Jak se spolehlivě vypořádat se štěnicemi ještě před začátkem zimní sezóny

Jak se spolehlivě vypořádat se štěnicemi ještě před začátkem zimní sezóny

Několik posledních let byl od štěnic v našich obydlích poměrně klid, bohužel se teď začínají znovu rozmáhat, a tak bychom se měli připravit na případné hubení těchto škůdců.

Většina lidí si myslí, že pokud dodržují všechny hygienické zásady, pečlivě uklízí a o čistotu ve svém bydlení se řádně starají, nemusí se štěnic bát. Opak je ale pravdou, štěnice v bytě se může objevit také po návštěvě zamořeného bytu nebo třeba od nepořádných sousedů. My se podíváme na to, jak je případně spolehlivě zahubit.

Máte doma štěnice?

Pokud se začnete budit s nepříjemnými štípanci po těle, může to znamenat, že se ve vašem domě usídlili štěnice. Už neplatí pravidlo, že se štěnice objevují pouze tam, kde se neuklízí, napadnout mohou i bydlení, které se skví čistotou. Stačí když jste měli smůlu a nepříjemné škůdce, jste si domů omylem zavlekli.

Zima už se blíží

Pomalu se blíží zima, a tak by bylo dobré vědět o štěnicích něco navíc. Štěnice má tři vývojová stádia, první je vajíčko, druhé nymfa a třetí dospělý jedinec. Vývoj štěnice je závislí na okolní teplotě, takže pokud je v domě teplo, jejich vývoj je rychlejší. Přesně tento problém souvisí s nadcházející zimní sezónou, kdy se hubení štěnic může stát nepříjemnou komplikací. V zimě chce mít každý příjemné teplo, a tak se většinou přitápí a v domě se udržuje poměrně vysoká teplota. Zvýšená teplota v domě pak hraje skvěle do karet vyvíjejícím se štěnicím. Jestliže topíte alespoň na 25 stupňů, vajíčko štěnice se stihne vyvinou už za jeden měsíc, při teplotě 20 stupňů za měsíce dva a pokud moc netopíte a teplota zůstává na 15 stupních celý vývoj se zastavuje. Víme tedy, že čím větší teplo, tím rychleji se štěnice množí, vyvíjí a jednoduše tak zamoří celý dům.

Pomůže odborník a speciální postřik

Proto byste měli dbát na to, aby se vám štěnice v domě před zimou vůbec nevyskytovali. Jejich hubení pak může být velice komplikované. Deratizace štěnic je práce pro odborníka, který na jejich zahubení použije speciální postřiky. Desinfikovaný dům pak navštíví ještě alespoň třikrát, každopádně do dvou měsíců by měli být štěnice pryč.

Připravte se na zákrok pečlivým úklidem

Ještě před tím, než vás odborník navštíví musíte pečlivě uklidit celý dům, vysát špatně přístupná místa, vyprat veškeré ložní prádlo, deky, zkrátka všechno, co se mohlo stát domovem nevítaných hostů. Samotné hubení je pak práce odborníka, který bydlení ošetří speciálním postřikem. Do bytu se pak můžete v klidu vrátit, dokonce je to vyžadováno. Pokud potřebujete odborníka, rozhodně pomůže deratizace štěnic Praha. Štěnice se totiž budou snažit dostat na vaše tělo, takže se v ložnici dostanou do kontaktu s účinnou látkou, která je zahubí.

Máte-li podezření, že se štěnice ve vašem bydlení nachází, rozhodně nečekejte a začněte s jejich hubením ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *