Zrychlení Windows

Tipy a triky pro zrychlení Windows. Jak zrychlit startování, běh programů a další tipy pro pohodlnější používání Windows.

Zrychlení startování

Zrychlit bootování a optimalizovat běh procesů při spuštění Windows vám pomůže utilita přímo od Microsoftu. S programem BootVis můžete zrychlit spouštění systému při správné optimalizaci i o desítky sekund, stejně tak i probouzení z hibernace nebo úsporného režimu. BootVis je ke stažení zdarma například zde.

Optimalizace systému

Určitě to znáte. Po čerstvé instalaci je Windows svižný, radost s ním pracovat. Pak ale tady nainstalujete jeden program, tam další odinstalujete a všechno po sobě nechává nějakou stopu, balastu přibývá a systém se stává stále pomalejším. Je proto potřeba mazat dočasné soubory a nepoužívané záznamy v registrech, nejlepší výsledky poskytují profesionální aplikace (viz www.vycistit.cz), ale úspěšně se dají použít i freewarové programy, jako zejména CCleaner nebo CM DiskCleaner.

Tipy pro Windows Vista

Ve Windows Vista dále doporučujeme pro maximalizaci výkonu udělat tyto kroky:

 • vypněte postranní lištu s gadgets
 • vypněte Aero
 • pomocí Windows Defenderu vypněte nepotřebné programy po spuštění
 • použijte váš USB disk ke zvětšení virtuální RAM pomocí ReadyBoost
 • vypněte řízení uživatelských účtů (UAC)
Rate this post

3 komentářů k Zrychlení Windows

 1. Dobrý den, docela dobrý na vyčištění registru windows je program Wise Registry Cleaner 4 domovská stránka http://www.wisecleaner.com/ , velice se mi líbí jak umí nalézt v registru prázdné záznamy (záznam, který nemá žádný obsah)

  s pozdravem

 2. Docela dobrý program na údržbu windows a jeho zrychlení je program TuneUp Utilities, ale musí se zaplatit kolem 1000,- korun, stáhnutí trial verze je možné zde http://www.tune-up.com/download/ , jeho velikou předností je údržba a redukce velikosti registru windows, při prvním spuštění mi z původní velikosti registru 53MB udělal 48MB, řeknete si jenom 5MB, ale myslím, že pokud windows prohrabávají registr který je menší, tak musí běžet rychleji.
  V tuneUp je také moc podařený editor registru – je přehlednější než klasický regedit, v příštím článku nastíním jak se můžete krásně zbavit programu, který hlásí, že nejde odinstalovat.

  s pozdravem TAVLiSa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *