Jak udělat obrázek aktuálně otevřených oken na ploše

Jak sejmout aktuální dění na ploše a v programech, jak si ho uložit jakoobrázek nebo z něj vyříznout jen část.

Někdy je docela praktickou věcí uložit si z nějakého důvodu to, co je právě otevřeno v oknech na ploše pro nějaké další použití. Ne každý program ovšem umožňuje uložit cokoliv co se v něm děje jako obrázek a proto nastává problém, jak to vyřešit.

Řešení se skrývá v podobě zapomenuté klávesy, která na dnešních klávesnicích zůstává jako relikt dávných počítačových dob, dnes již použitelné víceméně jen právě za jistým jediným účelem, který však nám pomůže vyřešit náš problém.

Prt Scr

Klávesa PrintScreen, posetá záhadně vypadajícími zkratkami Prt ScrSysRq jepřesně to, co hledáme a potřebujeme. Najdete ji mezi numerickou a textovou částí klávesnice, napravo vedle klávesy F12.

Co umí? Jejím stiskem se zkopíruje obsah aktuálního dění na ploše do schránky a dá se s ním dále manipulovat. Když tedy například v této chvíli PrintScreen zmáčknete, neděje se na první pohled nic, nenechte se však zmást, je to pouze tím, že teď je sejmutá obrazovka ve schránce a je jí z té schránky ještě potřeba dostat.

Jestli nechceme vymýšlet nic složitého a stačí nám elementární úpravy (oříznout z obrázku jen to okno co nás zajímá a podobně), stačí teď otevřít program Malování– to uděláme třeba tak, že např. přes nabídku Start vyhledat “malování” a spustíme první výsledek hledání. Můžeme ale použít i jakýkoliv jiný grafický editor nebo program na úpravu fotografií.

Teď už jen stačí vložit uloženou plochu ze schránky současným stisknutím kláves Ctrl a V, a uložit obrázek nebo si ho přizpůsobit vašim potřebám.

Rate this post

1 komentář k Jak udělat obrázek aktuálně otevřených oken na ploše

  1. prominte kde (pod jakým nazvem ho najdu) ten snímek
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *