Jak odstranit lištu

Jak z prohlížečů Internet Explorer a Mozilla Firefox dostat pryč otravné vyhledávací lišty a podobné doplňky.

Znáte to, nainstalujete si třeba nějaký takový zdánlivě nevinný program, dejme tomu ICQ. Otevřete prohlížeč a tam – pod adresním řádkem nějaká nazelenalá lišta. Řeknete si, s tím se dá žít a nějaký čas s tím pracujete, Toolbary v Explorerunakonec není to tak zlé. Pak se ale objeví nějaká utilitka, o které na internetu píšou, že kdo ji v počítači nemá nainstalovanou, jako by nebyl. Nainstalujete si jí a – zase další lišta! Pak zase na Seznamu píšou, že bez seznamácké Lištičky nemůžete na internet… Tak si jí tam hodíte taky.

V tuhle chvíli už začíná jít do tuhého a prostor na stránky v prohlížeči se začíná povážlivě zmenšovat a volná plocha, skrz kterou by se ještě dalo koukat na weby je menší a menší. Jak se ubránit lištové epidemii a odstranit tyto obskurní „vylepšovače“ prohlížeče?

Internet Explorer

V levém konci otravné lišty by měl být nenápadný křížek – stačí na něj kliknout a objeví se vám nabídka, kde se vás počítač zeptá, co všechno si přejete odstranit. Pokud tedy chcete odstranit co se dá, odškrtejte všechny nabízené  možnosti a stiskněte dole tlačítko Zakázat.

Pokud lišta v sobě odstraňovací křížek nemá, klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Objeví se seznam všech možných tlačítek a nástrojových lišt, které se zobrazují. V seznamu najděte název té, kterou chcete vyhodit, objeví se dialog, co přesně chcete dát pryč, stiskněte Zakázat a lišta je fuč.

Mozilla Firefox

Ve Firefoxu najdete všechna nainstalovaná rozšíření v menu  Nástroje > Správce doplňků > Rozšíření – tady pak stačí v seznamu najít dotyčný doplněk (pojmenovaný např.: ICQ Toolbar, Yahoo Toolbar apod.) a ten buď zakázat nebo odinstalovat. Po dokončení celé operace je ještě potřeba Mozillu restartovat.

Rate this post

8 komentářů k Jak odstranit lištu

  1. Já mám takový věřší problém, zkoušela jsem vše co tady je a i tak mi ta lišta odstranit nejde..

  2. v internet exploreru nebo ve firefoxu? někdy je ještě potřeba odinstalovat to přes ovládací panely

  3. Prosívás kdo ví jak se odinstaluje lištička.
    Mi jsme vše zkusily a nešlu nám to.

  4. Seznam lištička se dá odstranit přes Start > ovlædací panely > odinstslovat program

  5. Prosím vás, jak to mám odinstalovat v Google Chomu ? =(

  6. Klikni na ni pravým tlačítkem myši a pak dej volbu „Odstranit z Chromu“

  7. Vyhoďte podělanej Mrkvosoft do pr…. Kupte si Apple a máte pokoj!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *