Jak převést VOR na VOB a AVI

Jak převést soubor z formátu VOR na VOB a z něj na AVI.

Se souborem .VOR se nejčastěji potkáte tehdy, pokud nahráváte na digitální kameru. Používá ji ve svých videokamerách například SONY k nahrávání na mini DVD disky. Problémem však je, že se s ním po připojení nedá bez speciálních programů dále pracovat, nedá se ani přehrát v běžném přehrávači. Jak tedy na to, a jak tento záhadný soubor převést do nějakého rozumného formátu, který se dá přehrát ve VLC, Media Playeru nebo BSPlayeru?

Z VOR do VOB

Postup je zcela jednoduchý, jednodušší, než byste čekali: stačí na jméno souboru klepnout, stisknout klávesu F2 a přepsat jeho jméno z „jménovideosouboru.vor“ na: „jménosouboru.vob“. A to je celé! Teď už jen potvrďte, že souhlasíte se změnou jména souboru a hned se ikonka změní na ikonu známého mediálního souboru, a když na něj poklepete, měl by se bez problémů spustit ve vašem výchozím přehrávači. V případě, že toto nefunguje, zkuste ještě doinstalovat některou sadu kodeků, třeba K-Lite Codec Pack a pak ho spusťe znovu.

Převod z VOB do AVI

Nicméně, stále ještě nemáme vyhráno. S VOB se už pracovat dá, ale stále se nedá s nim pracovat ve většině střihacích programů a i vypalování na DVD je poměrně problematické. Teď se tedy podíváme na to, jak ho dále upravit a jak si ho převedeme do AVI.

K převodu použijeme prográmek, který je zdarma ke stažení na adrese www.convertvobtoavi.com/download.html – umí jedinou věc, ale zato přesně tu, kterou potřebujeme. Program stačí bez větších komplikací stáhnout a nainstalovat, pak ho spustíme a otevřeme soubor VOB. Volby můžete nechat zaškrtnuté tak, jak jsou, nebo je přizpůsobit vašim preferencím, a pak už jen kliknout na tlačítko Convert a vybrat, kam se má export souboru na AVI (případně mp4, wmv, atd.) uložit. Teď už jen je potřeba si chvíli počkat – v závislosti na velikosti videosouboru a rychlosti počítače může převod trvat několik minut až desítek minut.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *