Jak změnit spouštěcí a vypínací obrázek ve Windows

Jaký nástroj využít, když chcete vyměnit logo Windows za jiný obrázek, který se zobrazuje při startu a vypnutí počítače.

Tento tip je spíše pro opravdu náročné uživatele, vytříbené designéry a nezdolné puntičkáře, jelikož kdo jiný by si chtěl stahovat program, díky kterému bude moci pět sekund sledovat jiný obrázek při startování (bootování) Windows? No posuďte sami… Ovšem na druhou stranu, chápeme to nadšení, kdy si člověk vytáhne notebook a všechny v okolí ohromí tím, že se mu při zapnutí počítače neukáže logo Microsoftu, ale jeho vlastní obrázek. Právě proto jsme pro vás připravili tento návod. Poradíme vám, jak snadno a bez problémů můžete změnit úvodní boot Windows obrazovku, kterou vidíte bezprostředně po zapnutí před přihlášením.

Skin pro váš boot

Program vyhledáte a stáhnete na internetu pod lehko zapamatovatelným názvem BootSkin.  Program je, jak už z názvu vyplývá, v anglickém jazyce, ale jelikož má pouze jednu primární a jednoduchou funkci, skutečně nebude těžké se s ním naučit pracovat i bez hlubších znalostí. (Mimochodem, pokud byste s ním potíže měli, tak se můžete podívat do článku o výuce angličtiny přes internet, kde najdete info jak jednoduše a bezplatně vaše jazykové znalosti zlepšit).

Program je zdarma a dá se použít pro Windows 2000 až Windows XP, pokud máte Win Vista, stáhněte si speciální verzi určenou pro ně. Co se Sedmiček týká, tak máte bohužel prozatím smůlu.

Program je rozdělen na tři záložky:  první slouží k výběru obrázku či fotky, která se bude zobrazovat na začátku místo Windows loga, druhá položka se vám zpřístupní až po zakoupení tzv. profi verze a slouží k tvorbě vlastních pozadí. Poslední, třetí záložka, vám podá informace o programu samotném.

Vůbec se nemusíte bát toho, že by vám program  systém nějak poškodil, ostatně vždycky můžete provedené změny vrátit pomocí nástroje obnovení Windows.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.