Kdy se vyplatí půjčka před výplatou? Jak vyjít s penězi?

Kdy se vyplatí půjčka před výplatou? Jak vyjít s penězi?

Vyplatí se půjčka před výplatou? Zjistěte to.

Hitem posledních let je takzvaná půjčka před výplatou. Kdy a komu se vyplatí? proč o ní žádat a na co při výběru hledět?

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Hladký běh domácnosti je potřeba zajistit za všech okolností. Asi to zná každý, kdo tu zodpovědnost na svá bedra dostal. Někdy však může nastat situace, že nevyjdeme s penězi tak, jak bychom si představovali. Jak se do takové situace ale vůbec nedostat a co dělat v případě, kdy přece jen nastane? O tom si něco řekneme v následujícím článku.

Proč si vlastně půjčujeme peníze?

Život na dluh se stal pro řadu lidí v současnosti něčím jako normou. Jsou samozřejmě případy, kdy je to opodstatněné, jako je rekonstrukce, stavba či koupě bytu nebo domu, na což si vezmeme obvykle hypotéku. Stejně tak není špatné vzít si leasing na auto, pokud jej potřebujeme třeba k dopravě do práce nebo odvozu dětí do školy. Řada lidí si ale půjčuje také na provozní záležitosti, tedy na běžný chod domácnosti. Jedná se o tzv. mikropůjčky, někdy se jim říká také půjčky před výplatou. Tyto půjčky zpravidla ale bývají méně výhodné, a to jak z pohledu:

  • Výše úroků
  • Výše RPSN (roční procentní sazba nákladů)
  • Smluvních podmínek a sankcí

Proto je žádoucí si na provozní záležitosti a běžný chod domácnosti nepůjčovat. Když nebudete svojí situaci schopni vyřešit jinak, doporučujeme půjčku od Tetičky. Stejně tak nemá význam brát si půjčku na zbytné věci, jako je třeba televize nebo jakákoliv spotřební elektronika. Na to je vždy vhodné si našetřit. Půjčky na takové věci nás totiž mohou snadno dohnat. Jsou totiž obvykle na pár tisíc, mívají krátké doby splatnosti a vysoké sankce za nesplácení. Potom stačí jeden nenadálý výdaj a dostaneme se do problémů, které jsou vlastně úplně zbytečné. Někdy to řeší lidé třeba další půjčkou, a to je potom velmi rychlá cesta do dluhové pasti.

Zodpovědné nakládání s financemi

Abychom se takovým situacím v životě vyvarovali, je dobré mít nějaký finanční polštář. Sice šetření dnes není „sexy“, ale pro klidný spánek se v rozumné míře vyplatí. Neznamená to přitom, že bychom museli škudlit za každou cenu a odtrhovat si od úst, chce to pouze přistupovat k výdajům s rozumem. Asi není potřeba zmiňovat, že to každý známe pod pojmem finanční zodpovědnost.

Je potřeba si také uvědomit jednu věc. Každá půjčka na naše bedra vždy nakládá tíhu závazku. Máme zkrátka povinnost splácet, jsme někomu dlužníkem. Do takové pozice je zkrátka lepší se nestavět. Věřitel totiž vždy bude mít páky na to, jak z nás své peníze dostane, i když ztratíme schopnost splácet. A zákon má v tomto případě vždy na své straně.

Co když se do problémů s penězi přece jen dostaneme

V životě vždy mohou nastat složité situace. Můžeme se chovat zodpovědně, a přesto se zkrátka něco pokazí. Může se stát, že se nám zrovna sejde více událostí a my vyčerpáme náš finanční polštář a pak přijde další nenadálý výdaj. Může to být třeba havárie na vodovodním řádu v domácnosti a nutná oprava. Může to být případ, kdy se nám pokazí pračka, a protože nám po bytě pobíhá několik malých stvoření, není to spotřebič, který lze postrádat. V takovém případě se může půjčka před výplatou od Tetičky hodit. Ta má v tomto případě výhody v tom, že:

  • Poskytne rychlou finanční injekci
  • Snadno ji vyřídíme

Při nenadálých situacích, na které zkrátka nemáme před výplatou peníze, je důležité, abychom je vyřešili rychle a operativně. Právě jednoduchost a rychlost vyřízení, které vedou k okamžité finanční injekci, jsou v tomto případě zásadní atributy, které splňují nebankovní půjčky. Je třeba ale mít dostatečný příjem, abychom mohli splácet. Půjčka bez doložení příjmu bývá nabízena, ale nebankovní společnost si naši schopnost splácet ověří. Pokud příjem nemáme, půjčku nedostaneme.

Využívejte možností ověřit si výhodnost půjčky

Než si ale půjčíte, vždy mějte na paměti, že je potřeba si výhodnost půjčky ověřit. Můžete k tomu použít nezávislé srovnávače půjček, které dokáží vedle sebe ukázat nebankovní půjčky od jednotlivých společností. Ověříte si výši úroků a RPSN, podle kterého poznáte, zda je úvěr výhodný nebo nikoliv.

1 komentář k Kdy se vyplatí půjčka před výplatou? Jak vyjít s penězi?

  1. Já jsem půjčku před výplatou nikdy nepotřebovala. Vždy jsem dokázala šetřit, abych nemusela netrpělivě čekat na výplatu. I tak jsem si ale letos musela půjčit peníze, a to na to, abych mohla začít podnikat. Zaujalo mě nebankovní financování podnikání od https://pujcky.zone/nebankovni-financovani-podnikani/ a nakonec jsem ráda, že jsem si peníze půjčila, protože si tak můžu splnit svůj sen 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *