Jak se stát blogerem

Nahlédněme společně do tmavých slepých uliček života blogerů. To hezké necháme někde opodál a zaměříme se jen a pouze na věci negativní a pro někoho možná až hrůzu nahánějící.

Z psaní blogů se stal dnes bezmála fenomén, píšou lidé, kteří v životě něco dokázali, píšou lidé, kteří se s širokou veřejností chtějí podělit o své vědomosti, postřehy, názory a zkušenosti, píšou i lidé, kteří na tom chtějí vydělat a bohužel se najdou i tací psavci, kteří neumí vlastně ani psát. Tito lidé si od psaní blogů slibují různé věci, v podstatě podobné a všední věci, které hledáme i mi ostatní, ale třeba jinou formou. Podtrženo sečteno si psaní blogů pak většina populace hrozně idealizuje, jistě přináší to hodně dobrého, ale nese to s sebou i negativa. Některé z nich si dnes popíšeme.

  • Získat vašemu blogu nějakou popularitu a čtenáře není vůbec jednoduché, obzvláště pak v hektické době a společnosti, o které se traduje, že si mnohem raději pustí televizní seriál, než aby si přečetla kvalitní článek. Takže je dost možné, že budete psát, jak se říká do šuplíku, respektive pro nikoho.
  • Pokud se vám už podaří získat dejme tomu i rekordní návštěvnost, připravte se na odpovídající lidskou reakci. Pokud čekáte uznání a to, že vám to lidé budou přát, jste naivní, jistě i tací se najdou, bohužel závist je mnohem častější. Tento lidský pud pak vede ke konfliktům, urážkám a dalšímu počínání, které pak může vyústit až k válce blogů, či kyberšikaně.
  • Při psaní dává autor do článku kus sebe, je dost možné, že to budou právě vaše názory, se kterými leckdo souhlasit nemusí a proti kterým se postaví a které bude zesměšňovat.
  • Psaní blogu vyžaduje mnoho času, stálou inspiraci a opravdu lásku ke psaní, jinak se ze psaní stane stereotypní proces, který vás po nějakém čase přestane bavit a podle toho bude také vaše tvorba vypadat.
  • Psaním blogu většina blogerů ztratí po nějakém čase své soukromí, společnost je bude znát a poznávat, jste připraveni na to, že vás potká na ulici neznámý člověk a bude vědět, co jste si v pátek dal/a k večeři, jakou značku oblečení máte rád/a a nebo jakou politickou stranu volíte?

Jaký použít software

Pokud chcete udělat menší web doporučujeme webnode. Hodně blogerů používá blogspot.com a hostingu od Google, velmi populární je také platforma WordPress.

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Jak se stát blogerem

  1. Prosím moc aby všichni podpořili můj blog a zdíleli ho! http://montyjorksir.blog.cz/ tento blog je hlavně o Montym pejskovi kterýho budu mít a budu moc ráda když budete aspon jednou za týden zkoukávat muj blog a psát komentáře děkuju moc:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.