Recenze: Renta z nemovitosti – jaké jsou naše zkušenosti?

Recenze: Renta z nemovitosti – jaké jsou naše zkušenosti?

Ráda bych vám povyprávěla o tom, jak jsem své babičce pomohla ke spokojenému stáří díky hypotéce Renta z nemovitosti. Protože se jedná o poměrně nový a zajímavý finanční produkt, myslím si, že si zaslouží dostat se do povědomí více lidí. A jelikož máme s Rentou z nemovitosti velmi dobré zkušenosti, rádi o ní informujeme i ostatní.

Renta z nemovitosti

Jak jsme se dostali k Rentě z nemovitosti

Dlouhou dobu moje babička snila o tom, že si užije spokojené stáří. Ale stejně jako jiní důchodci, i moje babička je řádně aktivní a těšila se, že bude ve stáří cestovat s přáteli po zájezdech k moři. Ale když přišel důchod, babička měla náhle méně peněz a úspory se jí tenčily. Najednou si nemohla dopřát téměř ani jeden zájezd a byla z toho velmi smutná.

Naštěstí jsme ale našli řešení. Babička bydlí ve vlastním domečku s velkou zahradou a pozemkem. Což jí vlastně zachránilo a zajistilo spokojené stáří. Zmínila jsem se kamarádce o babiččině trápení a ta mi doporučila hypotéku Renta z nemovitosti od společnosti Finemo.cz, která je určená pro seniory. Říkala, že si ji její rodina také zřizovala, a že s ní má pouze dobré zkušenosti. Zjistila jsem si důležité informace o této společnosti, protože bez všech potřebných informací bych půjčku od nich babičce nedoporučila. Co jsem se tedy dozvěděla?

Co je to Renta z nemovitosti

Renta z nemovitosti je úvěr, vlastně druh hypotéky, který je vhodný pro seniory. Ti si jinak nemohou úvěr kvůli absenci práce dovolit. Tuto službu poskytuje v České republice od roku 2015, jako první svého druhu, společnost Finemo.cz. Tato služba však již delší dobu funguje všude po světě, například v USA, Kanadě, Rakousku, Německu, Velké Británii či Švédsku.

Mohlo by se zdát, že se jedná o prodej nemovitosti, ale pozor, není tomu tak! Tato služba funguje tak, že vlastník nemovitosti může mít navíc svůj vlastní příjem jako je důchod nebo příležitostné zaměstnání. Nadále zůstává majitelem své nemovitosti a o nic nepřichází. Nemovitost mu vlastně poskytuje určité ručení, díky kterému může získat rentu a splatit ji, až se odstěhuje a dům prodá nebo ji může splatit rodina, až senior zemře.

Hlavní výhoda této služby spočívá v tom, že umožňuje seniorům užívat si života v důchodu naplno se vším všudy. Mohou si koupit, cokoliv si přejí, a nemusí se bát o peníze a o svou budoucnost, což je v dnešní době celkem závažný problém.

Renta z nemovitosti

Renta z nemovitosti neboli zpětná hypotéka

Tento úrok je ve skutečnosti zpětná neboli reverzní hypotéka. „Ale co to vlastně znamená?“ ptala jsem se, když jsem se o službu začala zajímat. Původně zpětná hypotéka umožňovala vdově nebo vdovci dožít v poklidu ve svém domě i po tom, co jejich manžel či manželka zemřeli, a to i přes to, že přišli o druhý příjem z důchodu partnera.

Dnes už tomu tak není. V současné době zpětnou hypotéku využívají senioři po celém světě k tomu, aby si mohli financovat všechno možné, od osobních a rodinných zájmů, dluhů, zdravotní péče, koníčků, až po cestování a podobné aktivity.

Dokonce i Evropská unie podporuje myšlenku reverzních hypoték a uvolňuje na ně část peněz, aby tento koncept mohl bez problémů fungovat. Dnes už tento druh hypotéky úspěšně využívají miliony seniorů po celém světě. Což mě pochopitelně zaujalo, protože jsem chtěla usnadnit babičce stáří co možná nejvíce.

Renta z nemovitosti

A k čemu jsou vlastně reverzní hypotéky dobré? Například moje babička si díky této hypotéce může dnes spokojeně žít. Nemusí se tolik starat o výdaje, protože jí to ušetří spoustu peněz. Může si zvelebit domeček, koupit si něco hezkého na sebe, a dokonce jí zbydou peníze i na její oblíbené zahraniční zájezdy, na které se tolik těšila. Prostě se má ve stáří dobře.

Sama jsem si nebyla jistá, jak velkou půjčku by si babička mohla vzít, a jak dlouho by ji splácela. Ale i pro tento problém se našlo řešení! Na stránkách společnosti Finemo.cz jsem si zdarma nechala vypočítat kalkulaci půjčky a k tomu nám byla dokonce zaslána brožura, samozřejmě také zdarma. Takže jsme si před sjednáním půjčky udělaly představu o tom, o kolik peněz by se mohlo jednat a kolik peněz bude babičce půjčeno.

Jak služba funguje

Celá ta myšlenka reverzní hypotéky mi přišla zajímavá a lákavá, a dokonce i babičce se zalíbila. Ale ptala se mě s obavami: „Holčičko, ale já tomu vůbec nerozumím, co proto musím udělat, aby mi tu hypotéku dali?“ Tak jsme se vypravily zažádat o Rentu z nemovitosti spolu.

S babičkou jsme si nejprve domluvily schůzku s bankéřem. Popovídali jsme si o babiččině domečku, předložily jsme mu všechny potřebné dokumenty k prostudování. Po stanovení ceny nemovitosti jsme podepsali smlouvu. Poté již babička dostala smluvené peníze a mohla je použít na cokoliv, co si přála, bez omezení. Nemusela nikde dokládat, za co peníze utratila. Dále babička zůstala bydlet ve svém domě, pořád byla majitelkou nemovitosti.

Peníze se společnosti splatí až ve chvíli, kdy se babička z nemovitosti odstěhuje, nebo po její smrti vše splatíme my jako její rodina. Zatím si může spokojeně užívat renty, která se rovná hodnotě její nemovitosti.

Renta z nemovitosti

Velká výhoda je tedy ta, že se babička nemusela nikam stěhovat a nikdo ji odnikud nevyháněl. Dále nemusela nic splácet každý měsíc, jako u klasického úvěru, ale vše se splácí až později. Stačí, když se ručí danou nemovitostí. Dalším plusem je, že zákazník dostane peníze na ruku ihned, v měsíčních splátkách nebo kombinací obou. A nikdy nedluží více, než je skutečná stanovená cena nemovitosti, kterou ručí.

Myšlenka reverzní hypotéky zněla velmi lákavě, dokonce i pro mě, proto jsem se zajímala, kdo si ji může doopravdy sjednat. Jestli jenom starší lidé, senioři, nebo jestli bych si ji mohla zařídit i pro sebe. Ráda bych si koupila to nové auto, které by se mi tak moc hodilo. Nicméně jsem se dozvěděla, že úvěr si mohou vzít pouze senioři starší 60 let, kteří vlastní nemovitost, jež mohou dát do zástavy jako předmět ručení.

Povinnosti vyplývající z úvěru

Služba a získání úvěru funguje skvěle, jen je potřeba dát si pozor na pár povinností, které vyplývají z poskytnutí úvěru. V našem případě jde o to, že babička se musí o svou nemovitost, tedy o svůj domeček, nadále starat a platit veškeré účty spojené s jeho provozem, jakožto i pojištění nemovitosti. Nevýhoda je, že nemůže domeček prodat a musí v něm nadále bydlet, což slouží jako pojistka i záruka zároveň.

U této služby je potřeba dát si pozor na fakt, že se stále jedná jen o další typ úvěru. Takže i když peníze dostanete ihned na ruku, stejně je budete muset splatit, navíc i s úroky. I když úvěr nesplatí osoba, která zažádala o peníze, stejně jej musí splatit dříve či později její příbuzní.

Renta z nemovitosti

Proč bych doporučila Rentu z nemovitosti

Sama jsem byla na pochybách, jestli je společnost důvěryhodná a jestli je bezpečné vzít si od nich hypotéku. Když jsem si ale prostudovala webové stránky společnosti Finemo.cz, tak jsem byla příjemně překvapená množstvím informací, které se tam dají najít. Vše je přehledně popsáno, a navíc tam mají i kontakt na zákaznickou podporu v případě dotazů.

Noví zákazníci, kteří by rádi slyšeli více referencí, zkušeností ostatních a doporučení, se mohou podívat na příběhy a videa na stránkách společnosti. Najdou tam rozhovory s klienty, kteří službu již vyzkoušeli. Což mě příjemně překvapilo, protože ne každá firma tyto informace zveřejňuje.To mi pomohlo udělat si na společnost dobrý obrázek a důvěřovat jí.

Naše hodnocení Rentaznemovitosti.cz

Plusy

  • Regulace Českou národní bankou
  • Jistota pravidelného příjmu
  • Možnost individuálního vyplácení
  • Důvěryhodná společnost
  • Senior ani rodina o nemovitost nepřichází

Mínusy

  • Pouze pro starší 60 let
  • O nemovitost je potřeba se i nadále starat
  • Je to pouze jiný typ úvěru

Hodnocení Radírny:

Službu Rentaznemovitosti můžeme doporučit seniorům, kteří mají nemovitost, a který si chtě ve stáří přilepšit nějakými těmi korunkami, nebo si splnit své ještě nesplněné sny. Peníze dostanete obratem, a můžete je tak využít k libovolnému účelu. Myslete ovšem na to, že i přes všechny výhody se stále jedná v podstatě o úvěr, který budou splácet dědicové nebo úvěrová společnost formou prodeje nemovitosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *