabídnout levné obalové mateiály.

  Kompletní nabídku naleznete na

 48. Mám dotaz, pokud mi ještě není ani 15 let, bude to v odeslání balíčku vadit? 🙂

 49. Budu posílat balíček do Košic. Musí být v adrese příjemce napsaná „Slovenská republika“

 50. Dobrý večer chtěla jsem se zeptat když mam dobirkovou složenku můžu si jí vybrat na každý poště i když je na ní 23000 tisíc ,a nedostala jsem jí do ruky byla mi držena na poště a že si ji musím vybrat jenom na tom miste kde byla podaná…
  Děkují za kladnou odpovet ..Šulajová ..

 51. Dobrý večer chtěla jsem se zeptat když mam dobirkovou složenku můžu si jí vybrat na každý poště i když je na ní 23000 tisíc ,a nedostala jsem jí do ruky byla mi držena na poště

 52. Dobrý den, jak se to prosím řeší s adresami na balíčku, když je plocha balíčku velmi malá že se na něj adresy nevejdou? Předem děkuji 🙂

 53. Dobrý den, je možné poslat do Anglie 3 kartony cigaret? Děkuji za odpověď

 54. Dobrý den, potřebuji poslat do Běloruska choditko pro senjory. Bohužel choditko není skladácí, na to potřebovala bych krabice o velikosti cca 120x90x80 cm, ale velký problém sehnát něco podobného. Možná by šlo zabalit do polyethilenu, ale nevím kde to můžu udělat, na poště nebalí balíky, musím to sama, ale vzhledem k velikosti balíku potřebuji pomoc nějaké služby.
  Předem děkuji.

 55. Dobry den,
  Je mozne obleceni zabalit do ČERNÉHO baliciho papiru? Dekuji

 56. Dobrý den,
  potřebuji zaslat balíček do Belgie, vše ohledně poštovného mám zjištěné, ale je zde problém s tím, že kupující má banku, která potřebuje potvrzení o tom, že jsem balíček odeslala, to znamená, že peníze na účtu nebudu mít dříve než balíček odešlu, setkali jste se s tím už někdy?

  Moc děkuji za odpovědi.

 57. Dobrý den,

  Anne doporučil bych Vám oblečení odeslat spíše v černé plastové obálce, pokud se jedná o více kusů oblečení volil bych spíše jiný postup.

 58. Dobrý den, potřebovala bych poslat balík:
  1. Rozkládací venkovní stůl – délka základní 140 cm – délka s 1 přídavnou deskou 200 cm – délka se 2 přídavnými deskami 260 cm – šířka 78 cm – výška 72 cm 2. Polohovací křesla venkovní – 4x včetně sedáku s opěrkou – šířka 63 cm – hloubka 80 cm – šířka sedáku 44 cm – hloubka sedáku 48 cm – výška sedáku 41 cm – výška 102 cm, co by bylo nejvýhodnější. Myslela jsem, to to rozdělím na více balíku, děkuji.

 59. Dobrý den, mohu odeslat balík aniž bych uvedla na ten balík svou adresu a jméno?
  Děkuji za odpověď

 60. Dobrý den, chci poslat balík ale s příjemcem jsme se dohodli že mi nic platit nebude, jen mu to pošlu, je to možné? Děkuji za odpověď

 61. Dobrý den, Lenko,

  ano, možné to samozřejmě je. Jsou tam také ceny levnější než pomocí České pošty a celé je to takové pohodlnější 🙂 Já byla nadmíru spokojena.

 62. Dobry den, chtela bych se zeptat…..potrebuji poslat obraz o rozmeru A3…..ale nevím jak aby se papir neponicil. Mohl by jste mi nekdo nejak poradit prosim?

 63. Prosím o odpověď – chci poslat klec na papoušky o rozměrech 84×52,5×32 cm. Složená a zabalená bude mít rozměr 84x32x15 cm, ale ještě jsem to nevážila. Adresát mi zašle peníze na účet i s poštovným, já jen zaplatím poštovné. Jakým způsobem mám balík ale zaslat a co vše vypíšu? Kterou alternativu mi doporučíte?Děkuji za odpověď….

 64. A dodatek…Kolik bude stat poštovné za tento balík? Děkuji za odpověď…

 65. Dobrý den Chtěla bych se zeptat co dělat,když na mojí adresu často chodí balíčky a já si nic přesto neobjednávám?Dá se nějak zjistit kdo to objednává na mojí adresu?.Balíčky nepřijímám a vracejí se zpět.
  Předem děkuji za odpověd

 66. Dobrý den,
  zkoušeli jste někdo posílat/doručovat přes Bringr, je to nová aplikace a konkuruje Messengeru.
  Díky,
  V.

 67. Kdo to tam nechal poslat těžko – zjistit se dá maximálně odesílatel 🙂

 68. Zdravím

  tahle zásilka vás bude stát 99Kč po celé České republice do váhy 40. Kurýr si ji vyzvedne na vámi zadané adrese..Jak přesně postupovat se můžete dočíst na http://nejlevnejsibalik.cz

 69. Lepší je černá igelitka, pytel nebo černá stretch fólie – tu používám já. Perfektně oblečení stáhne a je odolná proti protržení.

 70. Dobrý večer..kolik se zaplatí za pojištění balíčku? …mimo dané ceny balíčku..Balíček má 0,95 kg a chci ho pojistit na 10000,-…Zajímá mě,zda je pojištění balíčku zpoplatněno..deeekujii

 71. jakou formou zaslat kolo z Nového Jičína do místa příjemce Neratovice, prosím.
  Předem děkuji za odpověď, popř. přibližně cenu.

 72. Zdravím. Když.posílám.v Čr 4 balíky ale kazdy na jinou adresu. Poštovné je.jednotné nebo platim poštovné.za každý balík

 73. Mám menší eshop s vlastními produkty, takže jsem si pro ně řešila i obaly. Ty jsem si nechávala vyrobit na zakázku u https://www.vangillern.cz/produkty/obaly a musím říct, že jsou vážně super. Při posílání poštou už pak skoro nic nemusím řešit. Pouze zboží dám do krabice nebo obálky.

 74. Tak mi trochu přijde, že tenhle návod by si měly přečíst majitelé eshopů. Nedávno jsem do práce objednával samostmívací kukly a podařilo se asi až napotřetí. Dvakrát z dvou různých eshopů přišly tak zabalené, že jsem je jen obratem poslal zpátky. Nakonec jsem objednával tady a na tomhle eshopu si dali fakt záležet. Ono je to přeci jenom křehká elektronika a když to někdo pošle jen tak halabala v krabici, tak k tomu člověk nemá moc důvěry.

 75. Když bude balíkář chtít, tak to stejně rozmlátí. Nám takhle totálně dorval litinový hrnec, který jsem si objednali na vaření. A když mi to předával a já se na něj je nechápavě podíval a odmítl to převzít, tak se ještě divil a byl dotčený, že jsem mu to měl říct rovnou, že to nebudu chtít. A jak to asi mám vědět, že to přiveze v porvané krabici, kterou snad přejel někdo paleťákem? :)) Prostě raketový inženýr, no 🙂

 76. Tohle je sice hezké, ale co třeba taková přeprava palet? 🙂 Nedávno jsem potřeboval poslat dvě palety přes půl republiky a jakožto fyzická osoba je to prakticky nemožné. A když už se s vámi někdo baví, tak vám dá takovou cenu, že se vám vyplatí půjčit si dodávku a přívěs a dojet si tam sami. Řešil jste to někdo? A prosím nedoporučujte žádný TopTrans a podobné.

 77. Přeji pěkný den. Já jednou takhle posílala balíček s brýlemi a musela jsem je hodně obalit, abych měla jistotu, že vůbec dojdou adresátovi vpořádku. Tak jsem je obalila bublinkovou fólií a ještě jsem na balíček napsala KŘEHKÉ. Naštěstí se jim tedy po cestě nic nestalo a dorazily vpořádku.

 78. Posielanie balíka môže byť jednoduché, pokiaľ sa riadi niekoľkými základnými krokmi. Vyberte vhodnú krabici, dôkladne zabalte obsah, zaistite, aby bola adresa správne a čitelne napísaná, a vyberte spoločnú prepravnú spoločnosť. Pre viac informácií o globálnych obchodných adresároch, ktoré môžu pomôcť pri odosielaní balíkov, navštívte globálny adresár obchodných spoločností na Wisdom All The Best .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *