Může se stát, že peníze doručované poštovní dobírkovou poukázkou “C” nedojdou a tyto peníze si nechá Česká Pošta? 

Může se stát, že peníze doručované poštovní dobírkovou poukázkou “C” nedojdou a tyto peníze si nechá Česká Pošta?

Uvedu příklad: Paní poslala na dobírku balíček se zbožím a použila přitom poštovní dobírkovou poukázku “C”, protože chtěla dostat peníze tzv. na ruku. Příjemce  zboží řádně zaplatil doručovateli při převzetí.  Doručovatel ČP pak se snažil doručit složenku “C” zpět paní, která zboží posílala a službu dobírky si řádně zaplatila, nezastihl ji však doma a tak ji nechal oznámení o uložené zásilce na poště k vyzvednutí s úložní dobou x dní. Paní ale úložní dobu prošvihla a poštovní dobírkovou poukázku už nedostala, neboť už na poště uložena  nebyla, prostě uložená zásilka po úložní době někam zmizela, neví se kam. Teď nemá ani složenku  “C” ani peníze. A protože je to už víc jak půl roku, tak ani pán, který její zboží přijal a řádně při převzetí zaplatil, už také nemá doklad o tomto zaplacení.

Jaké jsou šance té paní dostat z České Pošty dané peníze z dobírky za svoje zboží, které ČP vyinkasovala od Příjemce zboží, a které skončily někde na ČP a nikdo neví kde??

1 komentář k Může se stát, že peníze doručované poštovní dobírkovou poukázkou “C” nedojdou a tyto peníze si nechá Česká Pošta? 

  1. Může se stát cokoliv, pokud máš podezření, že došlo k chybě na straně pošty, tak nejjednodušší je vzít poukázku co byla použita k platbě a požádat o reklamaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *