Kde pořídit investiční kovy?

Mnoho lidí v současné době přemýšlí, jak nejlépe zhodnotit své peníze. Úroky na spořicích účtech stabilně klesají a různé formy obchodování s akciemi jsou riskantní. Naopak dlouhodobě stabilní výdělky poskytuje zlato a stříbro. Tyto kovy nelze uměle vytvořit a některé zprávy tvrdí, že do dvaceti let se vytěží veškeré stříbro. Očekává se, že hodnota obou drahých kovů bude jenom růst.

Investiční zlato a stříbro jsou vhodné jako investice opravdu pro každého. Nejsou závislé na státu nebo měně, dají se směnit za peníze nebo jiné aktivum prakticky kdekoli na světě. Nejste vázáni na rozhodnutí jiných, máte je sami pod kontrolou. Dostupné jsou komukoliv, prodávají se totiž i v malých gramážích. Nikdo po vás nechce utrácet statisíce za zlaté cihly.

investiční zlato

Kde se dá sehnat a jak ho pak zpětně prodat?

Existují místa, kde investiční zlaté slitky, stříbrné mince a další odlitky prodávají i zpětně vykupují. Jedním z nich je AuPortal – přední obchodník s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Investiční zlato a stříbro sem dováží od světových výrobců. Koupit se dá v kamenných prodejnách v Praze a Brně nebo přímo na internetové adrese www.auportal.cz.

Prodávají i menší slitky o hmotnosti 1 nebo 2 gramy, jejichž ceny se pohybují asi kolem 1000 nebo 2000 Kč. V podobné hodnotě se dají sehnat také investiční mince.

Zlato, stříbro nebo mince?

Toť otázka. Je to v podstatě jedno, záleží na tom, kolik máte k dispozici peněz. Berte však v úvahu, že investiční zlato je osvobozené od DPH, zatímco investiční stříbro ne. Začínajícím investorům obchodní společnost AuPortal doporučuje menší hmotnosti. Větší slitky jsou vhodné pro uchování rodinných úspor nebo rezerv podnikatelů.

Nikdo nedokáže 100% předvídat vývoj trhu, ale jedno je jisté. Cena zlata i stříbra neustále mírně stoupá, což vyplývá i z grafů a průzkumů společnosti AuPortal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *