Jak si na stránky umístit video

Návod, jak si na stránky přidat video z youtube, stream.cz nebo jiného serveru.

Chcete si také na svůj web přidat některé ze svých oblíbených videjí a stále se vám to nedaří? Tento návod vás navede a poznáte, že se skutečně nejedná o nijak složitý postup. Jak tedy na to?

 1. Nejprve se přepněte do režimu, kdy můžete psát přímo HTML. Z režimu wysiwig (kdy můžete různě písmo a obrázky měnit přes tlačítka podobně jako ve Wordu) se tedy přepněte do rozhraní, kdy vidíte holý kód stránky.
 2. Navštivte některý z webů, kde jsou videa, třeba youtube nebo stream.
 3. U každého videa na těchto serverech je uveden navíc kód, který právě umožňuje toto vložení. Na YouTubu je najdte v rámečku s označením Vložit. Na Streamu najdete kód po rozklepnutí tlačítka Více a zde pod označením Kód na web.
 4. Klepněte dovnitř rámečku s kódem myší a zkopírujte si ho do schránky (nejlépe přes klávesovou zkratku Ctrl+C)
 5. Vraťte se do režimu editace stránky na vašem webu a na místo, kam chcete videonahrávku vložit umístěte kurzor myši a vložte kód ze schránky (Ctrl+V)
 6. Zkontrolujte, že se kód vložit správně: měl by začítat <object ….(pak následuje kód s videem) a končit </object>
 7. Ukončete editaci stránky, uložte ji a vystavte. Video by mělo být na vaší stránce a mělo by jít každému, kdo se na vaše stránky podívá bez problémů přehrát.

V některých blogovacích a publikačních systémech, ve kterých se dá vytvořit vlastní webový obsah, jsou dokonce i tyto funkce vyřešeny a nemusíte přímo editovat html. Zpravidla je potřeba najít funkci pro vložení multimediálního obsahu a pak zkopírat pouze adresu videa (tzn. třeba www.youtube.com/kódvidea) a není potřeba editaci způsobem uvedeným výše provádět. Popsaný postup v sedmi bodech by měl nicméně fungovat všude tam, kde můžete kód webu přímo editovat.

A na závěr jedna ukázka videa, které jsme vložili právě uvedeným způsobem (Queen – Heaven For Everyone)..

Rate this post

4 komentářů k Jak si na stránky umístit video

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Dobrý den, chtěla jsem se přeptat, jak je to u svého vytvořeného playlistu na youtube.com, který chci vložit na facebook. Vždy se mi nahraje jen první video z celého playlistu, nikoliv vícero videí. Playlist se skládá z videí druhých ne moje nahraná videa, tj. klasické klipy. Děkuji moc za radu.

 4. Je potřeba jít do správce videí – http://www.youtube.com/my_videos a zde vytvořit playlist. Pak kliknout do sekce Seznamy videí a tam najít ten playlist, klikni na Přehrát vše. Jak se to začne přehrávat, tak to hned stopni a jdi do sekce Sdílet. Tam by mělo být napsaný: Sdílet se seznamem videí – a buď od aktuálního videa nebo od začátku seznamu videí se to dá nastavit. Pak stačí zkopírovat vygenerovaný html kód a vložit ho do stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *