Invalidní důchod

Dobrý den, chtěla bych prosím poradit s jednou záležitostí, která mě už delší dobu docela trápí. Když mi bylo 21 let, postihla mě těžká cévní mozková příhoda ( dnes je mi 29 let), která mi způsobila přetížené napětí v celé levé straně těla. Když mi bylo 26 let, zažádala jsem si o invalidní důchod, ale vzhledem k tomu, že jsem právě ukončovala vysokou školu, neměla jsem za sebou odpracované žádné roky na HPP. Měla jsem denní studium a tím pádem jsem mohla pracovat jen večer a to pouze brigádně. To co mě trápí je to, že můj ID se skládá pouze z jedné složky a to té základní, můj stav se rok co rok zhoršuje a mě byl přidělen druhý st. invalidity kde dostávám od státu 3500 Kč. Momentálně už nějaký rok pracuji na HPP a můj dotaz zní, je nějaká možnost, že mi bude chodit celá výše invalidního důchodu ? (i ta druhá složka , která se skládá z odpracovaných let na HPP?)

1 komentář k Invalidní důchod

 1. Dobrý den,
  jsem 4 roky po těžké mozkové příhodě. ¨Byla mi uznána invalidita III. stupně. Můj inv. důchod je podstatně vyšší než ten Váš.
  Záleží na stupni postižení – já jsem např. ochrnutá na celou levou polovinu těla. Také pracuji na HPP , v práci jsem ale na vozíčku,
  jsem učitelka hudby – 50% úvazku.
  Směrodatné je vyjádření posudkového lékaře. Vůbec jsem nevěděla o 2 složkách, o kterých píšete.
  Asi jsem Vám neporadila, ale pokud máte ještě nějaký dotaz, klidně mi napište . Můj mail – sniehottova.jana@seznam.cz.
  Jana Sniehottová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *