Recenze a zkušenosti: Aufelin Pure

Recenze a zkušenosti: Aufelin Pure

Obezita patří mezi závažné civilizační choroby. Jaké má důsledky a co můžeme pro sebe udělat, abychom si udrželi zdravou hmotnost?

Co je obezita

Obezita je definována jako stav, kdy se energetické rezervy dostanou do té fáze, v níž už poškozují naše zdraví. Máme tedy nadměrné množství tukové tkáně, pokud budeme hovořit u obezitě u člověka. Tento stav však může postihnout i jiné savce a poměrně běžným jevem je například u domácích zvířat.

Podle dostupných informací trpí obezitou v současné době v ČR již asi 30 % populace. Lze ji klasifikovat jako nemoc. Pokud se nám z kontroly poněkud vymklo vánoční hodování, ještě to samozřejmě neznamená, že jsme obézní.

Nadváha se obezitě nerovná, takto můžeme vyhodnotit stav pacienta teprve tehdy, jestliže jeho BMI převyšuje 25 až 30.

Co je příčinou jejího vzniku

Hlavní příčinou obezity je nerovnováha příjmu a výdeje energie. Celý mechanismus je nicméně znatelně složitější. Svou roli sehrává jak prostředí, tak i geneticky podmíněné dispozice.

Jedná se o nemoc, jak již bylo řečeno. Z toho vyplývá, že jako k takové by k tomuto stavu mělo být i přistupováno. V první řadě se volí konzervativní způsoby léčby. Tam, kde již tyto postupy selhávají, je nutné chirurgické řešení.

Co může obezita způsobit

Obezita má dopady na pacientův zdravotní stav po fyzické i psychické stránce. Mezi fyzické dopady patří bolesti kloubů, cévní onemocnění, diabetes mellitus 2. typu a celá řada dalších závažných chorob.

Stejně tak má obezita negativní vliv na pacienta ve smyslu psychiky, a tím i na jeho sociální život. Ohrožuje tak v konečném důsledku jeho pracovní i soukromé vztahy, a to jak v rodině nebo v partnerství.

Jak se obezity zbavit

Zásadním problémem obezity je to, že je poměrně jednoduché ji získat, avšak nesrovnatelně náročnější se jí zbavit.

Klíčové samozřejmě je dostat do rovnováhy právě citovaný příjem a výdej energie. Toho se dá docílit různými způsoby, pomoci nám mohou taktéž přírodní spalovače tuku. Co si pod tím představit a jak vlastně fungují?

Přírodní spalovače tuku

V přírodě existují potraviny, které nám pomohou tuky spálit. Rozhodně tak neplatí, že při hubnutí musí člověk nutně trpět, protože si zkrátka nepochutná. Navíc vám samozřejmě nemohou nijak uškodit, protože nemají žádné vedlejší účinky.

Podobný efekt mohou mít například citrusy či zelený čaj a celá řada dalších potravin. Spalovače fungují na dvou odlišných principech: Mohou zrychlit metabolismus, případně zvýšit tělesnou teplotu. Toho si povšimli i výrobci doplňků stravy, kteří tak na trh dodávají přípravky s přírodními extrakty, které dokáží naši cestu za zdravou hmotností podpořit.

Aufelin Pure

Na podobném principu je založeno také užívání gelových kapslí Aufelin Pure. Jejich složení je čistě přírodní a využívá přirozenou schopnost spalovačů tuku. Zároveň tablety napomáhají k usnadnění hubnutí tím, že potlačují chuť k jídlu.

Aufelin Pure obsahuje:

 • čínský čaj
 • eleuterokok ostnitý
 • bakopa drobnolistá
 • pupečník obecný
 • ženšen indický
 • rozchodnice růžová
 • ginkgo biloba

Díky přírodnímu složení současně tento doplněk nevykazuje žádné vedlejší účinky a neexistují kontraindikace pro jeho užívání. Vhodný je pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Jak se přípravek užívá

Nutné je pravidelné užívání, a to v množství 2x denně po 1 tobolce. Vždy je potřeba zapít ji větším množstvím vody. To je důležité, k tomu, abychom organismus nedehydratovali, což bývá v některých případech způsob, jak docílit „zhubnutí“. Pouze tělo odvodnit však rozhodně nepředstavuje trvalý způsob, jak se zbavit nadbytečných kilogramů.

Výhody produktu:

 • bezpečné užívání
 • přírodní složení
 • bez kontraindikací
 • vhodné pro široké spektrum hubnoucích

Nevýhody:

 • vyšší pořizovací cena
 • jde pouze o doplněk, který neúčinkuje bez změny životního stylu

Zvětšit obrázek

Názory uživatelů

Nadváha a obezita patří v současné společnosti mezi často skloňovaná témata. Řada lidí se tak pídí po možnosti, jak zhubnout. Názory na Aufelin Pure si můžete ověřit sami, zpětná vazba na produkt je vesměs příznivá.

Konkurenční produkty

Trh s potravinovými doplňky na hubnutí je přirozeně mnohem rozsáhlejší a Aufelin Pure tak má celou řadu konkurentů. Pojďme si představit další podobné produkty.

Advance Garsin 60 kapslí

Kapsle obsahují celkem 8 aktivních látek přírodního původu. Základní složkou přípravku je garcinia cambogia. Jak výrobce uvádí, primárním účinkem takto navrženého přípravku má být odvodnění a efekt na potlačení chuti k jídlu.

Potlačení chuti k jídlu někteří uživatelé přípravku skutečně potvrzují. Odvodňování jakožto recept na hubnutí je však značně diskutabilní. Odborníci uvádějí, že silné zadržování vody může být sekundárním jevem závažnějších onemocnění. Máte-li tak pocit, že opravdu nadměrně vodu zadržujete, svěřte se do rukou lékaře, který bude hledat primární příčinu.

Naturprodukt Forfemina Slim na odvodnění těla a při hubnutí 60 kapslí

Ve složení najdeme výtažek z hořkého pomeranče, dále výtažek z kopřiv, tyto složky doplňuje jablečný prášek, zinek, extrakt z černého pepře a chrom. Složení je tedy samozřejmě absolutně přírodní. Preparát je určen na prvním místě ženám.

Produkt v sobě opět primárně spojuje hubnutí a zároveň odvodnění, jak to i výslovně výrobce uvádí. Jak ale padlo výše, hubnout prostřednictvím odvodňování organismu je poměrně problematické. Vzhledem k tomu, že se jedná o doplněk stravy, nevykazuje žádné vedlejší účinky a jeho užíváním si samozřejmě neublížíme. Přesto je nezbytné hledat zejména příčinu otoků. Zanedbáním těchto symptomů bychom si už zdravotní obtíže způsobit mohli.

Ani tento doplněk stravy proto bezvýhradně doporučit jednoznačně nelze. Přinejmenším diskutabilní je uváděný účel užití k detoxikaci organismu. Lékaři konstatují, že přirozená detoxikační schopnost je lidskému tělu vlastní a u jiných metod není jasné, jaké škodlivé látky napomáhají z těla odstranit.

Unilakt se skořicí s řasou chlorella 300 g

Obsahuje jablečnou vlákninu sušené odtučněné mléko, cukr, oxidovaný bramborový škrob jakožto zahušťovadlo, dále sušenou zelenou řasu chlorellu, skořici, kyselinu askorbovou, stearan hořečnatý a probiotickou kulturu Enterococcus faecium.

Složení je zcela bezpečné, přípravek mohou užívat i těhotné a kojící ženy, užívání je povoleno dlouhodobě. Efekt hubnutí spočívá v první řadě v navození pocitu nasycení díky vláknině. Ke spalování tuků zde zejména přispívá skořice.

Nejedná se nicméně pouze o doplněk, který by měl za účel výhradně spalovat tuky. Spíše má celkově upravovat trávení, vzhledem k obsahu probiotické kultury. Což uživatelé v recenzích potvrzují s tím, že jim doplněk pomohl proti nadýmání. Redukce hmotnosti pak nastupuje spíše sekundárně s celkovým vlivem na zažívání.

Značnou nevýhodou je nutnost užívat větší množství tablet. Stejně tak skořicová příchuť je pro některé spotřebitele nepřijatelná. Nepříjemným vedlejším účinkem může být také nepříjemné barvení zubů.

Závěrečné shrnutí

Díky jedinečnému spojení několika účinných složek představuje Aufelin Pure jedinečný produkt. Zároveň se velmi snadno užívá a vyznačuje se neutrální chutí. Pokud vás zaujal, objednat si jej můžete pohodlně prostřednictvím internetu z oficiálních stránek.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *