Efekty na fotky online a zdarma

Potřebujete prohnat fotografie filtry a použít na ně hotové efekty bez toho, abyste museli něco stahovat? Podíváme se na službu, která vám to umožní a zcela zdarma ve slušné kvalitě.

Co jsou efekty

Efekty na fotky jsou velmi populárním způsobem, jak vylepšit nebo pozměnit obrázky – existuje dnes i sociální síť, kam lidé posílají výhradně takto upravené fotky (pokud ji chcete vyzkoušet, stačí si stáhnout do mobilu aplikaci – jmenuje se Instagram). Podívejme ale na to, jak to všechno s těmi efekty vlastně funguje.

Ukázka: obrázek prohnaný Pixlr-o-matic
Ukázka: obrázek prohnaný Pixlr-o-matic

Efekty a filtry nejsou určitě žádnou implementací umělé inteligence do grafických programů, kdy vám aplikace na základě svého uměleckého cítění upraví fotku. V zásadě se nejedná o nic jiného, než algoritmus udávající, jak  moc se mají barevné body obrázku či fotky změnit nebo překreslit.

To, jak zařídit tuto deformaci, si můžete ve vyspělejších programech na úpravu fotografií (jako třeba v Adobe Photoshopu), nastavit s naprostou přesností. Zpravidla ale pro základní úpravy stačí použít nějaké hotové přednastavení a vybrat si z hotové sady filtrů nebo efektů ten nejlepší pro dané použití.

Pixlr-o-matic

Jednoduchým a funkčním nástrojem, který obsahuje poměrně obsáhlou paletu nastavení právě těchto efektů, je nástroj Pixl-o-matic.

Můžete ho využít jako:

Ve všech těchto aplikacích je postup úpravy fotografie do následující podoby v zásadě totožný, jen se mírně liší ovládací prvky (jednoduše řečeno: na iPhonu šipka pro přechod na další krok nevypadá stejně, jako ve webové verzi).

Jak tedy na to?

  1. Spusťte aplikaci (pokud jste právě na počítači, tak nejjednodušeji přechodem na pixlr.com/o-matic/)
  2. Nahrajte nebo vyfoťte fotku pro zpracování.
  3. Vyberte filtr, který má být na fotografii uplatněn. Tyto filtry mají různé stupně barevného nádechu a ostrosti a jsou pojmenovány křestními jmény (např. Aladin, Ramona, Peter atd.) Pokud vám nestačí, dojděte až na konec a klikněte na volbu Add more – můžete si pak přidat ještě další efekty, překryvy a rámečky.
  4. V dalším kroku se může použít efekt, kterým se přidá další vrstva, překrývající již upravený obrázek. Můžete takto přidat různé světelné odlesky, hvězdičky nebo efekt imitující vzhled staré fotografie.
  5. Po přidání efektu můžete přidat rámeček, který se vykreslí do okrajů fotky. Výchozí volbou je uložení bez rámečku.
  6. Hotový obrázek si pak můžete stáhnout na disk a nebo ho poslat do online fotobanky imm.io.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *