Instalace tiskárny

Návod, jak na připojení a instalaci nové tiskárny ve Windows.

Ovladače

K nové tiskárně byste měli dostat instalační CD a stručný manuál, jak postupovat. Pokud jsou v manuálu nějaké specifické informace týkající se instalace a připojení tiskárny, držte se jich přednostně. Pokud není v manuálu uvedeno jinak,vložte CD do mechaniky a s pomocí průvodce nainstalujte ovladače do systému. V některých případech tento krok není díky plné podpoře funkce Plug&Play (tato funkce spočívá v tom, že není třeba naprosto nic instalovat, tiskárna se po připojení k USB portu automaticky detekuje a samočinný instalátor nového hardware vše udělá za vás). Mimo ovladačů bývá na CD i software pro podporu tisku, správu barev nebo manuál ve formě PDF souboru.

Připojení tiskárny

Po instalaci ovladačů a podpůrného software restartujte počítač, zapněte tiskárnu a připojte ji k odpovídajícímu USB portu (případně LPT portu). Po nastartování systému by se měla na liště objevit samočinně bublina hlásící výskyt nového hardware a měl by se spustit průvodce, který by měl během několika málo sekund až minut instalaci tiskárny dokončit. Pokud se tak nestane, je potřeba spustit instalaci tiskárny manuálně přes
Start > Nastavení > Ovládací panely > Tiskárny a jiný hardware > Přidat tiskárnu.

Jak nastavit výchozí tiskárnu

Pokud máte novou tiskárnu kterou používáte místo starší, případně více tiskáren nebo máte nainstalován například program pro tvorbu pdf dokumentů, který si vytváří virtuální tiskárnu, může se stát že tiskárna se úspěšně nainstaluje, ale když chcete tisknout, nic se netiskne a přitom žádná chyba hlášena není. To může být způsobeno tím, že nově nainstalovaná tiskárna není nastavena jako výchozí pro tisk dokumentů. Výchozí tiskárnu nastavíte přes Start > Nastavení > Ovládací panely > Tiskárny a jiný hardware > Tiskárny a faxy – zde klepněte pravým tlačítkem myši na tiskárnu, kterou chcete používat k tisku a z menu vyberte Nastavit jako výchozí tiskárnu.

Rate this post

7 komentářů k Instalace tiskárny

  1. Mám tiskárnu Samsung CLX-3175.Někde s e mi ztratilo instalační CD.V počítači mám nainstalovaný windows 7 profesionál.Prosím o radu jak mám spojit tiskárnu s počítačem bez instalačního CD.Dějuji.

  2. Dostal jsem starší málo používanou tiskárnu Konica Minolta 2400W,nedokažu to ale,rozjet. CD mám vložené ,káble připojené,ale nevím kde a co mám potlačit ,aby se to rozjelo.Navíc jsem težko chapavej,je mi 75 roků a notebook vlastním 4měsíce. Díky za radu,Nec.

  3. Dostala jsem starší tiskárnu Dell 1130 a nemám k ní aktivační cd.Chtěla jsem se zeptat zda to jde aktivovat i jinak.Díky za radu

  4. Dobrý den, koupila jsem si novou tiskárnu Brother, která nemá instalační CD. Je možné laikovi vysvětlit nebo navést jak tiskárnu instalovat bezdrátově. Exituje na internetu nějaká nápověda? Děkuji za odpověď.

  5. Stejně bych nakonec dodal, že jestli si nikdo neví rady s tou instalací tzv. z krabice až na stůl, tak ať si někoho pozve. Odborníkům to trvá půl hodiny, zaplatíte za to cca 200 až 300 Kč podle konkrétního IT servisu, ale máte jistotu, že si tu tiskárnu nepoškodíte. Viděl jsem už utržené třeba EC motory Bühler, protože si paní prostě myslela, že to zvládne sama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *