Jak poslat email v určitý čas

Jak načasovat poslání emailu na konkrétní datum, hodinu a minutu. Popis, jak k tomu využít Gmail, Outlook nebo speciální web.

Znáte to – některé emaily prostě je dobré poslat o něco později, než jsou ve skutečnosti napsány. Prostě občas máte volnou chvíli dřív, než by bylo vhodné, aby si adresát poštu už přečetl – zvláště tehdy, když se jedná například o pravidlné reporty, věci u kterých chcete opticky zvětšit složitost zpracovávání… Možností využití je samozřejmě celá řada a můžete si s tím skutečně pohrát. Už nebudete muset nechávat rozepsané koncepty a pak je posílat, přinášíme přehled několika možností, jak jednoduše načasovat odeslání emailu.

Microsoft Outlook

Načasovat emaily umí i starý dobrý Outlook, určitou nevýhodou samozřejmě je to, že musíte mít počítač a v něm puštěný Outlook v dotyčnou chvíli, kdy se má pošta odeslat, puštěný – ale dá se s tím žít, a hlavně nemusíte nic dalšího instalovat nebo se někam registrovat. Funkce se zde jmenuje zpožděné odeslání.

Jak tedy na to?

 1. V hlavním okně Outlooku v menu Nástroje přejděte na volbu Pravidla a oznámení.
 2. Zde přejděte na záložku Pravidla e-mailu a vytvořte Nové pravidlo.
 3. Vyberte šablonu a dejte volbu Vytvořit zcela nové pravidlo. Zatrhněte položku Kontrolovat zprávy po odeslání.
 4. Zvolte, aby se toto pravidlo používalo u všech odeslaných zpráv.
 5. U  Krok 1 v rámci volby Vyberte akce zaškrtněte políčko, že chcete zdržet doručení o určitý počet minut.
 6. Dále pak v rámci  položky Krok 2 klikněte na podtrženou volbu Upravte popis pravidla a dále pak na počet.
 7. Zadejte hodnotu od jedné do 120 vše potvrďte přes OK.
 8. Klepněte na tlačítko Dokončit a ještě jednou pak na OK.

Pokud používáte Exchange, pak můžete také využít této možnosti: Při psaní zprávy na záložce Možnosti jděte na volbu Další možnosti a zde najdete tlačítko Odložit doručení.

Pozdější odeslání přes Gmail

Pokud posíláte zprávy přes email od Googlu a zároveň používáte Firefox nebo Chrome, pak můžete využít rozšíření do těchto prohlížečů Boomerang. Funguje tak, že při odesílání zprávy přes Gmail se vám v menu objeví nové tlačíko Send later, pod kterým se skrývá volba pro pozdější poslání za určitý časový interval. Velmi jednoduché a funkční, nainstalovat si tento plugin do vašeho prohlížeče můžete odtud.

Online služba pro časování odeslání

Pokud nepoužíváte ani Outlook, ani Gmail, ale třeba email od Seznamu, a přesto byste chtěli emaily se zpožděním nebo v určený čas posílat, pak je pro vás tím pravým řešením online aplikace LetterMeLater.

Jak postupovat zde?

 1. Nejprve se zaregistrujte na adrese www.lettermelater.com/create_account.php – jako časové pásmo vyberte CET (=středoevropský čas; když vyberete jiný, budou se posílat emaily podle času v jiném časovém pásmu, na to pozor)
 2. Počkejte, než dorazí do vaší schránky email ověřující vaši emailovou adresu a v ní pak klikněte na odkaz – ten vás přesměruje na LetterMeLater.
 3. Vpravo nahoře klikněte na položku Compose.
 4. Napište zprávu. Do formuláře To vyplňte email adresáta, do rámečku Subject předmět emailu, dolu pak vlastní tělo zprávy.
 5. Nyní můžete nastavit, kdy se má email odeslat – k tomu slouží volba When to Send. Klikněte na obrázek malého kalendáře a zde vyberte den a nastavte hodinu – pozor, čas odeslání se vyplňuje nikoliv ve 24hodinovém formátu, ale ve 12 hodinovém a volíte mezi AM (dopoledne) a PM (odpoledne)
 6. Pod rámečkem na psaní textu najdete tlačítko Schedule to be sent, kterým vytvořenou zprávu pošlete (resp. nastavíte její odeslání v daný den, hodinu a minutu)
Možnosti klepněte ve skupině Další možnosti na tlačítko Odložit doručení.
Rate this post

6 komentářů k Jak poslat email v určitý čas

 1. Chtěl jsem se zeptat jestli existuje taky nějaký Kliker který klikne na věc kterou potřebujete odkliknout v určitý čas.

 2. Dobrý den,
  protože se mi celá ta procedura zdála hodně dlouhá a pro mladé lidi (třeba 10-20) až nepoužitelná, a protože programuji, vytvořila jsem něco podobného: http://www.poslipozdeji.cz
  Je to o mnoho lehčí a rychlejší.
  B.

 3. Nejde poslat, ani přijat E- maily – čím to obnovím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.