Google Zprávy na váš web

Jak si vložit aktuální zpravodajství z Google News na vaše stránky.


Google Zprávy jsou projektem, který prochází zpravodajství aktualizovaných internetových deníků a neustále agreguje odkazy na články o nejnovějším dění. V tomto článku se podíváme na to, jak si vložit blok s automaticky aktualizovaným zpravodajstvím na web.

Veškerá nastavení jsou na stránce NewsShow Wizard, kde je průvodce nastavením přesného zobrazování. Prvek na váš web si v něm připravíte takto:

  1. Nejprve vyberte formát banneru se zprávami – na výběr je buď na šířku podlouhlý 728×90, nebo hranatější obdélník 300×250
  2. Nyní můžete zadat, jestli se mají zobrazovat jen zprávy týkající se určitého tématu – např. pokud máte web o počítačích, můžete tam zadat třeba: Apple, Microsoft, HP. Pokud nechcete, aby byly jakkoliv filtrovnány, nechte tento řádek prázdný.
  3. Dále vyberte, ze kterých rubrik mají být zprávy brány: jestli hlavní události, z domova, ze světa, atd.
  4. Teď si zvolte jazyk, ve kterém mají být zprávy a nabídka k nim zobrazovány. Pokud necháte obě hodnoty na [Auto], měla by se čeština automaticky zobrazovat.
  5. Posledním nastavením, kterým lze ovlivnit podobu zobrazených výsledků, je kolik zpráv vedle sebe se bude zobrazovat.
  6. Pak už jen stačí zkopírovat kód, který se v průběhu nastavovacích kroků vygeneroval, a vložit ho na web. Pozor, musíte být v režimu přímé editace HTML, jinak to nebude fungovat.
Rate this post

1 komentář k Google Zprávy na váš web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *