Tapety na plochu PC zdarma

Tapety na pozadí plochy ve vašem počítači zdarma ke stažení – kde je najít, a jak je nastavit?

Kde je najít

Na internetu je tisíce stránek, na kterých není nic jiného, než tisíce různých více či méně vhodných obrázků, které se dají využít jako tapeta na ploše počítače. První možností (donedávna jedinou) bylo všechny tyto stránky jednu po druhé procházet a v nich se prohrabávat, dokud nenajdete tapetovou předlohu ve správném rozlišení, barvě a zaměření. Dá se to ovšem dělat mnohem jednodušeji a efektivněji. Jak?

Hledáme chytře

Klíčem je použití pokročilých možností obrázkových vyhledávačů. Pokročilé vyhledávače jako Google nebo Bing umí mimo vyhledávání na stránkách (což je funkce, kterou zřejmě znáte dostatečně dobře a s jejím používáním problém nemáte) i velmi pokročile se orientovat mezi obrázky. A právě této funkce je dá využít k najití vhodného wallpaperu.

Předpokládejme, že si chceme dát na plochu pc třeba obrázek auta. Abychom nehledali jen na českých stránkách, ale
rozšířili je i na anglicky psané stránky, zadáme místo výrazu auto anglickou alternativu car. Když ho nyní zadáte do obrázků na Googlu nebo obrázků na Bingu, vyjede nám docela slušný seznam všech možných aut. My však chceme jen taková, aby se dala použít na ploše, to znamená, obrázky by měly být v určité velikosti, nějaké menší se nám vůbec nehodí.

Na Googlích obrázcích proto nyní rozklikneme tlačítko Zobrazit možnosti – a tím se nám otevře velké množství všech možných nastavení. Z nich vybereme jako velikost Velká a tím se nám všechny menší fotky vyfiltrují. Pomocí další zaškrtávacích voleb si pak můžeme začít hrát s tím, jak by mělo hledané auto vypadat: jestli to má být fotka nebo malba, jestli má být černobílé nebo barevné – a v jaké barvě.

Na Bingu není třeba nic rozklikávat, volby se nám vpravo zobrazí ihned. Z velikostí vybereme Tapeta – tím se automaticky načtou pouze obrázky, které jsou ve velikosti vaší plochy. Další možnosti zde nejsou zas tak široké, dá se oddělit jen barevné od černobílých, nicméně přesná barva se specifikovat nedá.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *