Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. stejná závada a nevím si s tím rady

  2. Error b200 je u těhle tiskáren od Canonu způsoben většinou tím, že není používána originální kazeta, ale je použita jako tisková hlava nějaká levnější, ovšem neznačková náhrada.

    Ve chvíli kdy se to zobrazí, odpoj natvrdo tiskárnu z elektrické sítě > Pak odpoj i všechny kabely, kterými je tiskárna připojena k počítači > Jak bude tiskárna vypnutá, drž po 1 minutu tlačítko na vypnutí, pak ho pusť > Nech tiskárnu v klidu tak na hodinu

    Pak podrž tlačítko Start/Stop (nebo prostě tlačítko pro zapnutí, pokud tam není tohle tlačítko), zapoj zpátky tiskárnu, připoj všechny kabely do sítě i do počítače a pak tiskárnu zapni, pokud se nezapla sama.

    Pokud to i po provedení téhle operace bude pořád hlásit chybu B200, znamená to, že tisková hlava se přehřála a zkratovala. To se může stát, když došel inkoust a přesto se pokračovalo v tisku, což může způsobit trvalé poškození trysek, a nebo je zvýšené napětí na tiskové hlavě, protože je nějaká chyba v logických obvodech a nebo tisková hlava není originální od Canonu, ale od nějakého “šedého” čínského výrobce – nezávisle na tom, čím to je, bude potřeba tu tiskovou hlavu vyměnit.

    Bohužel takováto oprava může být dražší než koupě nové tiskárny, takže pokud tiskárna už není v záruce, může to být docela problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *