Jak citovat dokumentární seriál a jeho jednotlivé díly v závěrečné práci

Vážení a milí,

obracím se na Vás s velikou prosbou o správnou citaci (dle citační normy ČSN ISO 690:2011) dokumentárního seriálu (jeho jednotlivých dílů) vysílaného Českou televizí a dostupného v archivu Čt a na You Tube.

Konkrétně jde o dokument Viliama Poltikoviče, 2013, Brána smrti , dostupné z: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10396652416-brana-smrti/dily/

Našla jsem přímý odkaz na citaci pro Televizní, rozhlasové vysílání – programy v rámci seriálů, kde se uvádí správný zápis takto: 

Dominantní tvůrce. Název pořadu. Číslo dílu. Název dílu [typ nosiče / média]. Další tvůrci. Země produkce*, vydavatel (tj. rádio nebo televize, která pořad natočila) a rok vzniku**. Televizní nebo rozhlasová stanice, datum vysílání, čas.

Mám dva specifické dotazy:

  1. Jak citovat v textu v případě, že použiji informace z více dílů (poznámky pod čarou nejsou povoleny). Příklad: Z první epizody seriálu chci použít vyjádření Dr. Strunecké. Jaký bude správný zápis v textu? … Strunecká (Brána smrti, 1. díl, 2013) se domnívá, …. Anebo Strunecká (in Poltikovič, Brána smrti, 1.díl, 2013) se domnívá, … Pokud budu Viliama Poltikoviče vnímat jako dominantního tvůrce.
  2. Jakou formou uvedu tento dokumentární seriál v seznamu zdrojů na konci práce? Pro odkazování na jednotlivé díly bude nutné uvést konkrétní odkazy (dostupné z:) pro snadnou dohledatelnost. Znamená to zřejmě, že uvedu všechny díly, ze kterých informace čerpám jednotlivě.

Velice děkuji za možnost dotazu a byla bych vděčná za odpověď.

Přeji krásné Vánoce ve zdraví a radosti.

S úctou

Markéta Karasová

info@bodyface.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *