Jak dohledat sériová čísla

Pokud se chystáte přeinstalovat, nebo nainstalovat nový operační systém, dostanete se do bodu zálohování dat, jako jsou vaše fotky, videa, hudební stopy, dokumenty a instalátory různých programů. A právě u nich jsou potřeba registrační kódy a klíče.

Pokud nemáte v počítači 100% pořádek, kde máte na všechno speciální adresář a v adresáři každý soubor označený tím, čím obsahuje, není to zas až takový problém, protože vyhledávat už dneska Windows umí celkem spolehlivě, takže probádat jakoukoliv složku, když se chcete podívat, jaký poklad jste tam před rokem ve spěchu vložili, není problém. Dnes se budeme věnovat tématu, na které se často pro ostatní typy záloh zapomíná a přitom je to neméně důležitá věc.

Zatímco zálohy dat z programů asi znáte a pravděpodobně i provádíte, možná vás ještě nenapadlo schovat si i licenci. Přitom je to věc zásadní, bez které je vám drahý software  jako  Photoshop, operační systém Windows, nebo kancelářský balík Office na nic.

Jak dohledat registrační klíče

Pokud jste potřebné papíry s registračním klíčem vyhodili, nebo ztratili, pak je dobře že jste našli zrovna tento návod, protož my vás nenecháme plakat nad rozlitým mlékem, ale jako obvykle vám poradíme, jak to napravit. O registrech jsem se již bavili, radili jsme vám, jak odstranit ty nepotřebné, které vám jen zabírají místo, dnes vám ovšem doporučíme řešení v podobě programu, který tato čísla umí vyčíst právě z registru systému. Nebojte se, námi doporučované programy by neměly nic smazat nebo poškodit.

Program nese název Magical Jelly Bean Keyfinder.

Má dvě verze: placenou a verzi zdarma, která by vám měla stačit. (Hlavní rozdíl tkví v množství programů, u kterých vám bude klíč zjištěn u neplacené 300/u placené 2000.)

Ke stažení je zde: http://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

(Můžete zde vidět rovněž rozdíly mezi placenou verzí a tou zdarma). Program stáhnete v podobě .zip, který následně musíte rozbalit, útěchou vám může být fakt, že program pak už nevyžaduje žádnou instalaci a můžete začít pracovat. Všechno je velice jednoduché na ovládání.

Na závěr ještě zmíníme drobnost, kterou tato aplikace umí a kterou jen tak někde nenajdete: program umožňuje si všechny zjištěné klíče rovnou vytisknout nebo uložit do textového editoru.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *