Recenze: Zkušenosti s DIGI TV – vyplatí se ho pořídit?

Recenze: Zkušenosti s DIGI TV – vyplatí se ho pořídit?

DIGI TV je provozovatelem oblíbeného satelitního vysílání, který poskytuje širokou nabídku služeb s mnoha výhodami. Když jsem se známému svěřila, že mi kvůli častému cestování unikají mé oblíbené pořady v televizi, poradil mi právě DIGI TV. Neváhala jsem a začala si zjišťovat více informací a nyní bych vám ráda předala svoji zkušenost s touto službou.

DIGI TV

Jak jsem se k DIGI TV dostala?

Ráda se dívám na své oblíbené filmy a televizní pořady, ale bohužel jsem často mimo domov a nemohu sledovat vše, co bych si přála. Mnohdy mi pak unikne nějaká důležitá zápletka v mém oblíbeném seriálu nebo dokonce konec celé série. Proto jsem od známého dostala doporučení na společnost DIGI TV, která nabízí televizi a internet s množstvím moderních funkcí, jako je například nahrávání pořadů.

Neskrývám své nadšení, protože díky DIGI TV mi nic neunikne. Sama mám dobrou zkušenost a o společnosti jsem si zjišťovala všechny potřebné informace – bez dostatečných informací si nějakou službu jen tak nezřizuji. Proto ráda tyto informace předám dál a pomohu dalším lidem vyřešit problém, který jsem sama měla.

Co je to Digi TV

DIGI TV je provozovatel satelitního televizního vysílání, který působí na českém trhu od roku 2006. Nově také nabízí sledování TV přes internet a k tomu různé internetové i mobilní tarify s mnoha výhodami pro stálé zákazníky. Jako jediná mezi podobnými televizními společnostmi se může pochlubit přenosem sportovních klání a soutěží, ale hlavně přenosem prestižních fotbalových utkání, jako je například americká Premier League.

DFIGI TV

DIGI TV láká nové zákazníky na vyzkoušení internetu a služeb na 3 měsíce zcela zdarma, a to se vším všudy se všemi benefity, které přináší placená nabídka. Mezi tyto výhody patří například sedm dní archiv na vše, vysoká kvalita obrazu HD kvalita mě opravdu nadchla, sledování na čtyřech zařízeních najednou, ale hlavně sledování nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Navíc, na DIGI TV si můžete vybírat z více než 100 programů a naleznete zde programy, které jinde nenajdete. Nabídku na 3 měsíce zdarma můžete vyzkoušet na stránkách DIGI TV. 

Jak služba funguje

Sama jsem nevěděla, jak DIGI TV funguje, ale nyní už jsem znalá. Zaujalo mě zejména, že DIGI TV poskytuje široký výběr služeb: satelitní TV, TV přes internet, internet, volání či pevný telefon. Pokud máte zájem o TV přes internet, potřebujete k jejímu zřízení jen stabilní připojení k internetu od libovolného poskytovatele.

Satelitní TV si mohou zákazníci nechat nainstalovat všude, protože pokrytí je po celé ČR. Namontování satelitu zajistí profesionální technik, vy se nemusíte o nic starat. Na výběr je kolem 100 kanálů, které nabízí filmy, seriály, televizní show, sportovní programy a další podobné kanály.

Z toho 30 kanálů je v HD kvalitě a vy za ně nezaplatíte ani korunu navíc! Takže si jistě vybere celá rodina. Nespornou výhodou je, že pokud nejste doma, nebo nemůžete svůj oblíbený pořad sledovat, lze si jej nahrát pro pozdější sledování či využít funkci TimeShift a podívat se na něj, až budete mít čas.

Na výběr máte z několika balíčků. Já osobně jsem si nakonec zvolila službu Internetová TV, avšak představím vám všechny poskytované služby.

digi tv

Na výběr jsou následující tři balíčky satelitní TV:

Základní balíček obsahuje základní nabídku programů. Nalezneme zde všeobecné kanály (například ČT 1 a 2, Nova, Prima), sportovní (Eurosport), filmové (Nova Cinema), dokumentární (Discovery), zprávy (ČT 24) či dětské (ČT art).

Maxi balíček obsahuje rozšířenou, kompletní nabídku programů, včetně speciálních programů, jako je například HBO nebo Premier Sport.

Sport Plus balíček obsahuje navíc k základním programům vybrané speciální sportovní kanály, jako je například Digi Sport, Premier Sport, a podobné.

Další služba od společnosti DIGI TV, Internetová TV, má spoustu nesporných výhod oproti satelitní TV. Lze si například nahrát 30 hodin televizního záznamu a uchovat jej na 30 dní. Navíc si svůj oblíbený film můžete libovolně přetáčet a pozastavovat a to mi vyhovuje ze všeho nejvíce. Od sledování si udělám krátkou pauzu, připravím si něco dobrého k snědku, a vrátím se ke svému oblíbenému filmu s talířem plným dobrot. A co si budeme povídat, přeskakování reklam je také skvělá věc!

Dále můžete rozkoukané pořady shlédnout později nebo ty, které jste nestihli, si můžete pustit zpětně z televizního archivu. A samozřejmě, Internetová TV je k dispozici až pro čtyři zařízení zároveň, nejenom pro fyzickou televizi.

digi tv

Známý, který mi DIGI TV doporučil, si nemůže vynachválit další službu této společnosti. Jedná se o internet spolu s balíčkem TV zdarma. Zákazník si může vybrat buď variantu DSL nebo Optik, podle typu připojení internetu, a dále ještě podle počtu poskytovaných dat na měsíc. Internet od DIGI TV je podle něj rychlý a stabilní, takže se nemusíte obávat výpadků jako u konkurence. Spolu s internetem si můžete pořídit kvalitní modem. Když zvládl jeho instalaci on, zvládne ji hravě opravdu každý, a to hlavně díky přiloženému manuálu.

DIGI TV a mobilní tarify

Společnost DIGI TV se angažuje i na poli mobilních tarifů. Poskytovaný tarif se nazývá LAMA mobile a na výběr máte opět z více balíčků. Pokud máte o tarif zájem, můžete si nechat převést číslo od vašeho operátora k DIGI TV, s čímž vám samozřejmě pomůže zákaznické podpora a to zcela zdarma.

Neomezené tarify začínají na velmi příznivých cenách nebo za ně nemusíte platit vůbec, pokud máte zaplacenou DIGI TV. Pokud nestojíte o neomezený tarif, můžete si vybrat jiný, se kterým platíte méně, čím více voláte. Pokud máte již zřízený tarif od DIGI TV, potom máte nárok i na zajímavé slevy na elektřinu, plyn a TV. Samozřejmě, věrní zákazníci, kteří jsou u společnosti dlouhou dobu, jsou odměněni příznivějšími cenami. Mobilní internet si můžete sjednat online zde nebo telefonicky.

Na závěr DIGI TV nabízí ještě volání přes pevnou linku. Toto volání má několik výhod, mezi něž patří například levné volání do zahraničí přes internet (VoIP hovory). Volání v rámci České republiky je samozřejmě za příjemné ceny, nemluvě o volání v rámci sítě DIGI, kde jsou hovory zcela zdarma. Pokud si sjednáte smlouvu na dobu určitou, tak dostanete volání ještě levněji. Na výběr je opět několik tarifů podle počtu využitých dat. A pozor, nemusíte volat jen ze zabudované pevné linky, ale můžete volat i skrze počítač, mobilní telefon nebo tablet. Nemusíte se bát, vaše staré číslo si můžete nechat pohodlně převést k DIGI TV.

DIGI TV a bonusy

Společnost DIGI TV nabízí nepřeberné množství bonusů. Jedním z nich je například vyzkoušení oblíbeného programu HBO (což je kanál, na kterém můžete shlížet nejnovější skvělé filmy, seriály a bonusové pořady) na půl roku zdarma, později se splácením minimální částky. Pokud si HBO bonus pořídíte, dostanete k němu i balíček HBO Go, díky kterému se můžete na své oblíbené filmy a seriály dívat kdykoliv a odkudkoliv – přes svůj počítač, mobilní telefon, i přes mnoho dalších zařízení.

Užitečná je i mobilní aplikace Digi2 Go. Díky této aplikaci můžete sledovat TV na svém mobilním telefonu kdekoliv, kde máte přístup k internetovému připojení.

DIGI TV

Samozřejmě, sama jsem si zpočátku nevěděla rady. Ale DIGI TV poskytuje příjemný a profesionální zákaznický servis, který vám sám zavolá po zanechání telefonního čísla na jejich stránkách.

Nicméně, někdy může čekání na spojení trvat příliš dlouho. Ale podpora funguje skvěle, a když jste přepojeni, operátoři jsou milí a ochotně vám se vším poradí. Jednou z výhod společnosti DIGI TV je, že i když už jste zákazníkem u jiné konkurenční firmy, můžete bez obav ukončit smlouvu, a operátoři v DIGI TV za vás vše potřebné vyřídí a převedou vám vaše číslo nebo internet k nim.

Velkým plusem je, že zákazník nalezne většinu informací o službách DIGI TV skrze jejich webové stránky Nova DIGI TV. Na stránkách se dozvíte popis jednotlivých služeb, ale také technické parametry kanálů. Můžete si zde stáhnout různé dokumenty a softwarovou podporu pro nastavení televizního připojení. Což osobně považuji za velké usnadnění.

Dále jsou zde ke stažení manuály, a v neposlední řadě zde firma promítá technická oznámení, aby zákazníci věděli, proč například došlo k výpadku služeb. Samozřejmostí je i zákaznická podpora po telefonu, která funguje na výbornou, jak již bylo řečeno výše.

Proč bych doporučila DIGI TV?

Služba DIGI TV mi významně zpříjemnila sledování mých oblíbených pořadů nebo filmů. Služebně hodně cestuji a často mi uniknou důležité zápletky, proto musím ocenit Internetovou TV a  možnost nahrávání pořadů i jejich uchování až na 30 dní, či pozastavování nebo přeskakování otravných reklam. Pokud si tedy pořídíte televizi přes internet, získáte k tomu řadu nadstandardních funkcí, které u normální televize nenajdete. Obsah můžete sledovat na více zařízeních současně (díky tomu nám doma odpadly hádky o televizní ovladač a na co se rodina bude dívat jako první).

DIGI TV

Každý pořad si můžete nahrát a následně přehrát později a navíc i od úplného začátku, pokud jste samotný začátek filmu nestihli. Díky Archivu zpětného shlédnutí si zase můžete pustit filmy až sedm dní dozadu (u internetové TV až 30 dní). Nemusíte se tedy řídit časy pořadů, které diktuje televizní programy, ale můžete si je pustit ve chvíli, kdy vy máte čas. Díky nepřebernému množství programů máte k dispozici až 17 tisíc hodin zábavy.

Hlavní bod, ve kterém DIGI TV exceluje, a který oceňuje zejména můj manžel, je sportovní obsah. Můžete zde sledovat například americkou fotbalovou ligu nebo světové tenisové turnaje. Takže pro sportovní fanoušky je to jasná volba!

Televizi od DIGI TV bych určitě doporučila, zejména pokud cestujete, ale rádi se i tak podíváte na své oblíbené pořady. Nejenom díky nepřebernému množství kanálů, speciálních funkcí a rozmanitým benefitům, ale především díky možnosti Internetové TV, která dnes není až tak moc rozšířená.

Především si kvalitu a fungování můžete vyzkoušet na několik měsíců bezpatně, což vidím jako obrovskou výhodu, protože tak ušetříte nemalou část peněz.

Naše hodnocení DIGI TV

Plusy

  • 3 měsíce na zkoušku zdarma
  • Set-top-box i zapojení zdarma
  • Rozsáhlý archiv pořadů
  • Jedna z cenově nejlepších nabídek pro kombinaci TV a internetu
  • Dostatečná programová nabídka (přes 130 stanic všech žánrů)

Mínusy

  • Relativně nepřehledný ceník
  • V některých lokalitách problematická kvalita připojení

Hodnocení Radírny:

Aktuálně patří nabídka DIGI TV, zejména v kombinaci s internetovým připojením domácnosti, k cenově nejzajímavějším řešením příjmu velkého počtu televizních stanic. Pokud je ve vaší lokalitě kvalitní připojení, pravděpodobně výrazně výhodnější nabídku nenajdete. Počítejte s tím, že vzhledem k tomu, že se jedná o relativně nízkonákladovou službu se můžete občas setkat s delší dobou vyřizování složitějších požadavků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *