Pravítko na obrazovce

Jak si udělat na monitoru pravítko pro změření velikostí obrázků v pixelech.

Dnes vás seznámíme s maličkostí, která by neměla chybět v počítači žádného grafika nebo webového vývojáře, protože jednoduše ale prudce účelně usnadňuje a urychluje práci.

StormRuler

Jedná se o pravítko, které vám přeměří, cokoliv potřebujete, a převede je na základní jednotku pixely. Zoubky pod pravítkem jsou polohovací, tudíž měříte velice přesně. Využití je přehršel: například při tvorbě webu když potřebujete sladit prvky navzájem nemusíte v css tipovat, kolik pixelů je ještě kam posunout metodou pokus-omyl, ale stačí si vegenerovat aktuální náhled webu a pak vyvolat pravítko.

Nebo při sestavování řady grafických prvků, které je potřeba na web umístit, nebo nakombinovat do výsledného výtvoru, věci které patří k dennímu chlebu snad každého grafika – opět, mít tuto utilitu kdykoliv po ruce dokáže ušetřit minuty drahocenného času a různých obezliček, které by bylo jinak potřeba využít.

Jak vidíte na náhledu, program má velmi jednoduché rozhraní, je v něm ale všechno to, co potřebujete. Jednoduché a funkční.

Program můžete zdarma stahovat jako freeware z následujícího odkazu.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *