Jak napsat odvolání na VŠ

Dostali jste dopis o nepřijetí na VŠ ? Byli jste pár míst pod čarou? Určitě pošlete odvolání, máte šanci. V tomto článku se dozvíte několik rad, jak správně odvolání napsat.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Než začneme psát odvolání, měli bychom si říct, jestli máme důvod, proč ho napsat. Pokud jsme dostali vyjádření z VŠ, že jsme neuspěli v přijímacím řízení, odvolání nepíšeme. Pokud jsme dostali vyjádření, že nejsem přijati z důvodu kapacity oboru, zjistíme si, na kterém místě pod čarou jsme se umístili. Až pak píšeme odvolání.  V testu můžete zjistit i několik chyb, na které při odvolání můžete upozornit.Spousta studentů nemusí přijít k zápisu a uvolní se místa, máme tedy šanci , dostat se na vysokou školu.

Odvolání podáváme do 30 dnů ode dne, kdy nám rozhodnutí o nepřijetí přišlo. Odvolání zasíláme doporučeně na adresu školy, do rukou děkana.

Co musí odvolání obsahovat :

 • celé naše jméno a přesnou adresu bydliště
 • celé jméno děkana, adresu školy
 • číslo přihlášky, popř. své identifikační číslo, které je uvedeno na rozhodnutí o nepřijetí
 • pádné důvody, proč o přezkoumání o nepřijetí ke studiu žádáte
 • datum a místo psaní odvolání

Vzor odvolání :

 

JUDr. Kamil Nývlt

děkanát fakulty pedagogické

Štýrsková 8654

89456 , Liberec

Markéta Ladičková

Grmelová 10

894 56, Liberec

 

Věc: Nepřijetí ke studiu – žádost o přezkoumání rozhodnutí

 

Já Markéta Ladičková, bytem Grmelova 10, Liberec , jsem absolvovala příjmací zkoušky v Liberci dne 10.5.2010 v 15.00 hod. na pedagogickou fakultu, obor učitelství pro mateřské školy ( magisterské, kombonované studium). Mé identifikační číslo je 78956412.

Tímto podávám žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu.

Žádám o přezkoumání z těchto důvodů :

 • v testu je několik dvousmyslných otázek
 • objevila jsem několik chyb při sčítání bodů

K mé žádosti připojuji kopii mých testů, kde jsou zaznačené chyby, které jsem uvedla výše.

O studium na pedagogické fakultě mám velký zájem, mé kreativní schopnosti jsou na vysoké úrovni , abych magisterské studium úspěšně zvládla.

 

V Liberci 29.05.2010

Markéta Ladičková

3 komentářů k Jak napsat odvolání na VŠ

 1. Ahojte, potřeboval bych prosím vás pomoc ohledně odvolání (důvod), přijímačky jsem dal, ale maturu budu mít až v září. Díky moc

 2. Dobry den, chtel bych se zeptat, ma se syn odvolavat pro neprijeti na VS- pokracujici Mgr. obor / projimacky sice udelal, ale nedodal diplom Bc., kdy na konci srpna jeste dodelava statnice z jazyka/. Takze nevim, jestli staci po statnicich dodat diplom, nebo se odvolat a uvest, ze diplom doda neprodlene po absolvovani chybejicich statnic.
  Dekuji za odpoved,
  Miroslav Chabr
  tel. 606761472

 3. Na článek jsem narazil omylem, sháním totiž pro syna doučování / přípravu na přijímací zkoušky na střední školu, ale na VŠ zatím nejsme – ačkoliv pevně věřím, že se syn dostane jednou i tam 🙂 Ze všech těch internetových diskuzí nebo i rad mých blízkých známých mi zatím jako nejlepší variantu pro přípravu na přijímačky vychází https://www.to-das.cz/ , tak se nejspíš rozhodneme pro to 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *