Co dělat na internetu, když se nudím?

Ve chvíli, kdy člověk nemá co dělat, prokrastinuje a nějak se prostě chce zabavit, je internet ideální pomůckou. Co se tedy dá dělat, nebo co lidé na síti vlastně dělají ve chvíli, když se nudí?

Čtěte si zprávy

Taková klasika, dá se to praktikovat už od rána, zjistíte, co se přes noc stalo nového. Začněte třeba na Seznamu, odkud se prokliknete na Novinky, pak ať máte servis kompletnější si můžete ještě zajít na iDnes, projet si Aktuálně, a nebo sledovat úplně všechno dohromady přes Google News.

Faktor zábavnosti: 70%

Kam zajít: Novinky.cz, Aktuálně.cz, iDnes.cz, Google News

Kontrolujte si poštu

Jedna z dalších oblíbených činností, když se vám nic produktivnějšího nechce dělat. Střídavě pořád dokola kontrolujte všechny emailové schránky, pokud možno opakovaně a v co nejkratších intervalech. Podstatně méně zábavné pak ale v řadě případů je vymýšlet odpověď na email, který přišel.

Faktor zábavnosti: 60%

Kam zajít: Seznam.cz, Centrum.cz, Atlas.cz, Gmail.com, Hotmail.com

Sledujte, co dělají ostatní

Když už víte ze zpráv, co dělají politici a emaily už žádné nechodí, je na čase podívat se, co dělají vaši známí. Překvapivě, velmi často narazíte na to, že dělají to samé, co vy: dívají se, co dělají ostatní. Ideálním místem pro zjišťování tohoto druhu informací je Facebook, pokročilejší pak můžou zabrouzdat i na Twitter.

Faktor zábavnosti: 10%-100%

Kam zajít: Facebook.com, Twitter.com

Pište si a řešte věci

Od sledování toho, co kdo dělá, je už jen krůček k tomu, přímo se ho zeptat. Od toho tu máme opět Facebook a jeho chat, a nebo staré dobré ICQ, samozřejmě občas se stane, že momentálně nikdo vhodný ke psaní není online, takže to je takové riziko, se kterým se musí počítat.

Faktor zábavnosti: 50%-90%

Kam zajít: Facebook.com, ICQ.com

Koukejte na videa

Ve chvílích těžší pasivity a otrávenosti nezbývá než si sednout před obrazovku a prostě koukat. Dokud ještě zvládáte i proklikávat myší, můžete použít servery jako tzv. Jůtůbko nebo Stream, ve chvíli kdy už i to je problém, nezbývá než si stáhnout nějaký film nebo pustit Českou televizi, která online vysílá.

Faktor zábavnosti: 20%-80%

Kam zajít: YouTube.com, Stream.cz, iVysilani.cz

Hrajte hry

Ano, a samozřejmě staré dobré hraní pro hračičky. Jednak tu jsou klasické online flash hry, ale když máte ten Facebook a sledujete co kdo dělá, proč si na něm i nezahrát nějaký ten poker nebo postavit si vesničku či bojovat v mafiánských válkách, že. Druhou možností je obstarat si nějakou důkladnější hru a stáhnout ji klasicky na disk.

Faktor zábavnosti: 0%-100%

Kam zajít: Hry.cz, Facebook.com

4.5/5 - (21 votes)

12 komentářů k Co dělat na internetu, když se nudím?

 1. Když radírna poradíte i mě?

  hry na Facebooku ma zažité, už se prpostě jedná o nezábavný stereotyp.
  Jiné browser(flash) hry jsou v pokročilé fázi už jen o peněích (rzné premium učty a podobně) klasická online rpg pokdu jsou free, se stávají peněžní fraškou po určité hranici dosažené urovně (levlu) nebo se následně musí platit za speciální dungeony.

  Videa na youtube jsou přežitá také, a procháze videi, která mne nazajímají (především ta hudební) je nesmysl.
  Online televizi sledovat v dnešní době neatraktivnosti programu (obzvlášt zmiňované ČT) je více než ztráta času (ono ikdyž ma TV od sebe 2m prakticky na nia ani nekoukám – při nabídce 32 programů)

  Při 12ti mailových schránkách a udržování si pořádku od založení mailu, se nedají „rovnat“ ani maily (leda si založit další mail? :))

  jediné co mě po letech nachvíli zabavilo bylo zminěné sledování zpráv, ikdyž počase to člověka omrzí také, neustálé omýlání politiky, válek je prostě už unavující.

  Co tedy poradíte člověk, který existuje a neexistuje (beru z právně-politického hlediska několika ministertev.)

  Rád si zazáložkuji stránku pro případnou radu, tedy pokud nebudu v demokratickém státě cenzurován, což se mi opravdu děje častěj ia častěji.

  AkanakA

 2. zkus třeba call of duty po netu to je paráda a 1000% zabaví 🙂 já hraju tady můžeš kouknout na moje video ze hry 😉

 3. nuda ? skuste nake RPG hry tam se zabavite urcite (4story metyn2
  wow of walcrafte atd………)

 4. 4Story je dobra hra 🙂 🙂 😀 ale casem to take omrzí nedá se to hrát třeba celej den a stejne pokud do te hry nevrazis 2000 tak tam nemas zadnou sanci na uplatneni s 5000 se radis do tech dobrejch hracu a kdys tam nasypes treba 10000 tak ta hra hraje za vas skoro sama 🙂 ale kdys nic :((((( 🙁 je to tezke 😀

 5. Neznáte nějakou hru? která se nemusí stahovat/kupovaT? mam sice Minecraft (nedělam reklamu) ale ten mě přestává nudit 🙁 Kdyby někdo znal napište Děkuju.

 6. Neznáte nějakou hru? která se nemusí stahovat/kupovaT? mam sice Minecraft (nedělam reklamu) ale ten mě přestává bavit 🙁 Kdyby někdo znal napište Děkuju.

 7. mán vybitý tablet a počítač je vedle ložnive kde spí rodiče takže nemám přístup k internetu

 8. Zdravím, se učím ruční práce posle online kurzů. Hodně jsem si oblíbila patchwork. Učila jsem se podle kurzu a mohu jen doporučit, jakmile jednou začnete, už se vám nebude chtít rozpracovaný výtvor odložit 🙂

 9. Vsadím se, že tenhle článek taky vzniknul jen v záchvatu nudy.
  Doporučuji tedy něco tvořit, když se nudíte 😀
  I kdyby to měly být jen blbé články na hryprodivky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *