Převody jednotek

V tomto článku se podíváme, jak s pomocí počítače jednoduše a rychle převádět jednotky.

Rozhodli jsme se opět trochu zaměřit na potřeby moderního studenta a najít na internetu ten nejlepší způsob, jak převádět jednotky nejrůznějších fyzikálních, matematických, ale i počítačových veličin.

Představíme vám dvě alternativy, tu první lze bez výčitek označit, jako lepší a propracovanější. (Jestli se divíte, proč vám vůbec nabízíme i druhou možnost – tak není to z důvodu přehnané lásce k demokracii, ale jde o to, že první varianta je internetový projekt a pokud potřebujete něco do notebooku do školní lavice, kde nemáte připojení k internetu, pak se hodí ta druhá možnost.)

Převody online

První pomůcku naleznete na této webové stránce: http://www.converter.cz/online.php

Tento projekt, který můžete neomezeně a zdarma používat, umožňuje převody mezi 20 různými veličinami, mezi kterými nechybí i zmiňované převody jednotek počítačových, pokud vás například zajímá, kolik má váš 500GB harddisk bitů, není problém. Na webové stránce projektu můžete rovněž stáhnout další užitečné aplikace, jako jsou vylepšený blok, generátor náhodných hesel, upomínky na zvolený čas, nebo velmi dobrý převodník fyzikálních veličin, který vřele doporučujeme.

Klasický převodní program

Pokud se vám výše zmíněný webový projekt nelíbí, nebo v místě užívání nemáte připojení k internetu, nabídneme vám slibovanou druhou možnost. Druhá varianta bude hned dvojitá, pokud potřebujete opravdu jen rychle pracující, jednoduchý program, který nic nestojí a relativně nic nezabírá. Určitě stáhněte program Převody jednotek ve verzi 1.0. Pokud byste chtěli trošku propracovanější program, který je rovněž zdarma, ale navíc obsahuje možnosti statistických výpočtů, jako jsou charakteristika polohy, variabilita a koeficient korelace, doporučujeme program Almost Calculator, který je rovněž ve verzi 1.0.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, určitě budete spokojeni, jen doporučujeme dávat pozor při zadávání cifer k převodu, jelikož malý nevinný nepatrný přepis, který by se jinak snadno omluvil, zde znamená velký kámen úrazu v podobě chybného výsledku, jinak řečeno koncentrace především.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *