Jak obejít ochranu kopírování pdf souboru

Jak jednoduše odstranit nemožnost kopírování textu ze souboru uloženém v pdf (tedy formátu pro Acrobat Reader).

Tento tip je skutečně jednoduchý a umožní vám poradit si se situací, kdy máte v rukou soubor formátu pdf, u něhož autor zablokoval možnost kopírování textu a obrázků. Využívá jedné málo známé možnosti online dokumentů od Google, která obsahuje jednu malou, ale pro nás v tomto případě podstatnou funkci – umí převést pédéefko na text.

Jak tedy na to?

Abyste mohli níže uvedený postup provést, je nutné abyste měli zřízený Gmail nebo účet u Google. Všechno ostatní už pak najdete v Dokumentech Google (Google Docs) na adrese docs.google.com. Postup vytažení textu ze zdánlivě nekopírovatelného dokumentu je tento:

 1. Na hlavní stránce Google Docs po přihlášení najdete tlačítko Nahrát… – stiskněte ho a přepněte se do rozhraní pro nahrání souborů
 2. Před sebou vidíte oblast, kam můžete s plochy nebo jiného umístění přetáhnout myší vaše nekopírovatelné pdf. Pokud se vám přetažení nedaří, stiskněte volbu Vybrat soubory k nahrání a klasicky pak najděte na disku umístění dotyčného souboru.
 3. Nyní důležitá věc: zaškrtněte volbu Převést text z formátu PDF nebo souborů obrázků na dokumenty služby Dokumenty Google
 4. Spusťte nahrávání.
 5. Po dokončení nahrávání se vedle názvu nahraného souboru objeví zelená fajfka značící, že všechno dobře dopadlo a na jméno souboru se teď dá kliknout, stane se z něj odkaz. Klikněte na něj.
 6. Otevře se soubor s extrahovaným obsahem původního pdf. Jsou zde pravděpodobně kombinovány stránky dokumentu převedené na obrázky a text vycucnutý do editovatelného a kopírovatelného formátu.
 7. Text tedy teď už můžete odtud jednoduše přes Ctrl+C – Ctrl+V zkopírovat do Wordu a tam dále upravovat, případně začít dokument upravovat hned online přes Google Docs.
5/5 - (2 votes)

6 komentářů k Jak obejít ochranu kopírování pdf souboru

 1. Píše mi to odmítnuto serverem. Co s tím???

 2. není to moc velký soubor? má to tam myslím nějaký omezení

 3. mě to taky nejde..píše to chybu…nevíte co by to mohlo být??

 4. Je nám líto, ale při otevírání tohoto souboru došlo k chybě. Zkuste to prosím znovu.
  Jestli to někomu pujde, tak dejte vědět, mě to teda nejde. Moc děkuji panu chytrému co sem dal tuto radu>ó víc takových!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.