Jak vytvořit vlastní emailovou adresu

Jak vytvořit vlastní emailovou adresu

Poradíme vám, jak si snadno a zdarma vytvořit emailovou adresu na Gmail.com, Seznam.cz a Protonmail.com. Být majitelem vlastní emailové schránky alespoň jedné z těchto domén je v dnešní době nutností, protože vám umožňují používat nespočet internetových služeb. Chcete-li si vytvořit email na vlastní doméně, ukážeme vám dva způsoby, jak na to! Staňte se hrdým majitelem emailové schránky!

jak vytvořit vlastní email

Jak si založit e-mail na Google – Gmail

Díky účtu u Google a zejména Gmailu budete moci jako uživatel využívat mnoho internetových služeb, aplikací a dalších funkcí spojených s gigantem Google.

Gmail je poštovní schránka, která vám nabídne mnohem více, než jenom možnost psát a přijímat e-maily od přátel a kolegů.

Umožňuje například také:

 • Logicky uspořádat emaily do konverzací
 • S rozhraním Gmailu lze pracovat offline
 • Mazané zprávy se archivují
 • Hledání v Gmailu je snadné a rychlé
 • Organizace mailů probíhá pomocí štítků

Gmail nabízí komplexní a uživatelsky přívětivé služby, není divu, že jej používá miliony lidí po celém světě.

Díky Gmailu můžete tak používat všechny internetové služby, které Google nabízí. Například: vytváření dokumentů online v kancelářském balíku Google Docs, nahrávat videa na YouTube, stahovat aplikace v Google Play, být součástí Google + či využívat plánovací kalendář. Hlavní výhodou je však možnost se schránkou pracovat, i když nejste zrovna připojeni k internetu.

Jak si založit Gmail

Pro vytvoření e-mailu na Google klikněte zde na tento odkaz, který umožňuje vytvoření Gmailu. Vytvoříte si tak účet u Google a tím budete moci také používat Gmail a všechny ostatní Google služby.

Jak vytvořit Gmail

Následně v nabídce vyplňte tyto údaje:

 • Jméno
 • Příjmení
 • Uživatelské jméno které chcete používat (mnoho z nich již je obsazených, budete muset mít trpělivost s vytvářením vlastního uživatelského jména)
 • Poté zvolte heslo, které ještě jednou potvrďte

V dalších krocích se již nacházíte na osobním nastavení vašeho účtu. Zde můžete nahrát svoji profilovou fotografii a zadat další údaje. Poté zvolte Další krok a Pokračovat do služby Google. Nyní se již nacházíte ve své nové schránce.

Jak vytvořit Gmail

Jak si založit e-mail na Seznam.cz

Seznam.cz je největší český internetový portál a vyhledávač. Byl založen v roce1996 a již v roce 1998 byl rozšiřován o další služby, jako například Email.cz, Firmy.cz, Mapy.cz, Sklik.cz, Sauto.cz, Stream.cz, Novinky.cz a další… Mezi jeho nejnavštěvovanější služby však patří Seznam Homepage a právě Seznam Email.

O Seznam Email

Email od Seznamu je nejpopulárnější freemailovou službou na českém internetu. Počet schránek přesahuje 12 000 000. Standardní velikost schránky je 10 MB, lze ji však pomocí speciální aktivační SMS navýšit na limit 30 000 zpráv.

Jak si založit e-mail na Seznam.cz

Nejprve si otevřete prohlížeč Seznam.cz a klikněte na Založit nový email

Jak si založit email

Zdroj obrázku: Mujplan.cz

Vyplňte potřebné údaje jako je emailová adresa, heslo, datum narození a pohlaví

jak si založit email

Váš email je úspěšně založen. Nyní můžete přejít k nastavení zabezpečeníjak si založit email

V prvním kroku vyplňte telefonní číslo

jak si založit email

V druhém kroku vyplňte váš druhý email

jak si založit email

Pokud telefonní číslo a druhý email nevyplníte, musíte odškrtnout políčko, ve kterém potvrzujete, že chcete nechat svůj email nezabezpečený. Právě telefonní číslo a náhradní emailová adresa slouží v budoucnu k lepšímu zabezpečení vašeho emailu.

jak si založit email

Nyní stačí kliknout na Continue/Pokračovat a váš Email na Seznam.cz je připraven!

Email na Protonmail.com

Protonmail je označován za nejbezpečnější webmail na světě. Tato společnost sídlí ve Švýcarsku, a právě z toho důvodu musí dbát na přísné zákony a dodržovat zvýšenou ochranu osobních údajů. Protonmail používá HTTPS připojení a je automaticky šifrovaný pomocí technologie OpenPGP.

V roce 2018 Protonmail dokonce spustil češtinu na svém webovém rozhraní. Stále se však jedná o zkušební verzi a společnost prosí uživatele, aby ji informovali o chybách a problémech. Z důvodu zabezpečení má sice základnu ve Švýcarsku, ale vývoj postupně rozšiřuje i do Čech.

Tento emailový šifrovací program je k dispozici zdarma, ale nabízí i řadu rozšířených placených účtů.

Jak si založit e-mail na Protonmail.com

 • Jděte na stránku Protonmail.com a klikněte na Sign Up (Registrace)
 • Z nabídky si zvolte pro vás nejvhodnější variantu
 • Vyplňte potřebné údaje a uživatelské jméno
 • Máte-li neplacený účet, vaše doména bude protonmail.com
 • Zadejte své hlavní heslo a potvrďte jej
 • Poté zadejte heslo schránky (slouží k dešifrování zpráv) a opět potvrďte (toto heslo si musíte dobře zapamatovat, nelze jej totiž resetovat – není nikde uložené)
 • Dále můžete nepovinně přidat email pro obnovení – slouží pouze v případě zapomenutí hlavního hesla, nikoliv hesla schránky
 • Nyní klikněte na možnost Vytvořit účet
 • Potvrďte, že nejste robot a dokončete instalaci

Nyní jste automaticky přihlášeni ke svému účtu.

Kdykoliv se můžete přihlásit na adrese protonmail.com/login zadáním uživatelského jména a hesla.

Jak si vytvořit email na vlastní doméně

Pokud byste si rádi vytvořili email na vlastní doméně, ukážeme vám jak na to pomocí služby Seznam Profi a Google Workspace. Pojďme se do toho pustit!

Vlastní doména na Email Profi

Služba Email Profi umožňuje svým uživatelům vytvoření e-mailové schránky na vlastní doméně. Tato služba je vhodná pro všechny, kdo by rádi propojili svoje webové stránky se svým emailem a měli oba nástroje se stejnou doménou podle vlastního gusta.

Takový emailový účet pak lze snadno spravovat v online prostředí.

Jak si vytvořit email na vlastní doméně?

Nejprve jděte na Emailprofi.seznam.cz kde se přihlaste svým Seznam účtem. Pozor, tento účet je nutné mít z důvodu zabezpečení ověřený telefonním nebo jiným emailovým kontaktem. Pokud toto nemáte, musíte jej nejprve jedním ze způsobů ověřit.

Nemáte-li účet u Seznamu, vytvořte si jej podle návodu výše.

 • Po přihlášení se budete nacházet v Email Profi
 • Následně musíte zvolit, zda již doménu máte či ne. Pokud ne, zakoupíte novou doménu u Seznam Profi.
 • Máte-li svojí vlastní doménu, nabízí se dvě možnosti, jak s ní naložíte
  • Můžete si ji k Email Profi pouze napojit pro využívání emailových služeb
  • Můžete ji k Email Profi zcela převést

Tímto způsobem si založíte email s vlastní doménou na Seznam Profi.

Jak vytvořit email na vlastní doméně pomocí Google Workspace

I společnost Google nabízí email na vlastní doméně. Jedná se o službu Google Workspace, která v sobě zahrnuje více nástrojů usnadňujících online komunikaci. Mezi jeden z nich patří právě založení emailu na vlastní doméně.

Takový email pak svému uživateli nabízí nejen vlastní doménu v emailové adrese, ale také 30 GB cloudové úložiště, možnost sdílet soubory a pořádat video konference, nepřetržitou uživatelskou podporu a mnoho dalších výhod. Úložiště je navíc možné upgradovat na neomezený prostor a získat tak něco, co jinde jen tak nenabízejí.

Služba Google Suite, zajišťující vytvoření emailu na vlastní doméně, je zpoplatněna od 141 Kč měsíčně. Prvních 14 dní je však k vyzkoušení zdarma.

Založení emailu na vlastní doméně zahájíte kliknutím na tento odkaz workspace.google.com, kde vyplníte základní údaje o své firmě, poté údaje o sobě jako uživateli, a následně zvolíte, zda máte svoji vlastní doménu či zda doménu nemáte.

 • Pokud zvolíte ano, vyplníte název své domény
 • Pokud zvolíte ne, vyberete si název nové domény

Dále postupujete podle pokynů společnosti Google.

Založení emailové adresy ať již na Google.com, Seznam.cz či Protonmail.com neobnáší nic složitého. Stačí pouze postupovat podle pokynů dané společnosti a vytvoření emailové schránky bude pro vás hračka.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *