Znáte Yammer?

V dnešní době zná skoro každý sociální komunikační síť FaceBook, ale co je to Yammer? Asi už tušíte, že Yammer je sociální sítí – podobně jako třeba FB, nebo Twitter. Není rozhodně horší, ale jen méně známou na našem území a s určitou specifikací a velkými odlišnostmi.

Tato sociální síť je jedinečná jejím zaměřením na propojení lidských společností. Do těchto společností patří každý z nás po celý život, například a to nejvíce využívané Firmami, pro lepší komunikaci spolupracovníků, ale i ve školách, nebo dokonce v rodině. Zkrátka a jednoduše každá skupina lidí si tuto virtuální místnost na rychlé domlouvání může vytvořit.

Co k tomu potřebujete? Email pro registraci a znalost pár anglických slovíček, ovládání a vše okolo je velice jednoduché.

Když si svou Yammer místnost pro vaši komunitu založíte, využíváte naprosté soukromí, jen správce má právo pozvat a aktivovat další členy skupiny.

Můžete zde dělat to, co na sítích jiných, vytvořit a upravovat svůj profil, informace, fotografie atd. Vkládat příspěvky na společnou zeď, nebo ankety, soubory, odkazy, akce atd.

Toto není obyčejná komunikační síť, ale ve většině případů slouží pro usnadnění práce a domluvy mezi lidmi, takže je velice důležité sestavení jasných pravidel. Jelikož kdyby si například ve firmě každý dával na zeď, co by chtěl, došlo by k zániku důležitých informací. Také je pak samozřejmostí striktní dožadování se dodržování daných pravidel.

My pokládáme Yammer za velice dobrý nápad. Pokud jste tedy v komunitě, kde je rychlá a snadná domluva nutností, nebojte se ho vyzkoušet. Nebude vás tam nikdo otravovat spamem a zvát do desítek skupin a budete tam moct využít potenciálu sociálních sítí při řízení projektů, například v provázání s online dokumenty.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *