Jak nastavit myš, aby se hýbala a klikala za vás

Tentokrát se podíváme na to, jak se dá zaznamenat to, co děláte s myší a následně tuto činnost vyvolat a nechat ji, aby dělala veškerou práci za vás.


Určitě znáte takový ten druh činnosti na počítači, kdy jen pořád dokola klikáte na to samé zas a znova, pořád na stejná tlačítka a do stejných formulářů, tedy činnost kterou by zvládla i cvičená opice, ovšem vzhledem k tomu, že žádnou takovou opici nemáte, musíte to prostě dělat vy. Naštěstí existuje jeden málo známý program, který tento problém řeší a zde se s ním můžete seznámit.

Gmouse20

Gmouse je program, který umožňuje nahrání činnosti vaší myši (pohybů a kliků) a následné vyvolání přesně toho, co jste dělali znova, ovšem tentokrát už bez toho, abyste museli hnout prstem, kurzor bude provádět všechno sám, automaticky.

Nejprve v podstatě nahrajete, co má myš dělat, a pak po spuštění to bude vykonávat. Pokud chcete docílit, aby se úloha opakovala stále dokola, na konci nahrávání klikněte na play, tudíž se bude opakovat i tento klik (tedy kliknutí na tlačítko play).  Možná se to nejdřív může zdát trošku složité, ale ve skutečnosti tomu tak není, je to opravdu geniální pomůcka co dokáže ušetřit obrovské množství času, jen je potřeba dát si pozor na různé situace, například vyskakující okna. Proto je nejlepší všechny nepotřebné programy minimalizovat nebo vypnout, aby vám nelezly do obrazu a pak vám na ně kurzor automaticky neklikal a zbytečně vyvolával nechtěné situace. Ovládání i instalace programu jsou jinak velice jednoduché.

Ghost Mouse můžete stahovat a instalovat z této stránky.

Rate this post

2 komentářů k Jak nastavit myš, aby se hýbala a klikala za vás

  1. ja by som potreboval program ktory by pohyboval s mysou len na urcitych miestach s velkou rychlostou ( teda nie opakovanie)

  2. tak si stahni auto clicker..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *