Jak zjistit počet zpětných odkazů na web

V tomto článku se podíváme na metody, jak zjistit kolik stránek na váš web odkazuje a o jaké servery se jedná.

Při budování zpětných odkazů se dostáváme do situace, že různým způsobem neustále pracujeme na získávání textových odkazů ve formě anchor textu nebo se nám podaří různé jiné stránky přesvědčit k tomu, aby si umístily bannery s hyperlinkem na náš web. Jak ale zjistit, kdo všechno na naše stránky odkazuje a kolik odkazů už na nás vlastně vede?

Webmaster Tools

Základní pomůcka pro webmastery, kterou zdarma poskytuje Google. Stačí se pod účtem Google přihlásit na stránce Webmaster Tools a pak vložit na stránky kód potvrzující jejich vlastnictví. Dostanete se tak k řadě podrobných přehledů o tom, jak váš web vnímá Google a mimo jiné jsou zde i statistiky právě o zpětných odkazech na vás směřujících.

Operátor link:

Při zadání adresy ve tvaru link:vaseadresa.cz do vyhledávačů Google a Bing se vám zobrazí přehled těch odkazů, které tyto požadují za nejvýznamnější. Při zadání téhož výrazu do Yahoo se přepne do režimu Site Explorer, kde si můžete přepnout, jestli se mají zobrazit odkazy vedoucí jen na hlavní stránku, nebo na všechny podstránky webu a můžete si prohlížet kompletní přehledy. Jedná se o jeden z nejpodrobnějších přehledů odkazů, který se už velmi blíží těm, které jsou evidovány na Googlu.

Odkud lidé přicházejí

Další možností je nasadit na web webové analytiky, tedy zpravidla zdarma dostupné Google Analytics a v nich se pak podívat do zdrojů návštěvnosti > Odkazující stránky. Zatímco ve výše uvedených případech jsme se dívali na významnost odkazů z hlediska vyhledávačů, tady vidíme nejvýznamější linky z pohledu lidí a toho, z jakých odkazujících stránek k vám chodí. Vzhledem k tomu, že je zde zachycen počet návštěv vždy jen za určité období, nelze brát zde zachycený přehled jako kompletní, nicméně určitě pro komplexní analýzu odkazujících stránek svůj význam má.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *