Jak vybírat kvalitní značky oblečení?

Jak vybírat kvalitní značky oblečení?

Za oblečení jsme schopní utratit tisíce. Mnozí lidé však chtějí nakoupit co nejvíce za co nejméně. Jenže za nízké ceny nakoupíme jen méně kvalitní oblečení, které nám vydrží sotva jedno nebo dvě vyprání. Raději si nakupte méně dražších, za to kvalitnějších druhů oblečení, které s vámi zůstanou i dlouhé roky. Například kvalitní dámské džíny Wrangler vydrží desítky vyprání, zatímco obyčejné kalhoty z obchodu na rohu vydrží sotva vyprání dvě. Pokud jste však kvalitní oblečení v minulosti nenakupovali, možná nevíte, jak takové oblečení vybírat. Přece jen se najde na trhu tolik kopií a napodobenin různých značek, lehce se člověk napálí.

Proto přinášíme několik tipů, díky kterým poznáte, co je kvalitní kousek a co nikoli. Nenechte se napálit a zaplňte svůj šatník kvalitními kousky, které s vámi vydrží nejedno rande.

Pozor na nálepku Made in Italy

I když se může zdát, že pod nálepkou Made in Italy se skrývá jen a pouze kvalitní oblečení, není to tak. Pod touto nálepkou se sice může skrývat oblečení vyrobené v Itálii, materiál ale může být dovezený z naprosto jiných zemí nebo základní střih může být ušitý v jiných zemích. Myslete na to, že cedulka, která na oblečení je, je vždy přišita až na úplném konci procesu výroby.

Moc elastické tkaniny je na škodu

Vždy se dívejte i na složení. Módní značky velmi rády používají takzvané strečové neboli elastické tkaniny a materiály. Tyto materiály jsou velmi pohodlné, jedná se o natahovací látku, která se krásně přizpůsobí tělu. Bohužel mnohé kvalitní značky látku využívají ve zbytečně velkém množství a nahrazují tak kvalitní materiály.

Nepřehlédněte vnitřní švy

Při kupování trička nebo mikiny nepřehlédněte vnitřní švy. Pokud jsou švy nedotažené, nechejte tričko tričkem. Výrobci nekvalitního oblečení nedbají na detaily, nevadí jim, když nejsou švy dokonalé.

Kde kvalitní značky nakupovat?

V dnešní době můžete zcela jednoduše nakoupit oblečení nebo obuv na internetu. Pokud vám náhodou vybrané zboží nebude, můžete jej bez obav vrátit. Jedním z takových prověřených e-shopů je rovněž i Jeanscentrum.cz, kde zakoupíte kvalitní oblečení a doplňky značek HIS a Wrangler.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *