Recenze: FérMakléři.cz

Recenze: FérMakléři.cz

Při prodeji rodinného domu jsem se potýkala s mnoha dalšími nepříjemnými záležitostmi, jako byl rozvod, stěhování do jiného města 150 kilometrů od původního bydliště a jiné velké životní změny. Vůbec jsem si s prodejem domu nevěděla rady a popravdě, už jsem byla zcela zoufalá. Svěřila jsem se své nejlepší kamarádce, která mi vždy dobře poradí. A ta mi doporučila portál FérMakléři.cz. Tímto jí chci opět poděkovat, protože mě pravděpodobně zachránila nervy.

Co je to portál FérMakléři.cz

Mohu-li citovat slova kamarádky: „FérMakléři.cz ti pomohou najít opravdu spolehlivého makléře, který ti ten dům rychle prodá a o vše se zodpovědně postará.“

Než vám sdělím svou osobní zkušenost, ráda bych vám službu představila blíže.

Jak můžete vidět na FérMakléři.cz, jedná se o nezávislý srovnávač makléřů. Nemusíte se tedy bát, že jsem šla jen tak do nějaké realitní kanceláře. Srovnávač makléřů vám doporučí 3 prověřené makléře s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Portál vybírá z 11 737 realitních makléřů. Finální výběr daného makléře je zcela na vás. Skvělou výhodou je, že srovnání je nezávazné a zdarma!

Díky tomu, že jsem se nemusela nikde k ničemu upisovat a výběr makléře byl zcela na mě – s tím, že jsem dostala doporučení na 3 nejvhodnější adepty, mi nic nebránilo tuto službu vyzkoušet.

Jak služba funguje?

Nejprve jsem vyplnila krátký online formulář o rodinném domu, který prodávám. Do formuláře zadáváte lokalitu, typ nemovitosti, dispozice, velikost plochy, typ vlastnictví, podlaží, z čeho je dům postaven, v jakém stavu je, co má navíc a váš odhad prodejní ceny. Na konci formuláře zadáte své kontaktní údaje, aby vám z FérMakléři.cz mohli zavolat a ověřili si vaše údaje, případně zjistili další požadavky.

Dále již služba pracuje sama. Osloví za vás nejlepší makléře z velkých i malých realitních kanceláří a do 24 hodin vám zašlou 3 vybrané adepty včetně recenzí a popisu makléřů.

Nyní už je na vás, koho si z nabídky vyberete. Mně zaujal sympatický makléř Martin, který na mě působil lidsky a navíc měl dle popisu s prodejem rodinných domů hodně zkušeností. Až když jsem si vybrala makléře, mu FérMakléři.cz předali můj kontakt.

Ráda bych zmínila, že se mi líbil přístup webového portálu. Jednali rychle a vše se snažili vysvětlit. Tím mi velmi zjednodušili prodej nemovitosti, protože již tak byla celá situace velmi bolestná.

Proč bych doporučila FérMakléři.cz?

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla pro tuto službu, byla nezávaznost a pomoc s výběrem prověřeného makléře zdarma.

Po vyzkoušení služby pak mohu zmínit ještě několik výhod služby FérMakléři.cz.

Vše probíhalo naprosto rychle a opravdu snadno. Nikdo po mně nechtěl vyplňování složitých formulářů a dotazníků. Online formulář na jejich webových stránkách jsem měla vyplněný asi za 3 minuty. Do 24 hodin mi pak přišla nabídka na tři makléře, přičemž všichni splňovali mé požadavky. Ale vybrat jsem si musela nakonec pouze jednoho.

Výhodou mého výběru pak také byly vyjednavačské schopnosti makléře Martina. Dokázal mi vyjednat o 5 % vyšší cenu a prodej mého domu se mu podařilo uskutečnit během celkem krátké doby. Takový úspěch jsem ani nečekala a dodnes si říkám, že jsem asi měla spíš štěstí.

Velký podíl na úspěšném prodeji mé nemovitosti má určitě portál FérMakléři.cz, který doporučí pouze prověřené makléře. Ale myslím si, že ne vždy je každý makléř opravdu natolik zkušený a schopný, jak sám uvádí. Proto za nevýhodu portálu považuji široké spektrum makléřů. Ačkoliv je díky tomu výběr pestrý, tak se trochu obávám, že portál nemůže přece všech 11 737 makléřů ověřit. Ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Já se setkala s velmi schopným makléřem a má kamarádka předtím také.

Co se mi ještě velmi líbilo, byl skvělý servis makléře. Opravdu se postaral o vše, co bylo třeba. Pomohl mi zajistit právní věci a bankovní úschovu. Opravdu mohu potvrdit nadstandardní péči makléře při prodeji mého domu.

A jaké makléře služba doporučuje?

Pokud máte špatné zkušenosti s makléři, zjistila jsem pro vás, podle jakých kritérií tato služba doporučené makléře vybírá. Mě osobně to trochu uklidnilo a myslím si, že to asi opravdu nebyla náhoda, že jsem byla s makléřem Martinem natolik spokojená.

Vybraní makléři mají minimálně 2 roky praxe a 20 i více prodaných nemovitostí. Podmínkou je, aby dokázali profesionálně odprezentovat prodávanou nemovitost. Služba ověřuje také reference, které musí být jednoznačně pozitivní. Makléři by měli disponovat kvalitně sepsanými smlouvami, které musí být neprůstřelné. Vybraný makléř by měl také využívat advokátních služeb nebo služeb bankovní úschovy.

Mé doporučení na závěr

Na českém makléřském trhu se to bohužel hemží nezkušenými nebo nespolehlivými makléři, kteří jednají netransparentně. Nabízejí méně kvalitní služby za přemrštěné ceny. Je u nás až 10 krát více makléřů než například v Německu. Já mám s touto službou dobrou zkušenost, našla jsem tak spolehlivého makléře, který prodal mou nemovitost za vyšší cenu a ještě ve velmi krátké době. Myslím, že za vyzkoušení této služby nic nedáte, právě naopak, ušetříte si nervy stejně jako já.

Naše hodnocení služby FérMakléři

Plusy

  • Služba je zadarmo, využití nezávazné
  • Srovnání makléřů na jednom místě a s referencemi 
  • Neriskujete, že bude vaši nemovitost prodávat nezkušený začátečník

Mínusy

  • Databáze makléřů je pro některé lokality méně rozsáhlá
  • U některých makléřů problematické reference

Hodnocení Radírny:

Službu Férmakléři považujeme za zajímavou alternativu k tomu, oslovovat nejbližší realitní kancelář a makléře bez referencí. I zde v databázi najdeme některé kontakty, kde moc referencí není a lokality, které nejsou příliš pokryty, ale vzhledem k tomu, že služba je zdarma, z pohledu prodejce nemovitosti celkem není důvod, proč ji nevyzkoušet.

4/5 - (4 votes)

1 komentář k Recenze: FérMakléři.cz

  1. Před nedávnem jsem prodával můj starý byt přes https://www.maxima.cz/ a musím říct, že ta spolupráce byla taky na vysoké úrovní. Nacenění nemovitosti proběhlo online a za její prodej si ode mě dokonce neúčtovali žádnou provizi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *