Jak na půjčky bez poplatků a potvrzení příjmu

Půjčky, u kterých se nemusí potvrzovat příjem, jsou v poslední době poměrně populárním finančním produktem. Ne každému se totiž chce při půjčování několika tisíc dokládat finančnímu ústavu potvrzení o zaměstnání a předkládat platové ohodnocení. Podnikatelé (fyzické osoby/OSVČ), nezaměstnaní, studenti nebo matky na mateřské dovolené ani nechtějí nebo nemohou takovéto potvrzení zajistit. Právě pro takovéto klienty vymyslely bankovní a nebankovní ústavy produkt, který nazvaly půjčka bez potvrzení příjmu.

Její bezespornou výhodou je “bezdokladovost,” jinými slovy – při jejím zřízení není třeba se zaobírat nějakými potvrzeními, jen si zažádáte a hned půjčujete. Díky tomu ji penízelze uzavřít skutečně velmi rychle. Protože banky nejsou vždy schopny reagovat takto flexibilně, je proto trh plný nebankovních ústavů, které se touto službou zabývají a reagují na žádosti podané online nebo po telefonu během několika minut. Tato půjčka není účelová – to, jakým způsobem peníze využijete, je tedy plně na vás a nikdo nebude řešit, zda ji využijete ke splacení dluhu, na dovolenou nebo na nákup dárků. Ideální je jako řešení překlenutí v období, kdy krátkodobě potřebujete disponovat větší sumou, než máte aktuálně k dispozici.

Nevýhodou je to, že takováto půjčka je limitována maximální výší částky, kterou můžete takto získat. Pozor také dejte na různé dodatečné poplatky a sazbu RPSN – u neseriozních poskytovatelů jsou tyto záležitosti často skryti za mlhou neurčitých formulací nebo nepřehledných obchodních podmínek. Pouze tehdy, když nemusíte volat na zpoplatněná telefonní čísla nebo zasílat zálohy předem, jedná se skutečně o produkt definovaný jako rychlá půjčka bez poplatku – ve všech ostatních případech se jedná o produkt, jehož využití byste měli velmi zvážit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *