Jak skrýt složku

Nemusíte být kouzelník, abyste dokázali ve virtuálním světě a nechat mizet a zase objevovat vaše složky a soubory.

Stačí vyslovit zaklínadlo, nebo spíše stáhnout program Folder Defence (přeloženo z angličtiny to znamená ochrana složky). Ovládání programu by mohli bez větších obtíží zvládnout i ti z vás, kdo angličtinou nějak obzvlášť nevládnou, všechno je naprosto jednoduché.

Určitě není od věci vysvětlit a přiblížit si, k čemu je program určen, a v jakých situacích byste uvítali jeho přítomnost ve vašem počítači. Dle našeho mínění se program hodí pro každého uživatele, který nepracuje na počítači sám, a kterému čas od času přijde návštěva nebo dokonce pořádá doma oslavy, při kterých se v jeho domácnosti pohybuje mnoho lidí.

Jak se říká, každý má ve skříni nějakého toho kostlivce, to určitě platí i pro skříň počítačovou. Ruku na srdce – to vážně nemáte ve vašem počítači něco, co by veřejnost asi moc neocenila nebo by jí to dokonce pohoršilo? Nevhodné video z oslavy, kde jste to krapet přehnali s alkoholem, fotku přítelkyně, která toho na sobě zrovna moc nemá… Samozřejmě, pokud máte v počítači své rozpracované projekty do práce, hesla nebo bankovnictví, určitě program oceníte rovněž.

Program dokáže:

  • Zanechat složky bez jakékoliv ochrany.
  • Zamknout složku, tak že nepůjde otevřít. Aby tato operace nebyla nápadná pro vetřelce, po pokusu otevřít tuto složku se zobrazí chyba.
  • Schovat složku tak, že ji žádný vetřelec neuvidí.
  • Kombinaci obou předchozích kroků pro maximální ochranu.
  • Umožnit pouze čtení složky, nikoli přepisovaní:  jinak řečeno kdokoliv složku otevře, ale nebude v ní moci nic pozměnit.

Složky samozřejmě můžete mezi jednotlivými kategoriemi přesouvat, takže vaše nastavení není doživotní a každé rozhodnutí můžete změnit, podle aktuální potřeby.

Program opravdu vřele doporučujeme do každého počítače, jelikož jak lze z předchozího sloupce odvodit, je opravdu multifunkční, a co více –  je zdarma.

Kristýna Jahnová

Rate this post

3 komentářů k Jak skrýt složku

  1. Zdrtavím.
    A jak zajistím , aby se mi při startu neobjevoval na obrazovce?

  2. Tam je problém, že když se nebude program spouštět automaticky při startu tak pak nebude umět schovávat složky a všechny další funkce..

  3. To a´t se spouští, ale proč nahazuje to okno? To kde vypnout. Se má spouštět „skrytě“ !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.