Skype online – bez instalace

Skype online – bez instalace

Chcete používat Skype přímo na webu, bez toho abyste museli cokoliv instalovat? V současnosti se to dá celkem jednoduše zařídit a v tomto článku vám poradíme, jak na to.

Skype na webu

Pro přístup do Skype pomocí webového prohlížeče stačí zadat adresu https://web.skype.com/ a nebo se přihlásit na skype.com

Po přihlášení vás může prohlížeč vyzvat k potvrzení přístupu pro kameru a mikrofon. Jinak je Skype plně funkční a můžete volat a psát všem kontaktům ve svém adresáři, a nebo přidávat nové.

Skype přímo v emailu

outlook.com

Outlook.com je webová schránka od Microsoftu, dříve známější jako Hotmail. Funkčně je velmi podobný Gmailu, který u nás používá trochu více lidí a od Gmailu se liší tím, že pro chatování používá nikoliv Google Hangout, ale webový Skype – a to je právě ta funkce, o kterou nám jde. Podmínkou využívání je existence Microsoft účtu, registrace trvá zhruba 5 minut. Při registraci si můžete vytvořit novou emailovou schránku ve tvaru jméno@outlook.com, jméno@hotmail.com a nebo jméno@hotmail.cz – a nebo použít váš stávající email.

Založení účtu - Outlook

Po dokončení registrace budete přesměrováni do nově vytvořené emailové schránky.

uvítání

Přeskočte úvodní intro s videem představujícím hlavní funkce a klikněte vpravo nahoře na ikonku s modrým S.

skype ikonka

Nyní se konečně zobrazí nastavení toho, co nás zajímá – tj. Skype účtu, který se využije k propojení se schránkou.

Nastavení Skype

Pokud kliknete na velké tlačítko “Pokračovat” přihlásíte se pod novým účtem na Skype a můžete ho začít použít. Pokud už Skype účet máte (což je asi situace většiny z nás), pak klikněte na menší položku pod tlačítkem “Už Skype používáte? Přihlaste se

Skype Chat

Po propojení už nic nebrání používání Skype tak, jak ho znáte. Můžete si přidávat kontakty, psát jim zprávy za použití klasických skajpových smajlíků nebo volat. Historie se automaticky synchronizuje mezi všemi zařízeními, která používáte, takže se nemusíte bát, že byste přišli o svá data. Jediné, co zatím přes web nefunguje, je zatím posílání souborů.

Skype, messenger i Whatsapp v jednom okně

Pokud používáte více programů na zasílání zpráv (kromě messengeru pro psaní na Facebook ještě například Viber, Whatsapp, Google Hangouts nebo Telegram) asi jste se už setkali s tím, jak co nejjednodušeji být se všemi kamarády a kolegy ve spojení tak, abyste ideálně měli přehled o dění ve všech sítích.

Možným řešením tohoto problému může být například aplikace Rambox, která je zdarma dostupná ke stažení na adrese rambox.pro.

stažení aplikace Rambox

Základem úspěšné instalace je výběr správné platformy – pro většinu čtenářů tohoto článku to zřejmě bude Windows, 64-bit (pokud máte starší počítač, např z roku 2010 a starší, a používáte Windows XP nebo Vista, zvolte raději verzi Windows 32-bit).

výběr platformy pro rambox

Po instalaci je potřeba nejprve nastavit sítě, které chcete používat. V případě Skype stačí vyplnit přihlašovací jméno a heslo, pro přihlášení na Whatsapp nebo Viber je potřeba nejprve tuto aplikaci nainstalovat na mobil a skrze ní potvrdit přihlášení. Pro přihlášení na ICQ stačí také kombinace čísla účtu a hesla. V nastavení je možné upravit, jestli mají pro jednotlivé sítě vyskakovat upozornění a zvuky.

přehled služeb pro rambox

Po jednorázovém nastavení všech služeb se už pak stačí přepínat v panelech mezi jednotlivými sítěmi a používat tu, kde je právě někdo k dispozici.

náhled psaní přes rambox

 

1 komentář k Skype online – bez instalace

  1. Ahoj, jak se más ??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *