Windows Vista SP2

Dobrý den, prosím viděl jsem někde SP1 a SP2 pro Vistu – mám instalovat každý zvlášť nebo postupně a je znát nějaké zlepšení po nainstalování? Díky


Windows VistaService Pack 2 (SP2) je novějším balíčkem záplat a dílčích zlepšení systému, který v sobě už má obsažené všechny, které jsou v SP1. Stačí proto pouze nainstalovat novější Service Pack s pořadovým číslem 2 a o starší, Service Pack 1 se nemusíte starat, v současnosti je už jeho instalace zbytečnou.

Novinky v SP2

  • Bluetooth 2.1
  • vypalování Blue-Ray disků přímo z Windows
  • novější verze Windows Media Center
  • zjednodušení konfigurace Wifi
  • + záplaty z SP1: rychlejší vyhledávání souborů v systému, optimalizace funkcí jako ReadyBoost a další

Instalace

Nejprve se přesvědčte přes Počítač > Vlastnosti, jestli už nemáte SP2 nainstalovaný. Pokud ne, je můžete k doinstalování použít buď Windows Update nebo ho stáhnout a nainstalovat manuálně.

Instalace přes Windows Update

Zvolte Start > Všechny programy > Windows Update. V levém sloupci najdete tlačítko Zobrazit dostupné aktualizace. V seznamu dostupných aktualizací pak vyberte Aktualizace Service Pack systému Microsoft‌ Windows (KB948465) a potrďte instalaci.

Pokud tato možnost v seznamu dostupných aktualizací není, nainstalujte nejprve ostatní možné aktualizace a pak zopakujte kroky popsané výše.

Ruční stažení a instalace

Pokud se vám nedaří nainstalovat SP2 pomocí Windows Update, je možné SP2 klasicky stáhnout a nainstalovat jako každý jiný program. Verzi pro 32 bitový systém (většina používaných Vist) stáhněte zde, 64 bitovou verzi zde. Stažený soubor otevřete a dále postupujte podle pokynů.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *