Jak přidat počítadlo na web

Jednoduchý a rychlý návod na to, jak si přidat na web počítadlo, které bude zobrazovat a počítat, kolik návštěv už bylo na vaší stránce.


O tom, jak se zařídit, když chcete, abyste věděli, kolik lidí navštívilo váš web, jsme už psali. Jak však na to, když se tím výsledkem chcete pochlubit i ostatním?

Celý trik spočívá v tom, že si na konkrétní stránku (nebo na všechny stránky webu) vložíte počítadlo napsané zpravidla v JavaScriptu a to už pak za vás vykoná veškerou další práci ve sčítání návštěv. Jedno jsme pro vás připravili z webu freescripts.com, kde si ho můžete nechat také vygenerovat, a které na vašem webu pak zobrazí takovýto počet:Najdete ho na stránce http://www.freesitescripts.com/extras/ pod záložkou JavaScript Hit Counter. Jeho výhodou je, že se nemusíte nikam registrovat a máte ho prakticky hned vygenerovaný (stačí stisknout tlačítko Generate Code, a ten pak zkopírovat kam potřebujete). Není to ale nijak možné dál upravit a tak se vám možná hodí některé z komfortnějších řešení. Taková najdete třeba u  blueboard, kam je však potřeba se přihlásit nebo přenést přihlašovací údaje z Facebooku, můžete si pak ale počítadlo vyladit podle své potřeby, vzít to nejlepší možné písmo co je v nabídce a zkombinovat ho v barvách plné ladících se vzhledem vašeho webu.

Výhody a nevýhody

Výhodou je, že je to docela efektní, jak neustále přibývá počet lidí, co si už přečetli to, co jste na web vystavili. Nedá se ale na to spoléhat úplně na 100%, protože většinou se moc nerozlišuje 10 návštěv od jednoho člověka za jeden den od 10 lidí co přišli na web úplně nezávisle na sobě. Stejně tak je jako návštěva počítána třeba návštěva robotem vyhledávače, takže nemůžeme tato čísla brát úplně jako absolutní.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *